Oczi Cziorne i Czarny Kisiel w Mechaniku

Oczi Cziorne i Czarny Kisiel w Mechaniku

12 lutego 2025, 16:20

OCZI CZIORNE z okazji 35 urodzin zespół powraca na scenę! Reedycja debiutanckiego albumu na winylu, z bonusową wersją „Kryminału“ z udziałem Marcina Świetlickiego, to nie tylko powrót do przeszłości. Jest to preludium do nowej opowieści widzianej oczami kobiet 55+

 
Jakie będą nowe piosenki, możecie przekonać się słuchając wydanej na dniach EPki pt. „Zegar“, która jest zwiastunem nowej płyty. Oczi Cziorne to zespół założony pod koniec lat 80., uznawany za ewenement na polskiej scenie muzycznej. Powstał na przekór utartym schematom, jako formacja, w której to kobiety nie tylko śpiewają, ale również komponują, piszą teksty i grają na instrumentach. Przez wiele lat Oczi Cziorne występowały wyłącznie w damskim składzie, zdobywając uznanie na licznych festiwalach, takich jak Festiwal w Opolu, Sopot Festival oraz Festiwal Muzyków Rockowych w Jarocinie. W 1990 roku zespół zdobył I nagrodę jako najlepszy zespół żeński na Festiwalu „Miss Rock Europe” w Kijowie. W swojej karierze Oczi Cziorne współpracowały z wieloma znakomitymi muzykami, takimi jak Antoni Ziut Gralak, Olo Walicki, Wojtek Mazolewski, Irek Wojtczak, Mikołaj Trzaska, a także z poetą Marcinem Świetlickim.
 
Oczi Cziorne to zespół, który przez ponad 30 lat swojej działalności zyskał miano "pierwszego polskiego girls bandu", "legendarnej formacji" oraz "legendy trójmiejskiej sceny niezależnej". W składzie zespołu wystąpiło 14 kobiet i 28 mężczyzn. Oprócz wydawnictw muzycznych, zespół pojawił się w 3 filmach dokumentalnych i 3 książkach, jest również częścią ekspozycji muzeum Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie.
 
Obecnie zespół tworzą:
Jowita Cieślikiewicz- instrumenty klawiszowe,
Anna Miądowicz-Ułamek – flet, wokal
Maja Kisielińska – wokal
Sylwia Jasnoch – wokal
Maciej Jeleniewski – gitara basowa
Michał Gos- perkusja
 
CZARNY KISIEL, międzymiastowy superkowerbend grający i śpiewający wyłącznie polskie pieśni z lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych, siedemdziesiątych, osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych i tak dalej.
Trzonem są czterej osobnicy: Andrzej Czarnecki, Piotr Dogorynowicz, Marcin Świetlicki i Paweł Zawiślak, ale przez zespół przewija się około 66 innych wykonawczyń i wykonawców.
Gramy szybkie i wolne. Taneczne i kontemplacyjne. Głosów ludzkich i zwierzęcych pojawia się mnóstwo. Instrumentów jeszcze więcej. Gwarantujemy szereg zaskoczeń i traum. Pierwsza płyta w przygotowaniu, ukaże się najprawdopodobniej w tym roku.
 
 
YamaZin - 5,-
Trójkątny magazyn o muzyce, sztuce i kulturze tworzony przez ekipę młodych producentów, muzyków, radiowców i zawodowych insiderów. Kupując bilet na koncert, nasz unikalny magazyn będzie czekał na Ciebie w klubie! 
 
Alternatywa

Muzyka

Sw@da i Niczos w Warszawie
Więcej wiadomości