MESSE 2012: Nowości Mackie!

29 marca 2012 / 10:00

Inżynierowie Mackie w ostatnich latach nie mieli czasu na urlop. Na tegorocznych targach Musik Messe firma ponownie zaprezentowała szereg ciekawych nowości sprzętowych, które będą dostepne niedługo w polskich sklepach. Pojawiły się długo oczekiwane kolumny pasywne z serii S, w której mamy 3 modele pełno pasmowych kolumn plus subwoofer.

Mackie wypuścił także nowe końcówki mocy z serii FRS i procesor sygnałowy do kolumn o nazwie SP 260. Dopełnieniem szczęścia szczęścia jest nowy 16 kanałowy mikser DL 1608 kontrolowany w 100% przez Ipad`a. 

[img:1]

Pasywne kolumny z serii S500

Nowe kolumny z pasywnej serii S500, tak jak w serii HD, posiadają wytrzymałe, drewniane obudowy z czarnym laminatem. Kolumny posiadają także narożniki z tworzywa które zabezpieczają obudowy podczas przenoszenia.  Wszystkie kolumny pełno pasmowe wyposażono w drivery 1” umieszczone w hornach o kącie pokrycia 90x50 stopni. Najmniejsza z kolumn S 512 posiada 12” woofer a średnia kolumna zbudowana jest w oparciu o 15” głośnik niskotonowy. Największa posiada dwa 15” woofery. Subwoofer wyposażono w największy woofer o rozmiarze 18”. Moce kolumn prezentują się  następująco:

 [img:3] [img:4] [img:5] [img:6]
S512 
– 500W/1000W
S515
 – 600W/1200W
S525
 – 1200W/2400W
S518S
 – 900W/1800W

 

Wszystkie modele posiadają wejścia Speakon i Jack 1/4” oraz równoległe wyjścia na takich samych złączach. Dzięki temu łatwo możemy łatwo podłączyć  subwoofer do górki poprzez równoległe wyjście z kolumny pełno pasmowej.

[img:2]

Dowiedz się więcej o serii S500

 

 

Końcówki FRS

Dwie końcówki FRS 1700 i FRS 2800 to odświeżone wersje dotychczasowych, cenionych modeli Mackiego. Końcówka FRS 1700 pracuje w klasie AB natomiast FRS 2800 w klasie H. Końcówki posiadają szybkie układy wzmocnienia Fast Recowery które zapewniają czysty i wolny od zniekształceń dźwięk nawet przy dużym obciążeniu. Wbudowane impulsowe zasilacze zapewniają najlepszą wydajność i minimalne straty energii na wydzielanie ciepła końcówce podczas jej pracy. Oba modele posiadają wbudowane zabezpieczenia takie jak limiter (z wyłącznikiem), zabezpieczenie przeciwzwarciowe na wyjściu, temperaturowe oraz filtry subsonic ustawione na 30Hz (z wyłącznikiem). Każda z końcówek posiada 2 wejścia Combo XLR/TRS oraz wyjścia Thru XLR. Do dyspozycji są 2 wyjścia stereo i jedno Bridge na złączach Speakon NL4. Jeżeli twoje kable nie mają Speakonów można skorzystać ze złącz zaciskowo-gwintowych w które Mackie także wyposażył swoje końcówki. Moce ciągłe końcówek wyglądają następująco:

FRS 1700

 • 310W - 8Ohm (mono/stereo)
 • 540W – 4ohm (mono/stereo)
 • 830W – 2Ohm (mono/stereo)
 • 1080W - 8Ohm (bridge)
 • 1660W – 4Ohm (bridge)

[img:8]


FRS 2800

 • 500W - 8Ohm (mono/stereo)
 • 850W – 4ohm (mono/stereo)
 • 1300W – 2Ohm (mono/stereo)
 • 1700W - 8Ohm (bridge)
 • 2800W – 4Ohm (bridge)

 

Dowiedz się więcej o końcówkach FRSProcesor głośnikowy SP260

Nowy procesor Mackiego oferuje zaawansowaną equalizację, crossover, procesory dynamiki i zabezpieczenie całego systemu nagłośnieniowego. Posiada 2 wejścia i 6 wyjść analogowych. Dzięki niemu można całkowicie zoptymalizować zarówno aktywny jak i pasywny system nagłośnieniowy. Urządzenie posiada 5 trybów pracy:

 • 2 x stereo + sub
 • 3 x stereo,
 • 2 x 2 drożny zestaw + sub
 • 2 x 3 drożny zestaw
 • 6 kanałowe nagłośnienie


Każde z 6 wyjść posiada niezależną regulację poziomu, wyłącznik mute, 7 punktową equalizację, filtry dolno i górno przepustowe, odwrócenie fazy i 600 ms delay. Dwa wejścia posiadają regulację poziomu, wyłącznik mute, 600 ms delay i 5 punktową equalizację. Na przednim panelu znajdują się czytelne 7 punktowe wskaźniki poziomu LED dla wejść i wyjść. Za jakość brzmienia odpowiadają hi endowe przetworniki AD/DA firmy AKM o rozdzielczości pracy 24bit i dynamice 120dB. Wszystkie ustawienia urządzenia możemy zapisać w 24 presetach użytkownika które są przechowywane w pamięci urządzenia.

[lupa:1]Dowiedz się wiecej o SP260Czytaj więcej...


 
Mackie zdobyło nagrodę w głosowaniu ProSoundWeb, jednej z największych społeczności internetowych dla odbiorców...
Mackie twierdzi, że ich nowy DL1608 redefiniuje miksowanie na żywo poprzez połączenie sprawdzonej mocy w pełni wyposażonego miksera...


<span class=[img:1]" width="600" />

Producent

Dystrybutor

Music Info www.musicinfo.pl
+48 12 267 24 80

Pozostałe aktualności nagłośnieniowe

Jakie czekają nas problemy w związku z technologią 5G?

Jakie czekają nas problemy w związku z technologią 5G?

Podczas 11 festiwalu Soundedit w Łodzi, na jednym z warsztatów, można było usłyszeć jakie problemy czekają branżę pro audio w kwestii systemów...

Meyer Sound Compass 4.6 teraz ze standardem MILAN

Meyer Sound Compass 4.6 teraz ze standardem MILAN

Meyer Sound ogłosił wydanie wersji 4.6 pakietu oprogramowania sterującego Compass, który jako pierwszy zawiera nowe zestawy funkcji do pełnej kontroli...

Najazdy kablowe Defender MICRO 2 dostępne w sprzedaży

Najazdy kablowe Defender MICRO 2 dostępne w sprzedaży

Po premierze najazdów kablowych serii MICRO na tegorocznych targach Prolight + Sound we Frankfurcie nad Menem marka Defender podwaja stawkę: produkty nowej...

Grupa Lion Shepherd wybrała switcher audio Radial SW8

Grupa Lion Shepherd wybrała switcher audio Radial SW8

Radial SW8 to bardzo popularny wśród profesjonalnie koncertujących artystów automatyczny switcher audio, przeznaczony do obsługi podkładów muzycznych i...

Zobacz co potrafi RCF i Brighter - prezentacja już 26 listopada

Zobacz co potrafi RCF i Brighter - prezentacja już 26 listopada

Arcade Audio zaprasza na prezentację rozwiązań scenicznych i nowości w zakresie oświetlenia, nagłośnienia i multimediów, podczas której swoje produkty...

Minimum dwa powody na obecność na AVS

Minimum dwa powody na obecność na AVS

Wzorem lat ubiegłych, także w tym roku, Sennheiser - znany z profesjonalnych rozwiązań audio, przygotuje swoją ekspozycję w dwóch pomieszczeniach. Tegoroczni...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz