PreSonus Eureka

PreSonus Eureka

4 lipca 2007, 13:42
Producent: PreSonus
Wewnętrzny, niezwykle szybki kompresor wyposażono zarówno w charakterystykę miękkiego, jak i twardego kolana, możliwość niezależnego ustawienia poziomu wzmocnienia oraz funkcję Side Chain z filtracją górnoprzepustową. Dzięki temu istnieje możliwość uzyskania zarówno mocnego pompowania, niezwykle transparentnej kompresji oraz wszystkiego co mieści się pomiędzy tymi dwoma ustawieniami. Wbudowany 3-pasmowy korektor jest w pełni parametryczny i daje możliwość regulacji szerokości pasma [Q] w każdym z dostępnych pasm. Ponadto znajdziemy tu przycisk EQ Pre COMP umożliwiający wstawienie w ścieżce sygnałowej korektora przed kompresor. Korektor pozwala nakładać na siebie poszczególne pasma częstotliwości zapewniając tym samym totalną kontrolę tonalną i możliwość swobodnego kształtowania charakterystyki.
Eureka jest wyposażona w wejścia mikrofonowe, liniowe i instrumentalne, zatem może być wykorzystywana zarówno jako podstawowy przedwzmacniacz podczas nagrywania sygnałów pochodzących z mikrofonów, gitar czy instrumentów klawiszowych, jak również jako kompresor / korektor w pojedynczym kanale podczas miksowania. Wyposażono go ponadto
w złącza Send i Return, dzięki czemu istnieje możliwość wstawienia dodatkowego procesora przed kompresorem / korektorem w celu uzyskania dodatkowych możliwości kontrolowania brzmienia.

PreSonus AD192Procesor Eureka można wyposażyć
w opcjonalną kartę AD192 zawierającą wyjścia cyfrowe pracujące w trybie 24-bit / 192 kHz. Rozszerzenie dysponuje wyjściami S/PDIF i AES/EBU, wejściem i wyjściem WordClock oraz symetrycznym wejściem liniowym TRS. W przypadku wykorzystywania dwóch procesorów Eureka podczas pracy stereo lub dual mono wystarczy zaopatrzyć się zatem w jedno rozszerzenie AD192.

Cechy

* Przedwzmacniacz mikrofonowy z wejściem sprzężonym transformatorowo, pracujący
w klasie A i zapewniający duży margines przesterowania [Headroom]
* Regulowana impedancja wejściowa dla wejścia mikrofonowego
* Regulowany parametr Saturate symulujący nasycenie taśmy magnetofonowej i ciepłe brzmienie lampowe
* W pełni regulowany kompresor z funkcją Side Chain połączoną z filtrem górnoprzepustowym
* 3-pasmowy, w pełni parametryczny korektor
* Możliwość wstawienia korektora przed lub za kompresorem
* Sekcja wyjściowa z dużym marginesem przesterowania [Headroom]
* Niskoszumowy projekt urządzenia
* Wewnętrzny zasilacz
* Transparentne brzmienie i szeroki wachlarz zastosowań
* Opcjonalne wyjście cyfrowe 24-bit / 192 kHz [AD192].

Editor's Choice 2005

Opinie

PreSonus Eureka okazał się zwycięzcą. To świetnie zaprojektowany i wykonany, niezwykle użyteczny procesor typu Channel Strip w znakomitej cenie. Lista parametrów i możliwości jest ogromna, wejście sprzężone transformatorowo, elastyczna ścieżka sygnałowa, duże możliwości przetwarzania sygnałów itd. - ale najważniejsze jest otwarte i szczegółowe brzmienie. To świetny procesor dla systemów DAW.
magazyn EQ

Żadne z dostępnych na rynku urządzeń typu Channel Strip nie ma tylu funkcji przy tak znakomitej jakości dźwięku i w tym przedziale cenowym.
magazyn TapeOp

Wokale przepuszczone przez PreSonus Eureka brzmiały pierwszorzędnie. Układ przedwzmacniacza jest przeźroczysty i brzmi bardzo naturalnie. W przypadku wykorzystania procesora do wzmacniania innych źródeł uzyskiwane rezultaty były spójne i inspirujące.
magazyn Christian Musician

Patrząc na cenę i wygląd przedwzmacniacza nie spodziewałem się tego, co usłyszałem po jego włączeniu. Jakość dźwięku zdecydowanie przerosła moje oczekiwania. Eureka świetnie sprawdził się na sygnałach wokalnych i basach zarówno podczas nagrywania, jak i późniejszej obróbki. Sam kompresor powinien kosztować tyle co całe urządzenie.
Sean, Kanada[img:1]
Przedwzmacniacze

Gdzie kupić?

PreSonus PreSonus www.presonus.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

tel.: +48 (22) 122 53 00
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 - 17:00

 

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > PreSonus rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Mniejsze i tańsze wzmacniacze instalacyjne NEXO
Więcej wiadomości