WR20 - nowy monitor sceniczny z przetwornikiem pro-ribbon od Alconsa

WR20 - nowy monitor sceniczny z przetwornikiem pro-ribbon od Alconsa

13 czerwca 2024, 10:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Alcons
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Na InfoComm swoją premierę miał nowy monitor sceniczny Alcons Audio - WR20. Urządzenie wykorzystuje przetwornik pro-ribbon RBN702 firmy Alcons, który według firmy zapewnia mniejsze zniekształcenia i mniejsze zmęczenie słuchu. Wysoka moc szczytowa przetwornika pro-ribbon wynosząca 1500 W zapewnia zakres dynamiki RMS/peak 1:15, co daje praktycznie nieograniczony zapas mocy.

Dwa 10-calowe głośniki niskotonowe własnego projektu wykorzystują technologię Active Coil, która zapewnia odtwarzanie dźwięków z niskim poziomem zniekształceń. Obudowa wyposażona jest w porty VelocityVent, które optymalizują przepływ powietrza, a jednocześnie rozszerzają pasmo przenoszenia do 44 Hz.

 

[img:1]
 

WR20 jest zasilany z procesorowanych wzmacniaczy ALC, które dzięki zintegrowanemu przetwarzaniu VHIR, wejściom cyfrowe AES3 o próbkowaniu 192 kHz i stopniom wzmacniającym o wysokiej klasie wspomagają WR20 w zapewnianiu odpowiedniej mocy wyjściowej i niezawodności. 

 

Od dawna mieliśmy na liście projektów monitor sceniczny. Pomimo tego, że na przestrzeni lat pojawiało się wiele prototypów, dopiero opracowanie patentu na kontrolę kierunkowości do najwyższych częstotliwości w obu płaszczyznach dla naszych przetworników pro-ribbon otworzyło nam drogę do tego projektu. Skoro miał być to pierwszy w historii Alconsa dedykowany monitor sceniczny staraliśmy się stworzyć taki projekt, aby dać mu przewagę nad tradycyjnymi standardami branżowymi, które zazwyczaj mają być „głośne”, ale często brakuje im wierności, aby być naprawdę dokładnym punktem odniesienia dla wykonawcy.

Philip „Dr.Phil” de Haan - Szef działu badawczo-rozwojowego Alcons Audio

 

[img:2]

Monitory sceniczne Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Pro Audio

BCM 104 i 705 Black Edition - nowości w ofercie Neumanna
Więcej wiadomości