Wraca grupa The Wanted

Wraca grupa The Wanted

18 września 2021, 09:57

Po siedmioletniej przerwie, zespół zapowiada nowy album i koncert charytatywny w Londynie.
[img:1]

Grupa zapowiedziała właśnie kompilację największych przebojów „Most Wanted - The Greatest Hits”, która ukaże się 12 listopada. W zestawie znajdą się nie tylko hity kwintetu, lecz również coś nowego. Ponadto, The Wanted ogłosili pierwszy od 7 lat koncert, który odbędzie się 20 września w londyńskiej Royal Albert Hall w ramach charytatywnego eventu na rzecz fundacji Stand Up To Cancer „Inside My Head” Toma Parkera.

The Wanted po raz pierwszy planowali wznowić działalność w 2020 roku z okazji 10-lecia. Niestety pandemia pokrzyżowała plany. Następnie jeden z członków formacji, Tom Parker, dowiedział się, że ma guza mózgu. W typowym dla siebie absurdalnym stylu, postanowił obrócić osobistą tragedię w coś pozytywnego, tworząc dokument „Tom Parker - Inside My Head”. W trakcie prac nad tym projektem, Parker dowiedział się, że zaledwie 1% z budżetu na walkę z rakiem w Wielkiej Brytanii przeznacza się na badania nad nowymi metodami leczenia guzów mózgu. Tom postanowił więc zorganizować wielki koncert w Royal Albert Hall, by zebrać środki na badania. Zadzwonił do kolegów z zespołu. Początkowo miał to być jednorazowy come back, ostatecznie możemy mówić o pełnej reaktywacji The Wanted.

- Tak naprawdę jakieś rozmowy o powrocie prowadziliśmy od kilku lat. Myśleliśmy o zrobieniu czegoś rocznicowego, ale cały czas byliśmy zajęci własnymi projektami - mówi Jay McGuiness. - W końcu się udało i teraz chodzi o to, by się dobrze bawić z kumplami. Zero presji, po prostu dobra zabawa.

The Wanted to jedna z największych popowych gwiazd z UK. Sprzedali 12 milionów płyt i umieścili w top 10 brytyjskiej listy przebojów 10 piosenek, w tym dwie na szczycie zestawienia. Obecnie na Spotify The Wanted mają 6 milionów słuchaczy miesięcznie i mnóstwo fanów w mediach społecznościowych.

Źródło: materiały prasowe

Pop

Muzyka

Tori Amos zapowiada album „Ocean to Ocean”
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz