iCON Pro Audio AirMic Pro - sprzęt idealny dla filmowców

iCON Pro Audio AirMic Pro - sprzęt idealny dla filmowców

25 czerwca 2024, 08:00
autor: Marek Korbecki
Producent: iCON Pro Audio
Dystrybucja: Sound Service GmbH

Amerykańska firma iCON Pro Audio ma w ofercie szereg zmyślnych produktów – to rozmaite kontrolery, mikrofony i interfejsy. Do oferty lada chwila wejście nowy, AirMic Pro, czyli bezprzewodowy system mikrofonowy, następca systemu AirMic, który powinien zwrócić szczególną uwagę osób zajmujących się filmowaniem z użyciem cyfrowych lustrzanek i bezlusterkowców, choć nie tylko. System pracuje w paśmie 2,4 GHz i – w zależności od warunków panujących w otoczeniu – oferuje zasięg aż 250 metrów! Własna technologia szyfrowania zapewnia zaś bezpieczeństwo transmisji.

 

 

W skład zestawu wchodzą dwa nadajniki mikrofonowe ze wszechkierunkowymi kapsułami pojemnościowymi oraz wspólny dla nich odbiornik. Wyjście liniowe tego ostatniego można połączyć z wejściem audio w kamerze, aparacie bądź urządzeniu mobilnym (z użyciem stosownego adaptera), czy nawet – korzystając ze złącza USB-C – podłączyć odbiornik wprost do komputera, i transmitować lub rejestrować dźwięk w bardzo wysokiej jakości. Nadajniki wyposażone są w dodatkowe wejścia 3,5 mm dla mikrofonów krawatowych, z możliwością podawania im napięcia fantomowego 5 V.

Źródłem zasilania nadajników są akumulatory litowo-jonowe, ładowane przez port USB-C lub w etui, będącym jednocześnie ładowarką. Czas pracy na jednym ładowaniu sięga 8 godzin. Kwestia zasilania odbiornika rozwiązana jest w podobny sposób.

 

[img:1]

 

Sam odbiornik wyposażono w czytelny, kolorowy wyświetlacz dotykowy, za pomocą którego można ustalać i kontrolować parametry działania zarówno jego samego, jak i transmiterów. Wbudowane presety, z funkcją eliminacji zakłóceń w tle, wybierane są z poziomu nadajników i ułatwiają dopasowanie sposobu ich pracy do warunków, jakie tworzy otoczenie.

 

[img:3]

 

Nadajniki uzbrojono w klipsy z magnesem, za pomocą których możemy je przypiąć np. do ubrania. Innym elementem wyposażenia, który bywa bardzo przydatny zwłaszcza podczas nagrywania w plenerze, są osłony przeciwwietrzne, tzw. futrzaki. Zestawy dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych – białym i czarnym.

Cena zestawu nie jest nam jeszcze znana, zaś dostępności AirMic Pro w sprzedaży spodziewać się należy już sierpniu.

 

[img:4]
 
Zestawy mikrofonowe Mikrofony

Gdzie kupić?

iCON Pro Audio iCON Pro Audio iconproaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

adres:
Moriz-Seeler-Straße 3 12489 Berlin

Pro Audio

BCM 104 i 705 Black Edition - nowości w ofercie Neumanna
Więcej wiadomości