Limitowany Les Paul Jr od Gibsona i Charliego Starra

Limitowany Les Paul Jr od Gibsona i Charliego Starra

17 czerwca 2024, 11:00
autor: Przemysław Rajewski
Producent: Gibson
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Najnowszy sygnowany instrument od Gibsona z pewnością zainteresuje nie tylko fanów zespołu Blackberry Smoke. Charlie Starr Les Paul Junior od Charliego Starra jest po prostu konkretną maszyną!

 

 

Gibson Charlie Starr Les Paul Junior jest instrumentem, będącym repliką słynnego LP Juniora z 1956 roku, używanego przez lidera zespołu Blackberry Smoke. Historia pierwowzoru jest ciekawa - amerykański muzyk natknął się na tę gitarę w malutkim sklepie w Atlancie, która (jak się potem okazało) należała wcześniej do muzycznych idoli Charlie’go. Współczesna rekreacja posiada mahoniowy korpus oraz gryf, który wieńczy palisandrowa podstrunnica

Instrument dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych - współczesnym Stealthy Black oraz bardziej klasycznym Warm Walnut. Całość napędza pojedynczy przetwornik P-90, a za stabilność intonacji odpowiadają klucze Grover’a. Warto również nadmienić, że dostanie tego ciekawego instrumentu nie będzie takie proste - jest to limitowana seria 250 sztuk na każdą z dwóch wersji kolorystycznych. Oprócz gitary w skład zestawu wchodzi futerał Gator Skin, naklejka „Hey Ya’ll” oraz sygnowany, ceramiczny slide.

 

Elektryczne Gitary

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Gibson rozwiń listę sklepów

Gitara

Update softu okrętów flagowych BOSS
Więcej wiadomości