Rico prezentuje nowe ustniki z serii Reserve

15 listopada 2012 / 14:06

[img:1]

Inspirowane wielokrotnie nagradzanymi ustnikami z lat 20-tych, ustniki Reserve są uosobieniem nowoczesnej, pionierskiej technologii firmy D’Addario, odtwarzającej nieporównywalną sztukę rzemieślniczą z tych legendarnych dzieł sztuki.

Nie profilowane, a wycinane z jednego kawałka twardego surowca dla równomiernej konsystencji, ustniki Reserve są produkowane według najostrzejszych norm. Ale prawdziwe piękno Reserve, ponad wypolerowanymi łukami, wspaniałymi krzywiznami i opatentowaną technologią, leży w czymś o wiele ważniejszym - ich dźwięku.

 

[img:3]

Najważniejsze cechy serii Reserve:

  • Pierwsze na świecie w 100% precyzyjnie przycinane ustniki, inspirowane modelami vintage
  • Cięte z jednego kawałka twardego surowca, a nie odlewane z półfabrykatów
  • Specjalnie stworzona formuła surowca jest unikalna dla ustników Reserve
  • Precyzyjna obróbka maszynowa zapewnia niezrównaną dokładność - nie jest potrzebne ręczne wykańczanie produktu
  • Zaprojektowane przez zespół muzyków, rzemieślników i inżynierów
  • Dostępne w trzech odchyleniach: małe (close), średnie (medium) i średnio otwarte (medium open)
 
Charakterystyka:


Precyzyjnie cięty, nie profilowany...

Maszynowe cięcie z jednego kawałka surowca zapewnia maksymalną kontrolę każdego aspektu ustnika i regularność parametrów w każdej wyprodukowanej sztuce. Wybór ustnika dla Ciebie i Twoich studentów nigdy nie był łatwiejszy!

Zrobiony z twardego surowca o specjalnie zaprojektowanej recepturze...

Unikalny projekt i materiał ustników Reserve przynoszą niezwykle skoncentrowany dźwięk, który pozostaje ciepły, stały i czysty, niezależnie od głośności i rejestru. To sprawia, że rejestry są bardziej wyrównane i w sekcji klarnetowej łatwiej jest uzyskać homogeniczne brzmienie.

Inspirowany przez najlepsze modele vintage, stworzony przez profesjonalistów...

Ustniki do klarnetów vintage są cenione przez wielu klarnecistów za piękno dźwięku, łatwą artykulację i niezwykle dokładną intonację. Niestety, rzadkość i cena tych wyrobów powoduje, że dla większości są one poza zasięgiem. Dzięki Reserve te pożądane cechy są teraz dostępne dla wszystkich klarnecistów.

 

Cytaty:

 

[img:6:L]

 

Ustniki Reserve podniosły poprzeczkę. Rico odniosło sukces tworząc ustnik, który brzmi jak wspaniałe ustniki vintage, ma doskonałą intonację i artykulację i daje muzykowi olbrzymią satysfakcję; za tylko ułamek ceny!

Mark Nuccio - New York Philharmonic

 

 

[img:7:R]

 

Ustnik Reserve to najlepszy ustnik, na jakim grałem! Pozwala mi tworzyć aksamitny, bogaty dźwięk z rdzeniem błyszczącym jak diament. Przy nim wszystkie inne ustniki sprawiają wrażenie prostych i dwuwymiarowych.

Richie Hawley - Rice University, Houston

 


[img:8:L]

 


Ustniki Reserve pomogą klarnecistom grać swobodnie i pięknie i otworzą drzwi do wspaniałego, ekspresyjnego tworzenia muzyki.

Lee Livengood - Utah Symphony

 

Ceny:


Reserve X0
Close (1.00mm)
Symbol: MCR-X0
Cena detaliczna: 449 PLN

Reserve X5
Medium (1.05mm)
Symbol: MCR-X5
Cena detaliczna: 449 PLN

Reserve X10
Medium open facing (1.10mm)
Symbol: MCR-X10
Cena detaliczna: 449 PLN

 
Ustniki Reserve są już dostępne!


Tabela porównawcza:

 
[img:5]
 

Historia: 

 
Aby stworzyć pierwszy na świecie, w 100% precyzyjnie cięty ustnik do klarnetu inspirowany modelami vintage, potrzeba trzech rzeczy: zespołu czołowych klarnecistów i rzemieślników, firmy nastawionej na innowacje technologiczne oraz uporczywej determinacji do stworzenia legendarnego wyrobu. Ustniki Reserve zostały stworzone podczas wieloletniej kampanii, wymagającej ciągłego rozwiązywania problemów, nastawienia na perfekcję i zdumiewających osiągnięć technologicznych. Przy każdym z ponad tysiąca udoskonaleń tego wspaniałego produktu przesuwano i przekraczano granice w produkcji nowoczesnych ustników. Doradcy artystyczni - Mark Nuccio (New York Philharmonic), Richie Hawley (Rice University, Houston) i Lee Livengood (Utah Symphony) mieli wspólną wizję: stworzenie najlepszego na świecie ustnika w stylu vintage, stawiając sobie i firmie Rico swoiste wyzwanie.

[img:4]

Kombinacja wszystkich elementów ustnika musiała zapewnić piękny, harmonijnie bogaty dźwięk, jednolity na różnych poziomach głośności. Musiał być użyty najlepszy twardy surowiec, a sam ustnik musiał prezentować dźwięk najlepszej jakości i przynosić grającym dużo satysfakcji. I najważniejsza rzecz: ustnik powinien być interesujący dla ich kolegów po fachu, ale dostępny cenowo również dla ich studentów. Od kiedy modele vintage stały się coraz droższe i coraz rzadsze, klarneciści nie mają dostępu do ustników o dobrej jakości i brzmieniu. Odpowiedzią na ten problem są ustniki Reserve. Dzięki nim każdy ma dostęp do ich inspirujących brzmień.

Producent

D'Addario Woodwinds

Dystrybutor

Pozostałe aktualności

Znakomity kontrabas marki Strunal w kolejnej szkole...

Znakomity kontrabas marki Strunal w kolejnej szkole...

Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie zakupił dla uczniów czeski kontrabas marki Strunal.  Model...

Santur (Santoor):  zabytkowe instrumenty do kupienia w Polsce!!!

Santur (Santoor): zabytkowe instrumenty do kupienia w Polsce!!!

Santur (Santoor) to jeden z najstarszych i najważniejszych instrumentów perskiej muzyki klasycznej. Jest to strunowy instrument perkusyjny, na którym gra się...

 Nie żyje Wojciech Kilar

Nie żyje Wojciech Kilar

Polski kompozytor, pianista oraz autor muzyki filmowej Wojciech Kilar, nie żyje. Muzyk zmarł w wieku 81 lat. Wojciech Kilar był jednym z najwybitniejszych...

Hamilton z nowej strony

Hamilton z nowej strony

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu nową stronę internetową firmy Hamilton. W branży statywy tego producenta, znane są na całym świecie od ponad 125 lat i...

Ciepłe i bogate brzmienie harmonijek Lee Oskar

Ciepłe i bogate brzmienie harmonijek Lee Oskar

Harmonijki Tombo z autorskiej serii Lee Oskar zostały stworzone przez jednego z najwybitniejszych harmonijkarzy na świecie. Dostarczają ciepłe i bogate...

Jak nagłośnić orkiestrę z DPA?

Jak nagłośnić orkiestrę z DPA?

Szukasz najlepszego mikrofonu by nagłośnić orkiestrę? d:vote 4099 jest eleganckim, lekkim mikrofonem na gęsiej szyi z odpinanym kablem i shock mountem....

zobacz więcej
kontakt Silesia Music Center Sp. z o.o. ul. Partyzantów 6 32-650 Kęty
reklama
reklama
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz