ClipMic digital i MKE 2 digital - Nowości od Sennheisera i Apogee

21 lipca 2015 / 10:00

Nagrywaj profesjonalnie na swoim urządzeniu mobilnym dzięki ClipMic digital i MKE 2 digital od Sennheisera i Apogee. Niezależnie od tego, czy jesteś dziennikarzem poszukującym wygodnego w użyciu rozwiązania audio do wywiadów w terenie, lektorem, który chce przygotować odczyt lub nawet rodzicem, który chce nagrać swoje dziecko recytujące wiersz - nowe przypinane mikrofony cyfrowe od firm Sennheiser i Apogee pozwolą zarejestrować wszystkie dźwięki w profesjonalny sposób.

Mikrofony ClipMic digital oraz MKE 2 digital łączą doświadczenie firmy Apogee w zakresie konwersji A/D z wiedzą konstrukcyjną firmy Sennheiser w dziedzinie mikrofonów w celu zapewnienia optymalnej jakości dźwięku w nagraniach użytkowników. Obydwa mikrofony zostały zaprojektowane dla urządzeń iOS i posiadają złącze Lightning pozwalające na bezpośrednie połączenie z iPhone, iPad lub iPod touch, tworząc w ten sposób wysokiej jakości, ultra-przenośne rozwiązania do nagrywania mowy.

 

[img:4]

 

Jesteśmy niezwykle dumni z powodu zaoferowania pierwszych na rynku cyfrowych mikrofonów clip-on, które zostały zaprojektowane do bezpośredniego połączenia z iPhone'm. Po prostu przypinamy mikrofon, podłączamy go do portu Lightning naszego iPhone'a i zaczynamy nagrywać. Obsypany nagrodami przedwzmacniacz oraz technologia konwersji A/D Apogee w połączeniu ze znakomitymi przypinanymi mikrofonami Sennheiser zapewnia najwyższą jakość cyfrowych nagrań audio z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.

Betty Bennett - współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Apogee Electronics

 

Przechwytywanie audio z użyciem wysokiej jakości mikrofonu bezpośrednio u źródła dźwięku zapewni nowy wymiar do nagrań video. Zrozumiałość mowy poprawi się radykalnie - i zostanie zachowana również podczas przemieszczania się mówcy. Fakt, że zapewniamy urządzeniu mobilnemu profesjonalnie skonwertowany sygnał cyfrowy sprawia, że otrzymujemy najlepszą z możliwych jakość dźwięku.

Wolfgang Fraissinet - Dyrektor działu Audio Recording w firmie Sennheiser

 

[img:7]

 

Konwersja cyfrowa oraz przedwzmacniacz mikrofonowy Apogee

Zarejestrowanie sygnału z analogowych mikrofonów clip-on wymaga zastosowania przedwzmacniacza mikrofonowego oraz interfejsu audio. Chociaż wszystkie urządzenia iOS są wyposażone we wbudowane wejście analogowe i przedwzmacniacz mikrofonowy, należy zaznaczyć, że są one zoptymalizowane pod kątem rozmów telefonicznych, a nie dla nagrań audio o profesjonalnej jakości. Przedwzmacniacz mikrofonowy oraz układ konwersji A/D Apogee, które zdobyły wiele nagród, są wbudowane w mikrofony ClipMic digital oraz MKE 2 digital. Ten specjalny układ gwarantuje maksymalną czułość z minimalnymi szumami. Konwerter A/D zapewnia maksymalnie 24-bitową rozdzielczość przy 96 kHz

 

Łatwe monitorowanie

Po podłączeniu cyfrowych mikrofonów clip-on Sennheiser/Apogee bezpośrednio do adaptera Lightning urządzenia iOS, gniazdo słuchawek może być użyte do monitorowania sygnału audio, który jest nagrywany.

 

[img:3]

 

Aplikacja Apogee MetaRecorder

Doskonałym uzupełnieniem mikrofonów ClipMic digital oraz MKE 2 digital jest pierwsza aplikacja rejestratora audio Apogee MetaRecorder, która jest przeznaczona dla iPhone'a, iPada oraz iPoda touch. Oferuje ona intuicyjne wielokrotne nagrywanie, oznaczanie i zarządzanie plikami w różnego typu scenariuszach nagrań. MetaRecorder zapewnia nagrywanie z jakością 24-bitową / 96 kHz oraz programową kontrolę poziomu wejściowego mikrofonu oraz presetów nagrywania

 

Usprawnij pracę w Final Cut Pro X

Użyj tagów metadanych takich jak słowa kluczowe, ulubione, znaczniki oraz innych wobec swoich plików audio podczas ich nagrywania w terenie, a następnie prześlij zarejestrowany materiał audio wraz z plikami Final Cut Pro XML do serwera Dropbox bezpośrednio z poziomu aplikacji MetaRecorder. Podczas importu do programu Final Cut Pro na platformie Mac, wprowadzone metadane znacznie upraszczają proces organizowania oraz analizowania zasobów mediów, a tym samym wyraźnie przyspieszają prace na etapie postprodukcji.

