Bosch DINION IP starlight 8000 MP - kamera nowej generacji

25 czerwca 2014 / 10:00

[img:1]

Kamera sieciowa Bosch DINION IP starlight 8000 MP o rozdzielczości 5 megapikseli ustanawia nowy standard jakości kamer do monitoringu wizyjnego, które oferują najwyższą jakość obrazu, niezależnie od pory dnia, szybkości poruszania się obiektów czy warunków oświetleniowych.

Dzięki zaawansowanym funkcjom nowa kamera sieciowa DINION IP starlight 8000 MP doskonale nadaje się do monitoringu infrastruktur o znaczeniu krytycznym, parkingów, centrów miast oraz innych obszarów, charakteryzujących się trudnymi warunkami oświetleniowymi.

Kamera sieciowa DINION starlight 8000 MP oferuje najwyższą jakość obrazu dzięki rozdzielczości 5 megapikseli oraz pracy w trybie 30 klatek na sekundę, gwarantując rejestrację szybko poruszających się obiektów przy bardzo słabym oświetleniu. Najnowocześniejsza technologia sensorów optycznych oraz innowacyjne rozwiązania w dziedzinie redukcji szumów gwarantują wysoką światłoczułość, która wynosi 0,0121 luksa przy 5 megapikselach w trybie kolorowym oraz 0,00825 luksa przy rozdzielczości 1080p.

Dzięki temu kamera zapewnia obraz kolorowy w sytuacjach, w których inne kamery mogłyby rejestrować tylko obraz w czerni i bieli, oraz obraz czarno-biały w sytuacjach, w których inne kamery nie byłyby już w stanie w ogóle rejestrować obrazu. Funkcja intelligent Auto Exposure (iAE) firmy Bosch gwarantuje skuteczne filtrowanie niekorzystnego oświetlenia, np. zmiennego oświetlenia filmowanego obiektu oraz światła padającego na obiektyw. Dzięki funkcji iAE kamera dynamicznie dostosowuje się do zmiennych warunków oświetleniowych, aby rejestrować obraz przy najlepszych w danym momencie ustawieniach. Ponadto, funkcja iAE zapewnia także wyjątkowo duży zakres dynamiki 103+16 dB w trybie 1080p. Pozwala to zwiększyć liczbę odcieni szarości, co znacząco poprawia identyfikację obiektów, np. znajdujących się w cieniu.

 

[lupa:1]

 

Inteligentna analiza wideo (IVA)

Kamera sieciowa DINION starlight 8000 MP jest wyposażona w funkcję inteligentnej analizy wideo (IVA) firmy Bosch. Funkcja IVA umożliwia zdefiniowanie scenariuszy i automatyczne powiadamianie operatora, a także automatyczne śledzenie zdefiniowanych obiektów. Można wybrać i łączyć ze sobą maksymalnie 8 z 15 wcześniej skonfigurowanych reguł alarmowych. Pozwala to zwiększyć efektywność działania systemu oraz znacząco ograniczyć liczbę fałszywych alarmów. Wszystkie dane, które funkcja IVA rejestruje i analizuje (np. wielkość obiektu, prędkość poruszania się, kierunek, kolor, liczba osób itp.) są zapisywane w formie metadanych równolegle z obrazem wideo. Metadane można wykorzystywać m.in. do optymalizacji procesów biznesowych. Użytkownicy systemu mają możliwość zbadania liczebności lub uzyskanie informacji o zagęszczeniu ruchu osób w określonych obszarach.

Nieograniczony dostęp do danych wideo i funkcji umożliwiających sterowanie kamerą
Przy ograniczonej szerokości pasma transmisja obrazu live w jakości HD na urządzenia mobilne jest zazwyczaj bardzo utrudniona. Dzięki zastosowaniu technologii dynamicznego transkodowania firmy Bosch można optymalizować streaming wideo na tyle, że obserwatorzy mają dostęp do scen transmitowanych na żywo. Odbywa się to w zasadzie niezależnie od dostępnej szerokości pasma, przy czym możliwa jest także transmisja szczegółowych obrazów, a także obrazu w rozdzielczości Full HD (1080p). Oprócz gwarancji mobilnego dostępu do danych wideo o każdej porze i z dowolnego miejsca, dynamiczne transkodowanie umożliwia także zdalne sterowanie kamerą. Technologia ta ułatwia również znalezienie określonych sekwencji wideo w dużej ilości zarejestrowanych materiałów. W kamerach sieciowych DINION starlight 8000 MP funkcja dynamicznego transkodowania działa w połączeniu z rejestratorami sieciowymi Bosch DIVAR lub Bosch VIDEOJET.

