Naostage K SYSTEM: w 100-procentach zautomatyzowany system trackingu
Systemy trackingu coraz śmielej pojawiają się w naszej branży, wspomagając pracę zarówno realizatorów oświetlenia, jak i nagłośnienia. Jeszcze do niedawna wymagały one jednak dość sporych nakładów finansowych, a także sporej wiedzy obsługującej go ekipy. Ale to wkrótce może się zmienić za sprawą grupy młodych fascynatów, którzy wymyślili i wdrożyli całkowicie automatyczny i "bezbeaconowy" system trackingu - K SYSTEMS.
K SYSTEM to dzieło firmy Naostage, założonej przez trzech młodych inżynierów - Paula, Oliviera i Nathana - miłośników występów scenicznych, świata audiowizualnego i nowych technologii. Jak sami mówią o sobie:
Naszym celem jest przywrócenie znaczenia przedstawień scenicznych poprzez ponowne połączenie artysty i człowieka z ogromnym potencjałem współczesnych technik i technologii audiowizualnych. Dlatego projektujemy, rozwijamy i sprzedajemy innowacyjne technologie śledzenia oraz sprzęt dla profesjonalistów z branży scenicznej, nagłośnieniowej, oświetleniowej i wideo.
K SYSTEM to rozwiązanie śledzące zaprojektowane specjalnie do występów na żywo, które można szybko i łatwo zintegrować z projektami. Technologie stające za tym systemem są wynikiem ponad 3 lat badań i rozwoju prowadzonych przez zespoły badaczy i inżynierów Naostage i są już opatentowane.
System trackingu K SYSTEM składa się z trzech elementów:
- Kapta, czyli sensora (składającego się z kamer multispektralnych, pracujących w zakresie światła widzialnego, bliskiej podczerwieni i termicznych) podwieszanego nad sceną, skanującego w czasie rzeczywistym obszar 3D,
- Kore, tj. jednostki, która zbiera dane z sensorów i automatycznie wykrywa, identyfikuje i śledzi wszystkich wykonawców na scenie, na którym działa unikalna sztuczna inteligencja, wytrenowana metodą „głębokiego uczenia” w trakcie tysięcy godzin programów
- Kratos, oprogramowania, które pozwala użytkownikom na konfigurowanie i monitorowanie pracy systemu trackingu.
System oferuje rozbudowany zestaw narzędzi do projektowania i kreowania interakcji ze wszystkimi instalacjami audiowizualnymi. Rozwiązanie to pozwala zautomatyzować prowadzenie wiązki światła na wielu wykonawcach z nieograniczoną liczbą urządzeń. Można również automatycznie wyzwalać efekty w dowolnym urządzeniu z perfekcyjną synchronizacją z ruchem wykonawcy na scenie. Jest kompatybilne ze wszystkimi konsoletami oświetleniowymi i automatycznymi oprawami istniejącymi na rynku.
Można go również wykorzystywać w immersyjnych systemach nagłośnieniowych czy systemach dźwięku 3D, a także budować interaktywne video media w celu kreowania niesamowitych immersyjnych doświadczeń live.
Dokładność śledzenia systemu jest centymetrowa, pomimo tego, że osoby na scenie nie muszą nosić żadnych urządzeń "identyfikujących". Technologia jest tak zaprojektowana, aby można ją było dostosować do wszystkich miejsc, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
Uwaga!
Dla zainteresowanych tematem mamy wiadomość, że 4 września w Gdańsku (szczegóły wkrótce) odbędzie się pierwsza w Polsce prezentacja systemu Naostage.
Zapraszamy do kontaktu z dystrybutorem:
Lauda Central Europe
Marcin Popek
Dyrektor Sprzedaży
+48 502 180 100 | [email protected]