Meyer Sound ULTRA‑X80 - najmocniejszy członek rodziny ULTRA

Meyer Sound ULTRA‑X80 - najmocniejszy członek rodziny ULTRA

14 czerwca 2024, 10:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Meyer Sound
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Najnowszy członek rodziny ULTRA, X80, to źródło point-source'owe, które czerpie zarówno z linii ULTRA, obejmującej ULTRA‑X40 i ULTRA‑X20, jak i innowacji technologicznych stojących za wielkoformatowym modułem liniowym PANTHER, zapewniając bezprecedensową precyzję, moc i klarowność w kompaktowej, prostej do wdrożenia obudowie.

 

 

Jak każde urządzenie głośnikowe Meyer Sound ULTRA-X80 skupia się na odpowiedzi częstotliwościowej, spójności fazowej i wierności brzmienia, co pozwala mu idealnie łączyć się z innymi produktami w ekosystemie Meyer Sound. ULTRA-X80 i ULTRA-X82 standardowo oferują połączenie analogowe i sieciowe MILAN - wspólnie rodzina ULTRA, PANTHER, 2100‑LFC i rodzina subwooferów USW tworzą najbardziej wszechstronną gamę głośników wyposażonych w MILAN na rynku — wszystkie wykorzystujące nagradzaną zintegrowaną platformę oprogramowania Nebra firmy Meyer Sound.

[img:1]

ULTRA-X80 to ewolucja innowacyjnej konstrukcji przetworników koncentrycznych rodziny ULTRA, która łączy dwa 12-calowe przetworniki membranowe (z magnesem neodymowym) z obracanym falowodem 95 x 40 stopni połączonym z wysokotonowym, 4-calowym przetwornikiem ciśnieniowym. Ta konfiguracja zapewnia płynną odpowiedź w całym zakresie pracy zestawu i wyjątkową kontrolę kierunkową.

Napęd stanowi ultralekki wzmacniacz klasy D firmy Meyer Sound, pozwalający uzyskać całkowitą szczytową moc wyjściową 141 dB SPL, a to wszystko z zestawu ważącego zaledwie 59 kg. Rezultatem jest źródło punktowe, które jest w stanie zapewnić moc, klarowność i wydajność wielu głośników liniowych. Aby uzyskać maksymalną elastyczność wariant ULTRA-X82 oferuje bardziej skupioną dyspersję, 50 x 40 stopni, oferując całkowitą szczytową moc wyjściową 142 dB SPL.

 

Na rynku jest wiele rozwiązań o wysokim SPL, w których stosuje się systemy złożone z dwóch, trzech lub czterech elementów, ponieważ tradycyjne źródła punktowe po prostu nie były w stanie zapewnić wymaganego zasięgu i mocy. ULTRA-X80 oferuje znacznie prostszy i bardziej opłacalny sposób podejścia do takich scenariuszy, bez uszczerbku dla wydajności.

Andy Davies - Dyrektor ds. produktów i usług w Meyer Sound

 

Pełnopasmowe aktywne Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybucja w Polsce:

Pro Audio

BCM 104 i 705 Black Edition - nowości w ofercie Neumanna
Więcej wiadomości