 

[lupa:2]

 

Redukcja kosztów archiwizacji oraz obciążenia sieci

Nowa kamera sieciowa wykorzystuje technologię inteligentnej redukcji szumów (iDNR). Funkcja w sposób ciągły kontroluje ruch na obrazie, ponieważ prędkość przesyłu danych (Mbit/s) jest niższa przy scenach statycznych, a wyższa przy dynamicznych. Dodatkowo funkcja pozwala odróżnić ważne informacje od nieistotnego szumu. Dzięki monitoringowi transmisji funkcja iDNR umożliwia ograniczenie prędkości przesyłu nawet o 50%, co zmniejsza obciążenie sieci, komputerów oraz przestrzeni dysków, przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu. Funkcja lokalnego zapisywania danych w kamerze dodatkowo przyczynia się do lepszego i bezpieczniejszego wykorzystania sieci. Lokalny zapis danych przydaje się w przypadku krótkookresowych awarii i gwarantuje stały dostęp do danych wideo w systemie Video Management firmy Bosch.

Sieciowe kamery standardowe oraz kamery HD, urządzenia kodujące i systemy analizy są kompatybilne z wieloma rozwiązaniami w zakresie oprogramowania i zapisu firmy Bosch oraz innych producentów. Produkty są zgodne ze standardami ONVIF (Open Network Video Interface Forum). Integration Partner Program (IPP) zapewnia projektantom stały dostęp do narzędzi programistycznych, które umożliwiają łatwą integrację produktów Bosch z systemami innych producentów.

Kamera sieciowa DINION starlight 8000 MP jest już dostępna w sprzedaży.

 

[img:2]

 

Producent

Bosch

Dystrybutor

Audio Plus Sp. z o.o. www.audioplus.pl
+48 22 732 16 00

Pozostali dystrybutorzy

Robert Bosch Sp. z o.o. ul. Jutrzenki 105 02-231 Warszawa

Pozostałe aktualności

InfoComm'19: Wzmacniacze instalacyjne Mezzo od Powersoft

InfoComm'19: Wzmacniacze instalacyjne Mezzo od Powersoft

Włoski, legendarny już producent profesjonalnych wzmacniaczy nie przestaje pozytywnie zaskakiwać. Podczas tegorocznych targów InfoComm światu zaprezentowane...

InfoComm'19: Systemy interkomowe MicroCom od Pliant Technologies

InfoComm'19: Systemy interkomowe MicroCom od Pliant Technologies

Pliant Technologies to znany, amerykański producent scenicznych systemów intercomowych. W tym roku w szczególności skupia się on na promocji swoich...

Wzmacniacz instalacyjny z Bluetooth od DAMPF

Wzmacniacz instalacyjny z Bluetooth od DAMPF

Na przestrzeni ostatnich lat Bluetooth stał się jednym z najpopularniejszych protokołów,pozwalającym nie tylko na łatwe sterowanie urządzeniami, ale przede...

Ciekawe instalacje: Systemy nagłośnienia na Mistrzostwach U-20

Ciekawe instalacje: Systemy nagłośnienia na Mistrzostwach U-20

Komercyjne systemy nagłośnienia oparte na rozwiązaniach firmy TOMMEX dla stadionów, bazujące na zespołach głośnikowych amerykańskiego producenta Community,...

Głośniki instalacyjne i konferencyjne Biamp "Od nitki do kłębka"

Głośniki instalacyjne i konferencyjne Biamp "Od nitki do kłębka"

W ostatnich artykułach z cyklu "Od nitki do kłębka", związanych z marką Biamp, omówiliśmy najnowsze głośniki instalacyjne Parlé oraz wzmacniacze Tesira. Dziś...

 Dante Compact Processors - Kompaktowe procesory od Tascama

Dante Compact Processors - Kompaktowe procesory od Tascama

Firma Tascam nie przestaje zaskakiwać. Po pozytywnym wprowadzeniu na rynek nowych interfejsów audio, rejestratorów i mikserów matrycowych przyszła pora na...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz