Koncert z muzyką ze spektaklu Teatru Małego Widza pt. ,,Kosmos”

Koncert z muzyką ze spektaklu Teatru Małego Widza pt. ,,Kosmos”

6 maja 2021, 15:48

Już w najbliższy piątek 7 maja, o godzinie 21:00 zapraszamy na premierę koncertu z muzyką ze spektaklu Teatru Małego Widza pt. ,,Kosmos”. Będzie to koncert dedykowany nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Premierę będzie można obejrzeć za darmo! [img:1]

W warstwie muzycznej albumu obecne są nieoczywiste połączenia instrumentów, częste zmiany rytmu i dynamiki. Na płycie przenikają się różne gatunki muzyczne, od popu po etno i folk. W warstwie tekstowej „Kosmos” to spotkanie sześciorga wokalistów i kompozytorów, połączenie różnych wrażliwości i stylów. Album Kosmos to studyjny zapis utworów skomponowanych przez zespół muzyczny Teatru Małego Widza do kultowej już instalacji teatralnej pod tym samym tytułem, którą od premiery w maju 2019 roku zagrano 480 razy dla blisko 20 tysięcy osób.

O twórcach Kosmosu:

Tomasz „Harry” Waldowski - kompozytor, producent muzyczny, autor tekstów, multi-instrumentalista, perkusista zespołów LemON i Chłopcy Kontra Basia, współpracuje min. z takimi artystami jak, Skubas, Mazolewski/Porter, Renata Przemyk, Kasia Kowalska.

Iza Lamik - kompozytorka, wiolonczelistka, wokalistka, gitarzystka, autorka tekstów, filar muzyczny zespołu TMW. Teatr Małego Widza wydał dwie płyty z jej kompozycjami („TAKIE!” i „Ocean snów”) które sprzedały się już w ponad tysiącu egzemplarzy. Jest współzałożycielką zespołu Dorośli.

Basia Derlak - kompozytorka, wokalistka, autorka tekstów, gra na pianinie, harfie celtyckiej i basklarnecie, współtwórczyni zespołu Chłopcy kontra Basia, który w 2014 roku otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii „Debiut Roku”.
Współpracowała z: VooVoo, Adamem Sztabą, Markiem Dyjakiem.

Gwidon Cybulski - kompozytor, wokalista, autor tekstów, pedagog; grający na instrumentach etnicznych takich jak: balafony, ngoni, djembe, konga, table, didgeridoo, drumle, gitara, harmonijki ustne.
Wchodzi również w skład zespołów profesor Marii Pomianowskiej.

Igor Spolski - producent muzyczny, kompozytor, gitarzysta, wokalista, autor tekstów.

Jolanta Kossakowska - kompozytorka, wokalistka grająca na takich instrumentach smyczkowych fidel, skrzypce i gęśle.

Jacek Szabrański - producent muzyczny, kompozytor, gitarzysta, wokalista, autor tekstów, współzałożyciel zespołu Tha Car is On Fire, z którym zdobył w 2007 roku Fryderyka w kategorii Album Roku – Muzyka Alternatywna.

Sebastian Wielądek - kompozytor, mistrz gry na korze i handpanie, specjalista od gry na instrumentach dawnych m.in. na neyu, dudach szwedzkich, duduku i lirze korbowej
Współpracuje z wieloma artystami i zespołami min. z Kayah, Chłopcy kontra Basia.

O TEATRZE MAŁEGO WIDZA
Teatr Małego Widza jest pierwszym w Warszawie i jedynym teatrem w Polsce o tak dużym zasięgu i szerokiej skali działań artystyczno-edukacyjnych. Dzieci w wieku od 1–5 lat znajdą w repertuarze najwięcej propozycji, ale produkcje TMW adresowane są również do dorosłych odbiorców, i starszych dzieci.
TMW założyła Agnieszka Czekierda, która do dziś jest jego Dyrektorem Artystycznym. Unikalny charakter TMW nadaje dzisiaj grono ponad 20 osób - wyjątkowych ludzi, artystów, muzyków, koordynatorów i organizatorów. Jest to zespół nieprzypadkowych ludzi - nie tylko twórczych, wrażliwych i profesjonalnych w tym co robią, ale także doskonale rozumiejących cel i sens wszystkich podejmowanych działań skierowanych do tak małych odbiorców kultury. TMW W LICZBACH: 10 lat – ponad 20 premier, 6 tysięcy spektakli i ponad 250 tysięcy widzów!

Płytę można nabyć w wersji cyfrowej na stronie sklepu Teatru Małego Widza: https://sklep.teatrmalegowidza.pl/produkt/plyta-kosmos/

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/303912684449406

Źródło: materiały prasowe

Kultura Klasyka

Muzyka

Slipknot przyjedzie latem 2022
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz