Korg ST1K - Stroiciel syntezatorów

Korg ST1K - Stroiciel syntezatorów

29 maja 2024, 10:00
autor: Marek Korbecki
Producent: KORG

Kto powiedział, że stroić trzeba tylko instrumenty strunowe? Chyba tylko ten, kto nigdy nie miał do czynienia z rasowymi syntezatorami analogowymi, takimi z krwi i kości. Syntezatory te – a właściwie nie one same, jako całość, a raczej pewne ich elementy składowe, jak choćby oscylatory – wrażliwe są na zmiany temperatury, które mogą powodować, że instrument w trakcie pracy przestaje „stroić”.

Z pomocą przychodzi Korg, który zaprezentował właśnie nowy, innowacyjny produkt, ST1K Synth Tuner, stworzony specjalnie z myślą o unikalnych potrzebach użytkowników analogów. Łącząc technologię, która stanowi fundament tunerów Korga, z dogłębną wiedzą na temat syntezy analogowej i modularnej, twórcy ST1K sprawili, że jest to ultraprecyzyjne narzędzie.

Tuner syntezatorowy ST1K pracuje z dokładnością do ± 0,1 centa. Taki poziom precyzji jest kluczowy dla osób samodzielnie ogarniających swoje analogowe zabawki, zwłaszcza te wymagające mikrodostrajania oscylatorów. Obwód wejściowy ST1K został precyzyjnie skalibrowany, tak aby zapewnić stabilność pracy przy wysokich poziomach napięcia, bez zakłóceń powodowanych przez diody LED. Dzięki temu instrument można przygotować do pracy zarówno w warunkach studyjnych, jak i estradowych.

Jednym z najważniejszych elementów tunera jest duży wyświetlacz CMD LCD, zapewniający wyraźny odczyt stanu strojenia. Oferuje trzy tryby wyświetlania – Regular, Strobe i Half Strobe – pozwalając użytkownikowi wybrać ten, który mu najbardziej odpowiada. Tryby te umożliwiają śledzenie nawet najmniejszych odchyłek wysokości dźwięku. ST1K wyposażono ponadto we wbudowany mikrofon o wysokiej czułości, który sprawia, że tuner sprawdzi się także np. w przypadku gitary czy innych instrumentów strunowych.

ST1K jest niezwykle kompaktowym i lekkim urządzeniem, ważącym około 83 gramów, zatem jego obecność w torbie ze szpejem nawet trudno zauważyć. Będzie więc idealnym towarzyszem dla często podróżujących muzyków.

Korg nie ogłosił jeszcze daty premiery, ale spodziewana cena ST1K Synth Tunera będzie oscylowała w okolicach 50 funtów/60 euro.

 

Metronomy, tunery

Gitara

Wszechstronna bestia od PRS
Więcej wiadomości