Auto-Tune Pro 11 - nie tylko do korygowania nieczystych nutek

Auto-Tune Pro 11 - nie tylko do korygowania nieczystych nutek

28 maja 2024, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Antares

Czasy, kiedy Auto-Tune od Antaresa był procesorem służącym jedynie do korekcji intonacji – powiedzmy sobie szczerze, że to taki ładny eufemizm na poprawianie fałszów – minęły już dość dawno temu. Narzędzie to spełnia szereg funkcji dodatkowych, choć obecnie już równoprawnych. Obecnie do katalogu produktów firmy trafiła nowa jego wersja, a właściwie uaktualnienie, Auto-Tune Pro 11. Przynosi ona szereg ulepszeń, zarówno w zakresie funkcjonalności, jak i działania oraz obsługi samej wtyczki.

 

 

Najistotniejszą nowinką jest czterogłosowy generator harmonii, Harmony Player. Efekt można uzyskać wprost z pokładu pluginu. Poszczególnymi głosami można grać z wykorzystaniem protokołu MIDI. Każda partia wyposażona została w zestaw jedenastu różnych parametrów, umożliwiających dostosowanie kształtu obwiedni, głośności i panoramowania formantu. Co więcej, dźwięk edytować można za pomocą dodatkowych elementów sterujących w Harmony Playerze, precyzyjnie kształtując brzmienie efektu za pomocą korektora i bramki, a także regulując szerokość stereo, bez konieczności uruchamiania większej liczby wtyczek w DAW.

Wprowadzony w jednej z ostatnich wersji tryb wykresu korzysta obecnie z rozszerzonego zestawu narzędzi, z nowymi skrótami klawiaturowymi oraz ulepszonymi funkcjami powiększania i nawigacji. Celem implementacji tych zmian było przyspieszenie procesu edycji. Firma wdrożyła także nowy kreator trybu graficznego, który dostarcza wskazówek użytkownikom, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w obsłudze Auto-Tune. Odświeżeniu uległy ponadto W oparciu o feedback od użytkowników odświeżeniu graficznemu poddano interfejs zarówno trybu wykresu, jak i automatycznego, dzięki czemu zapewniają one teraz lepszą czytelność i większą łatwość edycji.

Pewne usprawnienia wprowadzono też w dziedzinie mapowania MIDI. Poszczególne parametry można w bardzo łatwy sposób powiązać ze sprzętowymi pokrętłami, suwakami czy padami.

Cena podana na stronie Antaresa wynosi (na dzień pisania tego newsa) 1.171,50 złotych przy opłacie jednorazowej lub 63,83 miesięcznie, w wariancie subskrypcyjnym.

 

Pluginy, instrumenty, sample Oprogramowanie i DAW

Studio

Arturia FX Collection 5 - Ulepszaj, przekształcaj, twórz!
Więcej wiadomości