Etran de L'Aïr w Pardon, To Tu

Etran de L'Aïr w Pardon, To Tu

14 czerwca 2024, 13:40

Niecodziennością jest gościć w Pardon, To Tu saharyjskiego rocka z dalekiego afrykańskiego Nigru. Tym bardziej wyjątkowym wydarzeniem będzie występ zespołu, który od ponad 25 lat jest lokalną gwiazdą w rodzinnym Agadez i dopiero od paru lat wbija się w świadomość zachodniego świata dzięki albumom wydanym w wytwórni "Sahel Sounds".

Każdy kto chce doświadczyć prawdziwego oryginalnego tuareskiego pustynnego bluesa i balsamu dla mózgu zapraszamy bardzo serdecznie na pierwszy i jedyny w Polsce koncert nigerskiego zespołu Etran de L'Aïr.

Etran de L'Aïr („gwiazdy regionu Aïr”) wita Cię w Agadez, stolicy saharyjskich skał. Grając od ponad 25 lat, Etran stał się gwiazdą lokalnego środowiska weselnego. Uwielbiany za dynamiczny repertuar hipnotycznych solówek i skąpanych w słońcu melodii, Etran stawia na gitarową muzykę Agadez. Grając muzykę przywołującą na myśl pustynną metropolię, zespół celebruje dźwięki całej dynamiki wesela w rodzinnym mieście.

Etran to rodzinny zespół złożony z braci i kuzynów, wszyscy urodzili się i wychowali w małej dzielnicy Abalane, tuż w cieniu wielkiego meczetu. Wszyscy synowie rodzin nomadów, którzy osiedlili się tu w latach 70. XX wieku, uciekając przed suszą, dorastali w Agadezie. Zespół powstał w 1995 roku, kiedy obecny lider zespołu Moussa „Abindi” Ibra miał zaledwie 9 lat. Przez dziesięciolecia zespół pieczołowicie składał sprzęt, tworząc swój zespół i zdobywając publiczność, grając wszędzie i dla wszystkich.

Podczas gdy inni gitarzyści Tuaregów zwracają swoją uwagę na zachodni rock, Etran de L'Aïr gra w panafrykańskim stylu, który jest charakterystyczny dla ich rodzinnego miasta, cytując niezliczone wpływy kulturowe, od bluesa z północnej Mali, po muzykę zespołów barowych Hausa po kongijski Soukous. Być może to właśnie ta cecha sprawia, że ​​są tak uwielbiani w Agadez. „Gramy dla Tuaregów, Toubou, Zarmy i Hausa” – wyjaśnia Abindi. „Kiedy nas zaprosisz, przyjdziemy i zagramy”. Ich muzyka jest zakorzeniona w świętowaniu i przywołuje żywiołowość wesela w Agadez, z przytłaczającą obfitością gitar, podczas gdy jednoczesne solówki żartobliwie przechodzą jedna nad drugą z powściągliwą precyzją, mocną, ale nigdy nadmiernie pobłażliwą.

Informacje:
Data: Poniedziałek, 17.06.2024
Wejście na koncert: 19:00
Rozpoczęcie koncertu: 20:30
Bilety: 99 zł (przedsprzedaż) / 119 zł (w dniu koncertu)
Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa
 
Miejsca Siedzące:
UWAGA: Na tym koncercie nie będzie miejsc siedzących!
 
Bilety:
Nasza strona internetowa: https://pardontotu.pl/programme
Stacjonarnie u nas przy barze (bilety kolekcjonerskie)
W aplikacji GOING oraz w salonach Empik
Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) 'na bramce', o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane
 
 
Posłuchaj:
 
Zapisz się do naszego newslettera:
 
Pardon, To Tu
więcej: pardontotu.pl
Alternatywa

Muzyka

Rockowizna 2024 coraz bliżej
Więcej wiadomości