Nowy singiel zespołu Lion Vibrations

Nowy singiel zespołu Lion Vibrations

28 czerwca 2014, 17:54

[img:1]

Zespół Lion Vibrations, jedna z najważniejszych formacji na polskiej scenie reggae, prezentuje „Matkę Muzykę” – pierwszy singiel z najnowszej płyty „Friends”.

To hołd złożony wielkim mistrzom jazzu i reggae. To także świadectwo ewolucji, jaka dokonała się w składzie i stylistyce zespołu i dokument współpracy z licznymi gośćmi, zapis podróży do źródeł wspaniałej muzyki i drogi, która pozwoliła przetrwać przyjaźniom i nawiązać nowe. „Matka Muzyka” z gościnnym udziałem Kamila Bednarka to cover słynnego jazzowego standardu Joe Zawinula „Mercy Mercy Mercy”. Sama piosenka dobrze ilustruje ideę albumu „Friends”, na którym finezyjna, jazzowa wirtuozeria spotkała się z radosnym i bezpretensjonalnym bujaniem, które nikogo nie zostawi bez uśmiechu na twarzy.

W ciągu kilkunastu lat istnienia grupa Lion Vibrations zagrała dziesiątki koncertów, nagrała pięć albumów, a jej piosenki trafiały na liczne wydawnictwa składankowe. Zespół wystąpił w filmach o legendarnych festiwalach - gliwickim Winter Reggae oraz Ostróda Reggae Festiwal, a jego członkowie, oprócz grania muzyki, angażują się w działalność charytatywną, ekologiczną i na rzecz praw człowieka.

Oprócz „starych” członków zespołu (wokalistka i basistka grupy Jahga, saksofonistka Magdalena Milwiw-Baron, wokalista Krzysztof Kazanowski, gitarzysta Artur Kocan, trębacz, aranżer i producent Adam Milwiw-Baron) ogromny wkład w tworzenie tego materiału mieli nowi muzycy Lion Vibrations: puzonista Grzegorz Turczyński, pianista i klawiszowiec Piotr Rachoń, saksofonista Karol Gola oraz perkusista Przemysław Jarosz. Zaś wśród zaproszonych gości specjalnych znaleźli się wybitni instrumentaliści i wokaliści: Piotr Baron (saksofon), Wojciech Mazolewski (kontrabas) z zespołu Pink Freud, Natalia Niemen, Maria Sadowska, Jorgos Skolias, Tomasz „Tomson” Lach z grupy Afromental i Kamil Bednarek oraz Chezidek (Jamajka) i Jahcoustix (Niemcy).

Za miks i mastering piosenki i całego albumu odpowiada dwukrotnie nominowany do Fryderyka producent Jacek Miłaszewski. Płyta ukaże się jesienią 2014 r. nakładem oficyny V Records, specjali-zującej się w publikowaniu najlepszego polskiego jazzu, wyróżnionej nominacją do Fryderyka jako wydawca albumu „Up!” Marka Napiórkowskiego.

The Vamps zapowiadają nową płytę singlem "Married in Vegas"
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz