Tallinn Music Week w Estonii

Tallinn Music Week w Estonii

31 sierpnia 2021, 17:55

Międzynarodowy festiwal muzyczny i miejski Tallinn Music Week (TMW), który odbędzie się w dniach 29 września – 3 października, ujawnił program muzyczny. Festiwal zaprezentuje 155 artystów z 19 krajów, w tym 100 z Estonii.

A Place To Bury Strangers i DVS1 z USA, islandzki zespół Hatari z palestyńskim artystą Bashirem Muradem oraz fiński akordeonista Antti Paalanen to jedni z międzynarodowych artystów, którzy pojawią się na tegorocznej imprezie.

W dniu otwarcia festiwalu odbędą się dwie premiery: nowe dzieło estońskiej kompozytorki Liisy Hõbepappel oraz międzynarodowa współpraca „Tematy dla wielkich miast: Tallinn”

Nowi partnerzy programowi TMW to łotewski festiwal Skaņu Mežs, litewski festiwal What’s Next In Music?, Blow Up z Finlandii i estoński Võnge, a także Association of Global Independent Music Agents (AGIMA).

Pojedyncze bilety na wieczory pokazowe są już w sprzedaży. Do 30 czerwca karnety festiwalowe można kupić w specjalnej cenie w Piletilevi i sklepie internetowym TMW.

TMW 2021 prezentuje operator Telia. Program muzyczny festiwalu organizowany jest we współpracy z agencją Damn.Loud.

Od czwartku 30 września do soboty 2 października program muzyczny TMW zgromadzi muzyków z 19 krajów, od Estonii po Palestynę i od Rosji po Stany Zjednoczone. 155 artystów, w tym 96 wspaniałych artystów z Estonii, wystąpi podczas 26 pokazów, od nowoczesnego Telliskivi Creative City i Port Noblessner po malownicze Stare Miasto.

Podczas  TMW 2021 w Domu Bractwa Czarnogłowych 30 września światowe premiery będą miały dwie kompozycje muzyczne. Młoda estońska kompozytorka Liisa Hõbepappel zaprezentuje swój nowy utwór, napisany specjalnie na festiwal, w wykonaniu zespołu Trio ‘95. W nocy odbędzie się również premiera wspólnego projektu „Tematy dla wielkich miast: Tallinn” estońskich muzyków Jonasa Kaarnametsa i Erkiego Pärnoji, duńskiego artysty Jonasa Bjerre (Mew) i amerykańskiego muzykologa Alexa Maiolo. Nowatorska koncepcja obejmuje dźwięki ambientowe i industrialne, aby stworzyć utwór, który ma swoje podstawy w mieście, w którym jest prezentowany.

Więcej nowych brzmień  będzie można odkryć w XIV-wiecznym Domu Czarnogłowych, gdzie The Chamber Choir Encore i Duo Telluur wykonają nowe utwory estońskich kompozytorów Karla Tippa, Pärta Uusberga i Karin Kuulpak. To samo miejsce będzie również miejscem spotkań estońskiego multidyscyplinarnego festiwalu Üle Heli i debiutantki TMW Skaņu Mežs, najbardziej odważnych na festiwalu muzyki i sztuki na Łotwie. Wspólnie zaprezentują skład, w skład którego wchodzą włoscy eksperymentatorzy L’impero della Luce, uznany estoński przyszły artysta popowy Mart Avi oraz łotewscy syntezatorzy dźwięku +K+M+B.

Night Station Narva w Tallinie Creative Hub zaprezentuje znane międzynarodowe nazwiska, takie jak słynny amerykański  A Place To Bury Strangers i islandzki technopunkowiec Hatari, z udziałem palestyńskiego muzyka i działacza na rzecz praw obywatelskich Bashara Murada.

Litewski festiwal talentów i konferencja What’s Next In Music? jest kolejnym nowym partnerem bałtyckim, który zaprezentuje m.in łotewską eksperymentatorkę Evija Vebere wraz z litewskimi artystami niezależnymi Garbanotas i estońskim czarodziejem elektroniki Centre El Muusa w centrum fotografii artystycznej Fotografiska Tallinn. Fiński festiwal Blow Up również pojawi się po raz pierwszy w TMW w ukochanym alternatywnym hangoucie Sveta Bar, prezentując kultowe PH i Kaukolampi, a także Deathsomnia – zupełnie nowy kolektyw estońskiego Kadri Sammel (Bedless Bones) oraz Brytyjczyk Richard Powley (Telepatia) i Bruno Russo.

W nowym miejscu D3, tuż obok Baltic Station Market, estońska wytwórnia Funk Embassy zaprezentuje swój rodzimy talent funkowy i soulowy Ritę Ray, a także włosko-brytyjsko-marokańskie trio Savana Funk. Noc wytwórni TIKS rekords w D3 zaprezentuje lokalne zespoły neo soul i R'n'B, takie jak YASMYN i Maris Pihlap, a noc Warner Music/Smuuv Records odsłoni listę utalentowanych Estończyków, od rapera Gameboy Tetris po multi- instrumentalista Raul Ojamaa.

W skład jazzowego składu Fotografiska, prezentowanego przez Estonian Jazz Union i festiwal Jazzkaar, wchodzą wirtuozi wokalu Estonian Voices oraz konceptualna supergrupa The Free Musketeers z Estonii. Przyszły zespół folklorystyczny OOPUS jest gospodarzem wieczoru folktronica, prezentując zarówno rosyjskich etno-futurystów Oligarcha, jak i samskiego muzyka Ánnámáreta.

Odmiany folku i etno, od fińskiego szaleńca-akordinisty Antti Paalanena po estońskich stylistów folkowych Curly Stings, będą również stanowić rdzeń wieczoru, którego kuratorem jest AGIMA, Stowarzyszenie Globalnych Niezależnych Agentów Muzycznych w Club of Different Rooms (ETK). Estoński festiwal Intsikurmu przyniesie wiele różnych wykonawców, od rumuńskiej sensacji YouTube Lucia po estońską gwiazdę muzyki niezależnej

więcej: www.tmw.ee
Alternatywa

Muzyka

Tori Amos zapowiada album „Ocean to Ocean”
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz