Nowy subwoofer od EAW - Sprzęt nie dla SeBiXa…

Nowy subwoofer od EAW - Sprzęt nie dla SeBiXa…

4 czerwca 2024, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: EAW
Dystrybucja: SoundTrade

Firma Eastern Acoustic Works, znana szerzej pod skrótowcem EAW, poszerzyła swą ofertę o nowy model subwoofera z serii SBX, zaprojektowanego jako uzupełnienie głównie dla szerokopasmowych modułów line array NTX210L, do których jest dopasowany pod względem elektroakustycznym i mechanicznym, ale i dla wszystkich innych liniówek marki EAW. SBX118F, bo to o tej konstrukcji mówimy, powstał – jak mniemam - na bazie modelu SBX118, zaś doklejona literka „F” oznacza ni mniej, ni więcej, jak „flyable”, czyli informuje nas o tym, że jest to sprzęt przystosowany do podwieszania. Poprzednik bowiem przeznaczony był do pracy na podłożu, ewentualnie stackowania, w związku z czym nie wyposażono go w osprzęt riggingowy.

Oba modele generują dźwięk przy użyciu pojedynczego głośnika niskotonowego o 18-calowej membranie i z czterocalową cewką. Podobnie jak moduły NTX210L, SBX118F wyposażono w opatentowaną technologię OptiLogic. Czujniki automatycznie wykrywają sąsiadujące subwoofery SBX118F i moduły liniowe NTX210L, dzięki czemu skróceniu ulega czas potrzebny na przygotowanie całości systemu do pracy, przy jednoczesnej eliminacji błędów w identyfikacji i konfiguracji. Technologia OptiLogic odpowiada również za automatyczną konfigurację trybu kardioidalnego.

 

Sygnał wejściowy może być dostarczany za pomocą cyfrowego wejścia Dante z przelotem lub przez wejścia analogowe. SBX118F można konfigurować zarówno z poziomu interfejsu umieszczonego na tylnym panelu, jak i za pomocą oprogramowania EAW-Resolution. Uniwersalny zasilacz PFC oznacza, że ​​SBX118F można niezawodnie używać w dowolnym miejscu.

 

Zaprojektowany do współpracy z wszystkimi profesjonalnymi systemami EAW, w tym ADAPTive, SBX118F stał się istotnym elementem naszego katalogu. Osprzęt SBX118F pozwala łączyć go bezpośrednio z modułami line array NTX210L, zwiększając liczbę i elastyczność zastosowań udanej serii NTX

TJ Smith -  Prezes EAW

 

Premiera nowego suba od EAW miała miejsce podczas niedawnych targów INFOCOMM w Las Vegas.

 

więcej: eaw.com
Subwoofery aktywne Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Sklepy muzyczne > EAW rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Mniejsze wydatki w ośrodku kultury? Wymień wzmacniacze!
Więcej wiadomości