Waldemar Nowak

Waldemar Nowak

REDAKTOR NACZELNY INFOAUDIO.PL

Dziennikarz, grafik, wydawca prasy papierowej oraz książek. Przygodę z dziennikarstwem i komputerami rozpoczął pod koniec lat 80-tych od legendarnego magazynu "Bajtek". Następnie założył, współtworzył bądź współpracował z takimi kultowymi tytułami jak "Top Secret", "Secret Service", "Neo" poświęconymi rozrywce elektronicznej, "Animegaido" o japońskiej kulturze obrazkowej czy "Dziecko w Mieście" o tematyce społecznej. 

 
Ostatnich kilka lat spędził na recenzowaniu sprzętu w miesięczniku "Audio" gdzie zajmował się tematyką najbliższą jego sercu - wyszukiwaniem najlepszych urządzeń dla zwykłych ludzi, którzy kochają muzykę i film ale niekoniecznie chcą dać się wkręcić w Audiofilizm przez wielkie “A”.

Z wykształcenia architekt krajobrazu, a z pasji:

  • Jako grafik ma na swoim koncie prawie dwieście okładek czasopism, książek, płyt CD, tysiące makiet stron różnych czasopism oraz niezliczona liczbę logotypów i projektów.
  • Jako autor kilkuset artykułów począwszy od humorystycznych, przez felietony, relacje, recenzje na testach sprzętu skończywszy. Wprowadził do języka potocznego określenie “miodność” używane w niektórych kręgach do dziś :)
  • Jako osoba prywatna jest nestorem upraw hydroponicznych roślin doniczkowych, nurkiem, żeglarzem, stolarzem, a przede wszystkim pasjonatem muzyki. Posiada pokaźny zbiór: kaset magnetofonowych i VHS, taśm szpulowych, winyli, MiniDisc, CD, DVD, Blu-ray i plików, z czego najbardziej lubi pliki ponieważ zajmują najmniej miejsca. Na muzykę od czasu licem wydał majątek.