Yamaha ogłasza nowe, immersyjne rozwiązania audio AFC Enhance i AFC Image

Yamaha ogłasza nowe, immersyjne rozwiązania audio AFC Enhance i AFC Image

30 kwietnia 2021, 10:36

Yamaha z przyjemnością informuje o nadchodzącej aktualizacji nowej wersji Active Field Control (AFC), w tym powiązanych systemów wsparcia akustyki (AFC Enhance) i kontroli obrazu (AFC Image).

W 1969 roku Yamaha rozpoczęła konsultacje z zakresu akustyki w celu znalezienia idealnej relacji między wykonawcą, publicznością i przestrzenią, w któej odbywa się wydarzenie. Poszukiwania te doprowadziły do dogłębnego zrozumienia technologii akustycznej w ogóle, w tym akustyki strukturalnej i akustyki elektronicznej. Bazując na tym doświadczeniu, w 1985 roku Yamaha po raz pierwszy zaprezentowała system „aktywnej kontroli pola”, w odpowiedzi na rosnącą dywersyfikację obiektów i potrzebę dostosowania się do szerszego wachlarza wydarzeń. AFC może za naciśnięciem jednego przycisku zmienić akustycznie martwe środowisko w pogłosową jaskinię lub katedrę i przez lata był stopniowo udoskonalany. Obecna wersja AFC oferuje zaawansowane możliwości przetwarzania z częstotliwością próbkowania 96 kHz, które zapewniają doskonałą kontrolę dźwięku i przestrzeni.

[img:3]

Dotychczasowe AFC zostało przemianowane na AFC Enhance i dodano nową funkcjonalność AFC Image do miksowania imersyjnego. Dzięki AFC Enhance i AFC Image Yamaha oferuje teraz system, który może stworzyć dowolne środowisko akustyczne, jakie możesz sobie wyobrazić, przenosząc dźwiękowo publiczność w nowe i ekscytujące miejsca.

Każde środowisko, jakie możesz sobie wyobrazić 

Możliwości wymiarowej kontroli pogłosu AFC Enhance można wykorzystać do tworzenia przestrzeni akustycznych, w których obrazy akustyczne są umieszczane i przemieszczane przez AFC Image przy użyciu wyrafinowanego, ale intuicyjnego interfejsu GUI. AFC Enhance kontroluje pogłos przestrzeni, wykorzystując naturalne właściwości akustyczne istniejącego obiektu. W przeciwieństwie do rozwiązań, które dodają sztuczny pogłos do dźwięku źródłowego, w celu uzyskania wrażenia innej przestrzeni, AFC Enhance wykorzystuje technologię rozwijaną przez wiele lat w celu kontrolowania propagacji dźwięku w rzeczywistej przestrzeni, dzięki czemu pogłos i głośność można zmieniać, podczas gdy naturalne dźwięki instrumentów muzycznych i głosów są utrzymany. AFC Image pozwala użytkownikom kontrolować postrzegane położenie obrazów akustycznych w przestrzeni. W konwencjonalnej konfiguracji stereo obraz akustyczny będzie się różnił w zależności od pozycji słuchacza.

Z drugiej strony systemy immersyjne pozwalają na umieszczanie i przenoszenie obrazów akustycznych tam, gdzie są potrzebne, aby uzyskać pożądany efekt, a ich pozycja pozostaje "na swoim miejscu" niezależnie od lokalizacji słuchacza. Istnieje wiele funkcji, które sprawiają, że AFC Image jest wyjątkowy, na przykład funkcja podziału na strefy głośników, która przypisuje dźwięki obiektów tylko do wybranych głośników w systemie, oraz wyjście binauralne, które pozwala użytkownikom doświadczyć wciągającego dźwięku w słuchawkach. Systemy można elastycznie tworzyć zgodnie z potrzebami klienta, umożliwiając łatwą integrację programów DAW, mikserów, systemów śledzenia oraz innego sprzętu i oprogramowania innych firm.

[img:1]

Systemy immersyjne firmy Yamaha zapewniają szerokie wsparcie, które obejmuje wszystko, od produkcji treści po odtwarzanie. Na przykład funkcja konwersji przestrzeni w AFC Image umożliwia odtwarzanie treści w formacie 5.1 utworzonej za pomocą DAW za pośrednictwem systemu nagłośnieniowego, łatwo dopasowując odtwarzanie do miejsca i układu głośników systemu nagłośnienia. Współpracując z oprogramowaniem symulacyjnym NS-1 i szeroką gamą urządzeń zewnętrznych, technologia ta może dostarczać treści i zamierzenia twórcy w szerokim zakresie rzeczywistych środowisk.

[img:2]

 

Kolumny i głośniki Systemy liniowe Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

ViDiS S.A.

tel.: +48 71 33 880 00
adres:
ul. Logistyczna 4 55-040 Kobierzyce (Bielany Wrocławskie)

M. Ostrowski sp. j.

adres:
ul. Muzyczna 1 55-330 Błonie

Sklepy muzyczne > Yamaha Commercial Audio rozwiń listę sklepów

HiFi

Gitarowy Rekord Świata 19 czerwca (Wrocław) - zobacz
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz