Przedsmak relacji z koncertu Dawida Podsiadło w Gdańsku. Nagłośnienie 360 stopni

Przedsmak relacji z koncertu Dawida Podsiadło w Gdańsku. Nagłośnienie 360 stopni

7 czerwca 2024, 16:33
autor: Daniel Zimerman
Producent: DiGiCo Shure Meyer Sound
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Wyjątkowe wydarzenie — trasa koncertowa Dawida Podsiadło 2024 - oficjalnie rozpoczęta. Około 60 tysięcy osób zebrało się w gdańskiej Polsat Plus Arena, uczestnicząc w ponad trzygodzinnym spektakularnym widowisku. Zarówno artyści, jak i technologia nie zawiedli, umożliwiając realizację tak imponującego przedsięwzięcia. Produkcją wydarzenia zajął się Michał Fałat z East Eventz, za realizację oświetlenia odpowiadał Jacek Chojczak z Green Beam Design. Choć lista "ojców" sukcesu jest długa, to dziś skupiamy się na technice nagłośnieniowej.

Ekipa Brawlers, pod przewodnictwem Remigiusza Kasztelnika, opracowała skomplikowany projekt systemu nagłośnienia 360 stopni, aby sprostać wyzwaniom trasy koncertowej na taką skalę. Główny system nagłośnienia to Meyer Sound Panther w liczbie ponad 360 sztuk w Gdańsku, a w Chorzowie liczba ta wzrośnie do ponad 500 głośników. System Panther był już omawiany przy okazji takich wydarzeń jak koncert Metallica czy trasa koncertowa Ed’a Sheeran’a. Używany był także podczas zeszłorocznego koncertu Dawida Podsiadło na Stadionie Narodowym, jak i podczas festiwalu Open'er i Pol'and'Rock. 

Trasa koncertowa Dawida Podsiadło obejmuje miasta takie jak Gdańsk, Wrocław, Poznań oraz Chorzów. Byliśmy na miejscu podczas budowy sceny w Polsat Plus Arena w Gdańsku, rozmawialiśmy z inżynierem systemu Iwo Białym, realizatorem dźwięku Rafałem Smoleniem, Rafałem Nizio — inżynierem systemów RF, no i oczywiście z Remigiuszem Kasztelnikiem

Już wkrótce obszerna relacja, video produkcja "behind the stage", na które już serdecznie zapraszamy. Zachęcamy także do udziału w koncertach Dawida Podsiadło, bilety są już prawie wyprzedane. Gorąco polecamy!

[img:1] 

[img:2]

Ekipa techniczna 

[img:6]

Remigiusz Kasztelnik

[img:7] 
Iwo Biały - inżynier systemu

[img:8] 
Rafał Nizio - inżynier RF

[img:9] 
Krzysztof Kilar  - realizator dźwięku

[img:10] 
Rafał Smoleń - realizator dźwięku

[img:11] 

 

System Panther podczas instalacji i testów

[img:18]

[img:19]

[img:3] 

[img:4] 

[img:5] 

[img:20]

[img:21]

[img:12]

[img:13]

[img:14]

[img:15]

 

[img:16]

https://www.facebook.com/thebrawlerspl

 

[img:17]

https://www.facebook.com/MeyerSoundPolska/ 

Systemy IEM i Akcesoria Mikrofon bezprzewodowy Systemy bezprzewodowe Dynamiczne Mikrofony Cyfrowe Miksery Systemy liniowe Pełnopasmowe aktywne Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Shure rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybucja w Polsce:

Przedsmak relacji z koncertu Dawida Podsiadło w Gdańsku. Nagłośnienie 360 stopni
Więcej wiadomości