Andrea Bocelli „Concerto: One Night in Central Park” niebawem w sprzedaży

Andrea Bocelli „Concerto: One Night in Central Park” niebawem w sprzedaży

21 lipca 2021, 11:20

Niebawem do sprzedaży trafi rocznicowe wydanie koncertu Andrea Bocelli „Concerto: One Night in Central Park”. Premiera wydawnictwa 10 września 2021.[img:1]

- Koncert w Central Park reprezentuje prawdopodobnie szczyt mojej kariery muzycznej lub przynajmniej stanowi najbardziej ekscytujący moment w całej mojej karierze. Zdałem sobie sprawę, że moje marzenia zostały przewyższone przez rzeczywistość. Że moja rzeczywistość przerosła moje marzenia - Andrea Bocelli

- To był pamiętny kamień milowy w mojej karierze. Jeden z najważniejszych i najbardziej przytłaczających emocjonalnie momentów. Ogromne przedsięwzięcie, którego przygotowanie zajęło 16 miesięcy pracy, a także odważny i ambitny projekt artystyczny. Koncert, który stał się moim pierwszym w pełni nagranym na żywo albumem, na którym każda nuta została nagrana na żywo, bez siatki zabezpieczającej. – Andrea Bocelli.

Jeden z najsłynniejszych śpiewaków wszechczasów, opowiada o szczególnie wzruszającym momencie w swojej karierze, koncercie „One Night in Central Park”. Spełniło się marzenie z dzieciństwa; wydarzenie to potwierdziło globalny status Andrei Bocellego jako muzycznej supergwiazdy. Teraz, latem 2021 roku, Bocelli obchodzi jubileusz dziesięciolecia tego wydarzenia. Specjalny, zremasterowany album „Concerto: One Night in Central Park” oddaje czarujący charakter koncertowego albumu, który został pięknie nagrany w Nowym Jorku, 15 września 2011 roku. Zawiera również nowe nagranie „O Sole Mio”.

Nowy album ukaże się nakładem Decca Records / Sugar 10 września.

Album poświęcony jest pamięci ukochanego ojca artysty, który nigdy nie miał okazji przepłynąć oceanu. Andrea Bocelli czule wspomina zachęty do pracy z muzyką ze strony swojej rodziny, gdy był dopiero początkującym artystą. Ta unikalna noc w Central Parku była więc wtedy i jest także dzisiaj swoistym hołdem i pięknym snem, inspirowanym mocą ojcowskiej miłości.
Muzycznymi gośćmi wieczoru byli: Celine Dion, Tony Bennet, David Foster i Chris Botti – wszyscy zaprezentowali mistrzostwo artystyczne na wysokim poziomie. To zdumiewające miejsce zgromadziło ponad 70 000 uwielbiających Bocellego fanów i ponad 200 muzyków!

„Concerto: One Night in Central Park” ukaże się w następujących formatach: zremasterowany dysk CD, CD/DVD i album winylowy.

Lista repertuarowa albumu:
1. LA DONNA E' MOBILE - Rigoletto
2. DI QUELLA PIRA - Il Trovatore
3. AVE MARIA CENTRAL PARK VERSION
4. VICINO A TE S'ACQUETA - Andrea Chénier - Duet with Ana María Martínez
5. AU FOND DU TEMPLE SAINT - Les Pêcheurs de perles - Duet with Bryn Terfel
6. O SOAVE FANCIULLA - La Bohème - Duet with Pretty Yende
7. LIBIAMO NE' LIETI CALICI - " La Traviata” with P. Yende, B Terfel, A.M. .Martínez
8. AMAZING GRACE
9. NEW YORK, NEW YORK - Duet with Tony Bennett
10. THE PRAYER - Duet with Céline Dion, with David Foster on piano
11. MORE (Ti guarderò nel cuore) with Chris Botti on trumpet and David Foster on piano
12. YOUR LOVE (Once upon a time in the west)
13. NEL BLU, DIPINTO DI BLU (Volare ) with David Foster on piano
14. FUNICULI' FUNICULA' with Andrea Griminelli on flute
15. EN ARANJUEZ CON TU AMOR - Concierto de Aranjuez with Nicola Benedetti on violin
16. TIME TO SAY GOODBYE ( Con te partirò) duet with Ana María Martínez
17. NESSUN DORMA - Turandot
18. 'O SOLE MIO (BONUS TRACK)

Źródło: materiały prasowe 

Klasyka

Muzyka

Taylor Swift odświeża „Wildest Dreams”
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz