Ciekawe instalacje: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

18 marca 2019 / 10:00

Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu to instytucja samorządowa, działająca od 1991 roku. Centrum Kultury prowadzi szeroko zakrojoną działalność impresaryjną w zakresie teatru, muzyki i kabaretu. Instytucja regularnie gości znane gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Tylko w tym miesiącu na deskach sceny przy ul. Teatralnej wystąpią zespół KAT, kabaret Smile oraz Andrzej i Maja Sikorowscy. CK Teatr jest też organizatorem wielu imprez cyklicznych, m.in. finału WOŚP, Koncertów Niedzielnych z muzyką klasyczną i festiwalu Grudziądzka Wiosna Teatralna.

W budynku przy ul. Teatralnej 1, gdzie dawniej mieścił się Teatr Ziemi Pomorskiej, znajduje się duża sala teatralna z 476 miejscami na widowni, mała sala teatralna z 50 miejscami i koncertowa sala kameralna z 140 miejscami. W 2018 sala teatralna została odremontowana, a firma Konsbud Audio zainstalowała w Centrum Kultury system elektroakustyczny.

 

[img:1]

[img:2]

 

System nagłośnienia

Rolę systemu nagłośnienia frontalnego w CK Teatr pełnią zestawy głośnikowe z serii Y d&b audiotechnik. Na każde grono line array składa się po 6 zestawów (Yi8 i Yi12). Na scenie są ustawione po dwa subwoofery Y-SUB na stronę, a  równomierne pokrycie dźwiękiem widowni w pierwszych rzędach zapewniają głośniki typu frontfill (modele E6) i sidefill Y7P.

 

[img:5]

 

Dodatkowo zainstalowano linię opóźniającą (zestawy d&b 5S), która ma na celu dogłośnienie części widowni pod balkonem. Elementy składające się na system nagłośnienia frontalnego należą do jednej serii, dzięki czemu zachowana jest jednolita tożsamość brzmieniowa. Wzmacniacze 30D dostarczają energię potrzebną do zasilenia zestawów frontowych. Artyści występujący na scenie sali teatralnej mają do dyspozycji monitory odsłuchowe MAX2 i B6. Dzięki sieci dźwiękowej opartej na protokole Dante i interfejsowi DS10 możliwe jest cyfrowe sterowanie systemem.

 

Adaptacja akustyczna naszego teatru okazała się niezwykle trudna. Widownia jest długa, wąska ze specyficznym balkonem utrudniającym propagacje fali akustycznej. Dodatkową przeszkodą było rozmieszczenie reflektorów. Konsbud poradził sobie z tymi problemami wzorowo. System d&b Y oraz głośniki dopełniające sprawiają, że słuchacze wychodzą naprawdę zadowoleni z wydarzeń. Całość napędzają wzmacniacze 30D zarządzanie sieciowo z każdego miejsca na sali, co jest dodatkowym atutem instalacji. Na dodatek, mamy do dyspozycji monitory d&b MAX2, zasilane fantastycznymi końcówkami D20 - to naprawdę maks dobrego brzmienia.

Bartosz Pierściński - Realizator dźwięku w CK Teatr

 

[img:3]

[img:4]

 

System konsolet mikserskich

Realizatorzy dźwięku pracujący na „froncie” i „monitorze” używają systemów brytyjskiego producenta Allen & Heath. Do Teatru dostarczono dwa systemy: dLive S5000 wraz ze stage rackami DX32 i DM32 oraz powierzchnię C2500 i rack CDM32. Sygnały z konsolet do wzmacniaczy są przesyłane cyfrowo po Dante i AES. Dwa systemy, w zależności od potrzeb, mogą pracować zamiennie jako konsolety FOH i MON.

 

Miksery dLive już w pierwszym kontakcie okazały się intuicyjne, a przede wszystkim fantastycznie brzmiące. Możliwość podłączenia konsolet w wielu miejscach: na scenie, widowni czy w realizatorce oraz uzbrojenie w sieć Dante czyni instalację uniwersalną.

Bartosz Pierściński - Realizator dźwięku w CK Teatr

 

[img:6]

[img:7]

 

Mikrofony

Istotnym elementem wyposażenia Teatru są mikrofony przewodowe i bezprzewodowe. Na życzenie Zamawiającego do CK Teatr dostarczono modele czołowych producentów, w tym kilkanaście mikrofonów pojemnościowych i dynamicznych Audio-Technica (instrumentalne Pro 35, ATM250, ATM450 i wokalowy AE5100).

 

Podsumowanie

Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, dzięki renowacji sali teatralnej i inwestycji w nowoczesny, riderowy sprzęt, dołączyło do grona obiektów, które są chętnie odwiedzane przez polskich artystów, a lokalna społeczność otrzymała możliwość uczestnictwa w wydarzeniach o wysokim poziomie artystycznym i technicznym.

 

Dostarczony i zainstalowany przez firmę Konsbud Audio system nagłośnieniowy d&b w całości spełnił założenia projektowe jak i nasze oczekiwania. Nowy system liniowy w zdecydowany sposób poprawił jakość dźwięku i umożliwił jego równomierny rozkład na całej widowni poprawiając komfort odbioru muzyki naszym widzom, co równie istotne sprzęt firmy d&b gwarantując najwyższy poziom technologiczny ułatwia i umożliwia nam realizację najbardziej wymagających wydarzeń kulturalnych. Od samego początku, zarówno na etapie przygotowań, jak i samej realizacji współpraca z Konsbud Audio układała się w sposób wzorowy. Pracownicy firmy w sposób terminowy i profesjonalny dostarczyli, zamontowali oraz wysterowali nowo zakupiony sprzęt.

Grzegorz Romanowski mówi - Wicedyrektor Teatru Grudziądz

 

Po samych planach programowych, które CK Teatr przygotował na najbliższe miesiące widać, że inwestycja jest bardzo dobrze wykorzystywana. W każdym tygodniu w centrum odbywa się po kilka dużych wydarzeń, które bez odpowiedniego zaplecza technicznego nie miałyby szansy realizacji.

 

Producent

Allen&Heath Allen&Heath www.allen-heath.com

Dystrybutor

Producent

D&B Audiotechnik D&B Audiotechnik www.dbaudio.com

Dystrybutor

Pozostałe aktualności

MZ-123BT - Multistrefowy mikser od Tascama

MZ-123BT - Multistrefowy mikser od Tascama

Legendarna już firma Tascam nie przestaje pozytywnie zaskakiwać. Premiera za premierą producent prezentuje ciekawe, nowoczesne urządzenia branży estradowej i...

Ciekawe instalacje: nagłośnienie w Karpaczu

Ciekawe instalacje: nagłośnienie w Karpaczu

Nowy stadion im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu jest jednym z najbardziej malowniczych stadionów lekkoatletycznych w Polsce, drugim najwyżej położonym obiektem...

Audio Plus Broadcast Days. Szkolenia dla branży telewizyjnej

Audio Plus Broadcast Days. Szkolenia dla branży telewizyjnej

W dniach 2-3 października przedstawiciele najważniejszych w Polsce stacji telewizyjnych i firm producenckich przybyli do siedziby Audio Plus w Łomiankach, by...

Audac prezentuje moduł streamingowy kompatybilny ze Spotify

Audac prezentuje moduł streamingowy kompatybilny ze Spotify

Audac to renomowany, i szanowany na rynku producent profesjonalnych rozwiązań nagłośnieniowych, ze szczególnym uwzględnieniem produktów instalacyjnych. Jako...

Ciekawe instalacje: Szkoła 'pod bagnem' w Markach

Ciekawe instalacje: Szkoła 'pod bagnem' w Markach

Za dobre brzmienie i czyste dźwięki w wyjątkowym budynku szkoły podstawowej w Markach odpowiedzialne są urządzenia Electro-Voice oraz Dynacord. Wyjątkowość...

IBC'19: Audinate aktualizuje Dante Domain Manager

IBC'19: Audinate aktualizuje Dante Domain Manager

Firma Audinate, twórca standardowego już, i bardzo popularnego protokołu sieciowego Dante AV zaprezentował aktualizację oprogramowania Dante Domain Manager....

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz