Adam Palma

Adam Palma

Współpracował z większością rodzimych wykonawców muzyki rozrywkowej Ewa Bem, Edyta Górniak, Ewelina Flinta, Kuba Badach oraz czołowymi muzykami na świecie takimi jak: Al Di Meola, Bireli Lagrene, Tommy Emmanuel, Martin Taylor, Joscho Stephan, Chris de Burgh, Snake Davis, Gary Potter, Francesco Buzzurro, Jack Pearson (The Allman Brothers), Chris de Burgh, Sam Bailey (X-Factor), Hamish Stuart (the Average White Band, Paul McCartney), Robbie McIntosh (John Mayer, Paul McCartney) i inni. Otwierał koncery takich gitarzystów jak Albert Lee, Bill Wyman (The Rolling Stones) oraz zespołów Perfect, Dżem i Budka Suflera.

Wszechstronność muzyczna i swobodne improwizowanie we wszystkich stylach od hard rocka przez country do jazzu oraz spotkanie z T.Emmanuelem spowodowały, że Adam zainteresował się najbardziej wyrafinowaną techniką gry na gitarze - Fingerstyle.

Po licznych koncertach w Europie, recitalu na International Guitar Festival in Wirral, Adam został zaproszony przez Tommy Emmanuela o wzięcie udziału w Festivalu Fingerstyle w Nashville w 2009, 2010, 2011 i 2012 roku (najbardziej prestiżowym festiwalu Fingerstyle na świecie). Zostawał zaproszany przez mistrza do wspólnych koncertów w USA, UK i Polsce oraz nawet do otwarcia jego workshopu w UK!

W 2012, Adam został wybrany do udziału w The First UK CandyRat Tour z Antoine Dufour, Ewan Dobson i Jimmy Wahlsteen.

Adam jest prawdopodobnie jedynym gitarzystą fingerstyle, który wystąpił live przed 700.000 widownią (Przystanek Woodstock in Poland 2011). Podczas swojej pierwszej trasy w UK, Adam wystąpił na jednym z największych festivali the Bestival oraz na prestiżowych “Ullapool Guitar Festival” and “The International Guitar Festival of GB w Wirral”.

Adam jest obecnie wykładowcą gitary na the University of Salford in Manchester, UK.

W 2014 roku Adam otrzymał tytuł Najlepszego Polskiego Gitarzysty Akustycznego podczas gali GUITAR AWARDS w Warszawie.

 

Inne doświadczenia:

 
  • Udział wielu programach telewizyjnych i radiowych oraz w największych polskich produkcjach musicalowych takich jak „Grease”, „Koty” czy „Taniec Wampirów”.
  • Adam był wykładowcą na warsztatach muzycznych w Polsce, UK i USA
  • Występy solo i z zespołami po niemal całym świecie.

 

Recenzje:

 
  • Recenzja pierwszego albumu “Good Morning” otrzymała 4 na 5 gwiazdek (“Excellent”) w prestiżowym magazynie “Guitar Techniques” Styczeń 2011 (największy magazyn gitarowy w UK).
  • Drugi album Adama “2012” wydany w Niemczech został nazwany - “jedną z najjaśniejszych gwiazd na firmamencie fingerstyle” przez niemiecki  magazyn Akustik Gitarre.

 

O Adamie:

 
  • “Adam Palma jest dla mnie nowym, zabójczym odkryciem” - Jennifer Batten (Michael Jackson)
  • “Adam to mój dobry przyjaciel, oddany i pełny pasji muzyk, z wielkim sercem dla swojej publiczności” - Tommy Emmanuel CGP
  • “Jestem pewien, że o Adamie usłyszycie nieraz w przyszłości” - Al Di Meola, po wspólnym koncercie.

 

Facebook I Kanał YouTube I Aplikacja Android
Stron internetowa: www.adampalma.co.uk