Zmodernizowane monitory iLoud MTM MKII od IK Multimedia

Zmodernizowane monitory iLoud MTM MKII od IK Multimedia

10 czerwca 2024, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: IK Multimedia

Często bywa, że produkty, które udowodniły swoją klasę i przyjęły się na rynku, doczekują kolejnych, zmodernizowanych wersji. Na takiej to zasadzie firma IK Multimedia zaktualizowała linię kompaktowych monitorów studyjnych iLoud MTM, wprowadzając model iLoud MTM MKII. Dostępny jest on w trzech wariantach produktowych – jako pojedyncze głośniki, w parach lub w 11-głośnikowym zestawie immersyjnym. Nowe monitory wyposażone zostały w ulepszone przetworniki, zapewniają lepszą efektywność, szersze możliwości w zakresie przetwarzania przez DSP, a także wbudowany system dopasowania charakterystyk brzmieniowych do odpowiedzi pomieszczenia ARC, zachowując przy tym takie same gabaryty, co poprzednie modele.

 

 

W monitorach MTM MKII pracują po dwa usprawnione względem poprzednika 3,5-calowe głośniki niskotonowe oraz pojedynczy 1-calowy przetwornik wysokotonowy, zamknięty w oddzielnej komorze. Wprowadzone ulepszenia mają na celu zapewnienie większej głośności, mocniejszych basów, jak i przejrzystości oraz precyzyjnej artykulacji w zakresie średnicy. Według IK Multimedia, pozwoli to użytkownikowi tworzyć bardziej zbalansowane brzmieniowo miksy, przy mniejszym zmęczeniu słuchu. Pasmo przenoszenia MTM MKII zawiera się w graniach od 48 Hz do 28 kHz (± 2 dB) -  dla porównania, w przypadku oryginalnych iLoud MTM było to pasmo od 50 Hz do 24 kHz.

Poszerzono też zakres basowy, schodząc do 36 Hz (-10 dB), zwiększając przy tym maksymalny poziom SPL. Nowe monitory cechują się też węższą dyspersją pionową, a szerszą poziomą, dzięki czemu obszar optymalnego odsłuchu stał się znacząco większy, z jednoczesną redukcją odbić od góry i od dołu. Pomaga w tym zaktualizowany system automatycznej kalibracji ARC. Dzięki mikrofonowi ARC MEMS (otrzymuje go bezpłatnie każdy nabywca pary iLoud MTM MKII lub pakietu immersyjnego), podłączanemu do wejścia mikrofonowego w poszczególnych monitorach, użytkownik jest w stanie w ciągu kilku minut dostroić je do charakterystyki akustycznej pomieszczenia studyjnego.

Jakkolwiek pracą monitorów da się sterować z poziomu tylnego panelu, użytkownik może skorzystać również z dołączonego oprogramowania X-Monitor, zdolnego do emulowania brzmienia i charakterystyk fazowych ponad 20 modeli monitorów studyjnych innych marek.

Ceny iLoud MTM MKII będą kształtować się następująco: 399 dolarów za pojedynczy głośnik bez mikrofonu ARC Mems, 799 dolarów za parę z mikrofonem i 3.999 dolarów za immersyjny pakiet z 11 głośnikami, również z mikrofonem w zestawie.

 

aktywne Monitory studyjne

Studio

Arturia FX Collection 5 - Ulepszaj, przekształcaj, twórz!
Więcej wiadomości