 

[img:2]

 

Kontrola z Apple Watch

Kluczowe funkcje aplikacji MetaRecorder mogą być kontrolowane z poziomu Apple Watch - rozpoczęcie i zakończenie rejestrowania sygnału, dodawanie nagrań do ulubionych, dodawanie znaczników, czy też określenie poziomu sygnału wejściowego mikrofonu.

Bezpłatna wersja aplikacji MetaRecorder jest bezpośrednio dostępna z Apple App Store. Posiada ona ograniczenie ciągłego nagrywania do 60 sekund, które zostaje usunięte po odblokowaniu pełnej wersji - zarówno przez połączenie z kompatybilnym interfejsem audio Apogee lub Sennheiser lub też zakup pełnej wersji z poziomu aplikacji.

 

[img:1]

 

Zrób o jeden krok dalej z w pełni profesjonalnym MKE 2 digital

Mikrofon MKE 2 digital został zaprojektowany z myślą o profesjonalistach, którzy chcą nagrywać mowę w terenie i wymagają najwyższej jakości audio: pełnej i naturalnej charakterystyki częstotliwościowej, rozszerzonego zakresu dynamiki oraz znakomitej charakterystyki transjentowej.

 

[img:5]

 

Dopinany mikrofon Sennheiser MKE 2 będący branżowym standardem jest sercem tego rozwiązania. Cechuje się on wysokim maksymalnym poziomem ciśnienia akustycznego, znakomitym stosunkiem poziomu sygnału do szumu i jest wyposażony w membranę Sennheiser Umbrella.

W tej sprawdzonej konstrukcji, akustycznie nieaktywna membrana jest rozciągnięta na innej akustycznie aktywnej membranie, utrudniając przenikanie wilgoci do wnętrza kapsuły o wysokiej sprawności akustycznej, a tym samym tworząc wytrzymałą konstrukcję zapewniającą działanie przez wiele lat intensywnej eksploatacji. Kompleksowe rozwiązanie audio dla zastosowań video.

 

[img:6]

 

Cyfrowe mikrofony lavalier Apogee/Sennheiser znajdują zastosowanie w bardzo szerokim zakresie aplikacji. Mogą być one użyte tylko do nagrań audio, na przykład podczas produkcji podcastów, nagrywania wykładów i seminariów, a także jako rodzaj nowoczesnego dyktafonu. Jednak pozwalają też one na wzbogacenie materiałów video o znakomity dźwięk, czy to dla potrzeb filmów YouTube, w zastosowaniach dziennikarskich, czy też profesjonalnego reportażu w terenie realizowanego przez ekipy reporterskie.

 

I na koniec, ale również istotne: te mikrofony mogą być użyte w aplikacjach video przez wszystkie osoby, które zajmują się produkcją oddzielnych ścieżek audio dla ich realizacji video, takich jak początkujący filmowcy czy reporterzy.

Wolfgang Fraissinet

 
więcej: www.aplauz.pl

Producent

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybutor

Pozostałe aktualności nagłośnieniowe

Krakowski klub Prozak 2.0 z systemami Funktion-One

Krakowski klub Prozak 2.0 z systemami Funktion-One

Reinkarnacja popularnego, undergroundowego klubu Prozak - Prozak 2.0 to ponad 600 m2 klubu muzycznego, który składa się z trzech parkietów, czterech barów i...

ROADSHOW 2019 zakończone. Zobacz jak było!

ROADSHOW 2019 zakończone. Zobacz jak było!

Zaprezentowane zostały najnowsze produkty i trendy w systemach AV. Tematyka warsztatów była precyzyjnie wycelowana w integratorów i instalatorów AV.

23. edycja wystawy Audio Show już w listopadzie

23. edycja wystawy Audio Show już w listopadzie

Do startu 23. odsłony Audio Video Show zostało już mniej niż dwa miesiące. W dniach 8-10 listopada loże VIP PGE Narodowego oraz apartamenty luksusowych...

Świat komunikacji interkomowej wg RTS

Świat komunikacji interkomowej wg RTS

W jaki sposób zapewnić jeszcze lepszą komunikację swoim użytkownikom? Firma RTS nieustannie mierzy się z tym dylematem i dostarcza nowe urządzenia. Zobacz nowości zaprezentowane podczas IBC w Amsterdamie.

Unikalny system Meyer Sound nagłośnił festiwal w Szwajcarii

Unikalny system Meyer Sound nagłośnił festiwal w Szwajcarii

Meyer Sound zapewnia unikalne rozwiązanie systemowe „5 w 1” dla szwajcarskiego Lavish Fête des Vignerons. Szwajcarska tradycja kulturalna, która sięga 1797...

Mackie aktualizuje miksery ProFX

Mackie aktualizuje miksery ProFX

Mackie to jeden z najpopularniejszych producentów profesjonalnego sprzętu pro audio, który prezentuje najwyższą możliwą jakość, przy zachowaniu bardzo...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz