Marcin Lewicki

Marcin Lewicki

Perkusista, muzykoterapeuta, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Założyciel jednej z największych szkół perkusyjnych w Polsce - Drum School. Twórca jedynego w swoim rodzaju zespołu perkusyjnego Drum Collective. Prowadzi zajęcia indywidualne, warsztaty oraz publikuje lekcje wideo na YouTube.

Eksperymenty z instrumentem, pozwoliły na tworzenie niekonwencjonalnych aranży do znanych motywów np. Reguiem for a dream. Koncertował na scenach całej Polski. Od drugiej płyty, zasila skład Daniela Spaleniaka.

Marcin jest pomysłodawcą i realizatorem kanału z lekcjami i nauką gry na perkusji: https://www.youtube.com/drumschoolpl. Poniżej znajdziecie wideo lekcje gry na perkusji, w których Marcin prezentuje podstawowe rytmy perkusyjne oraz dwa rytmy perkusyjne, których autorem jest Jeff Porcaro z zespołu Toto.

 

 

Oprócz lekcji gry, w których bierze udział Marcin, do nagrań są zapraszani świetni perkusiści z Polski. Lekcje z nimi są również dostępne na kanale Drum School. Co ciekawe, nie zawsze są to muzycy grający na klasycznych zestawach. Tutaj, prezentujemy lekcję, w której wystąpił Wojtek Pęczek:

 

 

Marcin Lewicki organizuje i prowadzi Warsztaty Perkusyjne na terenie Łodzi. Są to zajęcia dla osób początkujących i zaawansowanych. Dzięki doświadczeniu w pracy z dziećmi, Marcin prowadzi zajęcia w szkołach i przedszkolach:

 

 

Marcin jest twórcą zespołu perkusyjnego Drum Collective. Początkowym pomysłem na zespół, był rozwój techniki werblowej i zachęta do pracy z najważniejszym instrumentem zestawu perkusyjnego. Szybko pomysł przerodził się w autorski projekt, wykonujący partie perkusyjne do znanych motywów. Jednym z nich jest ścieżka filmowa do Requiem for a dream:

 

 

Oprócz klasycznych zajęć, Marcin prowadzi lekcje dla rodziców z dziećmi. Jest to świetny sposób, by zachęcić dzieci do grania, które naturalnie naśladują rodziców. Zajęcia odbywają się na jednej sali z dwoma pełnymi zestawami perkusyjnymi.

Marcin bardzo prężnie działa w zakresie rozwoju i propagowania instrumentów perkusyjnych. Jego starania nie pozostają bez echa i co jakiś czas w Magazynie Perkusista pojawia się informacja o nadchodzących wydarzeniach, które organizuje Marcin Lewicki.

Marcin Lewicki współpracuje również z portalem infodrum.pl, dla którego nagrywa krótkie lekcje wideo: