PANTERA w lutym wystąpi w Krakowie!

PANTERA w lutym wystąpi w Krakowie!

24 czerwca 2024, 19:05

Ikony heavy metalu - zespół PANTERA, ogłosili europejską trasę koncertową na początek 2025 roku, która rozpocznie się 21 stycznia w Helsinkach. W planie są również koncerty w Sztokholmie, Amsterdamie, Krakowie, Berlinie, Paryżu i innych miastach (pełne daty poniżej). Skład zespołu tworzą oryginalni członkowie: wokalista Philip H. Anselmo i basista Rex Brown, a także gitarzysta Zakk Wylde i perkusista Charlie Benante. Najnowsza seria koncertów kontynuuje celebrację życia zmarłych założycieli zespołu, perkusisty Vinniego Paula i gitarzysty Dimebaga Darrella.

[img:1]

 Trasa będzie następstwem wcześniej ogłoszonych dat w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz triumfalnego występu PANTERY na tegorocznym, brytyjskim Download Festival, pierwszym występie zespołu w Wielkiej Brytanii od trzech dekad, o którym Metal Talk Magazine powiedział: "Pierwszy występ PANTERY w Wielkiej Brytanii od ponad dwudziestu lat był jak grzmot i pozostawił tysiące błagających o więcej". Zespół supportował również Metallikę na ich północnoamerykańskiej trasie stadionowej.

Twórcy "power groove", zespół PANTERA, rozpoczęli swoją karierę w Arlington w Teksasie, w najbardziej znanym składzie: założyciele, bracia - perkusista Vinnie Paul i gitarzysta Dimebag Darrell, oraz basista Rex Brown i wokalista Philip H. Anselmo. Grupa stała się jednym z najbardziej znakomitych i wpływowych zespołów w historii heavy metalu. Do tej pory PANTERA sprzedała 20 milionów płyt na całym świecie, otrzymała cztery nominacje do nagrody Grammy i wyprzedała areny na całym globie.

PANTERA OGŁASZA EUROPEJSKĄ TRASĘ KONCERTOWĄ

NA STYCZEŃ I LUTY 2025 ROKU

4 lutego 2025 – TAURON Arena Kraków

Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się w środę, 26 czerwca o godz. 10:00
Sprzedaż ogólna rozpocznie się w piątek, 28 czerwca na LiveNation.pl o godz. 10:00

Źródło: materiały prasowe 

Metal Rock

Muzyka

Rockowizna 2024 coraz bliżej
Więcej wiadomości