Eluveitie wraca do Polski

Eluveitie wraca do Polski

8 czerwca 2024, 11:53

Eluveitie wraca na jedyny koncert do Polski wraz z Infected Rain oraz Ad Infinitum! Folkmetalowi mistrzowie z Eluveitie wciąż promują świetnie przyjęty album „Ategnatos” sprzed pięciu lat. Infected Rain szukają złotego środka między nu-metalem a metalcorem na tegorocznym „Time”, a Ad Infinitum przypominają o zeszłorocznym „Chapter III: Downfall”. [img:1]

ELUVEITIE

W gruncie rzeczy ostatnia płyta, „Ategnatos”, daje świetny obraz tego, jak dobrze ułożonym, imponującym i pracowitym zespołem jest Eluveitie. No, bo czego tam nie ma? Godzina muzyki, szesnaście kawałków, folk metal, dużo melodyjnego death metalu, a obok standardowego instrumentarium cała masa inności – od dud przez flety, skrzypce aż po mandolę. Nic dziwnego, że przy takim obładowaniu detalami i sprawnym operowaniu całym swoim uniwersum Szwajcarzy są jednymi z czołowych przedstawicieli metalu o folkowym zabarwieniu. Jest jeszcze coś – profesura z pisania piosenek. Eluveitie ma wyjątkowy pierwiastek przebojowości, w którym jest i coś z popu, i coś z symfoniczno-epickiej powagi. Koncertowo też spodziewajcie się niezłej pompy, bo show mają dopięte od A do Z. Kraków, bądźcie tam!

 

INFECTED RAIN (Mołdawia) nu-metal, metalcore:

Nie da się nie mówić o Elenie Cataradze, gdy na tapet wjeżdża temat Infected Rain. Jak zaśpiewa, hipnotyzuje wysoką rangą umiejętności i wzruszającą barwą. Jak ryknie, to mało brakuje, by zaczęły się kruszyć skały. Wokalistka mołdawskiego zespołu jest jego najbarwniejszą postacią, ale żeby nie było – reszta składu w niczym jej nie ustępuje. Infected Rain wyspecjalizowali się w mocno grooviastej, gęstej mieszance metalcore’u oraz nu-metalu z licznymi ukłonami w stronę prog metalu czy djentu. Współczynnik hitu idzie pod rękę ze zdrowym łomotem, tak to się robi.

 

AD INFINITUM (Szwajcaria) symphonic metal, alternative metal:

Ad Infinitum się nie cackają, tylko od razu podają wszystko, co mają, a że mają wiele dobrego, słucha się ich z niekłamaną przyjemnością. Szwajcarski zespół z dużą swadą kompiluje symfoniczny metal, altmetalowe hooki, a gdy chce posłużyć się odpowiednim poziomem ciężaru, sięga po djent. Wyrastają na poważne gwiazdy – przekonajcie się, dlaczego tak jest.

  

Bilety na miejsca stojące na koncert będą dostępne od 7 czerwca (10:00) na Knock Out Music Store oraz na eBilet (miejsca stojące i siedzące).

ELUVEITIE
INFECTED RAIN + AD INFINITUM

04.02.2025
Kraków, Studio, ul. Budryka 4

HEADLINER
ELUVEITIE

KIEDY
wtorek, 04 luty 2025


SUPPORT
INFECTED RAIN + AD INFINITUM

MIEJSCE
Kraków, Studio, ul. Budryka 4

ORGANIZATOR
Knock Out Productions

BILETY
129/180 zł

OTWARCIE KLUBU
18:30
START
19:15

Metal Rock

Muzyka

PANTERA w lutym wystąpi w Krakowie!
Więcej wiadomości