Tascam DR-10C - Cyfrowy rejestrator audio z mikrofonem lavalier

21 sierpnia 2017 / 10:00

Nowe rejestratory z serii Tascam DR-10C mogą stać się interesującym narzędziem do pracy dla realizatorów, prelegentów, czy video operatorów. Małe, lekkie, naszpikowane technologią rejestratory mogą pracować samodzielnie lub w połączeniu z nadajnikiem innych firm takich jak Sennheiser, Shure, a także Sony / Ramsa. 

W przypadku użycia nadajnika, rejestrator może pełnić wówczas rolę urządzenia zapasowego, chroniącego przed zanikami sygnału bezprzewodowego. Taka sytuacja czasem ma miejsce, wówczas DR-10C pozwala zarejestrować całą treść zanim trafi ona do systemu nagłośnieniowego. Podczas eventów, takich jak wesela, czy też programy typu reality show Tascam DR-10C może pełnić rolę kompaktowego systemu rejestrującego dźwięk z mikrofonów osobistych.

 [img:1]

[img:2]

Tascam DR-10C może pracować do czterech godzin na jednej baterii AAA, zapis dokonywany jest na standardowej karcie pamięci microSD. Funkcje rejestracyjne obejmują automatyczną regulację wzmocnienia i filtr górnoprzepustowy. Działanie funkcji Dual Recording polega zaś na równoległym zapisie ścieżki bezpieczeństwa, z niższym poziomem, co oznacza, że w razie pojawienia się przesterowań głównej ścieżki do dyspozycji pozostaje ścieżka zapasowa, wolna od zniekształceń. 

Oprócz tego rejestrator ma funkcję automatycznej regulacji wzmocnienia, która dopasowuje poziom wejściowy do głośności dźwięku źródłowego. Dodatkowo dostępna jest funkcja limitera.

 • Ślizgowy włącznik zapisu i funkcja Hold zabezpieczają przed wykonaniem przypadkowych czynności podczas nagrywania
 • Szereg rozwiązań, w tym funkcja nagrywania równoległego, której działanie polega na zapisywaniu ścieżki bezpieczeństwa, z niższym poziomem
 • Zamykanie plików przed całkowitym rozładowaniem baterii zapobiega utracie zapisanych danych
 • Wbudowany zegar i obsługa plików BWF 
 • Funkcja kontrolnego odtwarzania zapisu i wyjście słuchawkowe pozwalają na monitoring rejestrowanego meteriału

 

[img:3]

Obsługa systemów bezprzewodowych kilku producentów

Wybór obejmuje systemy wytwarzane przez kilku producentów. Standardowe modele współpracują jak wspomniano z systemami bezprzewodowymi Sennheiser i Shure. Ponadto użyte mogą być systemy Sony i RAMSA, ale wymaga to zainstalowania opcjonalnych paneli z odpowiednimi złączami.
Uwaga: Panel Sony/RAMSA wyposażony jest w ślizgowy przełącznik umożliwiający poprawne skonfigurowanie podłączenia.


Kompaktowy i lekki

DR-10C jest urządzeniem kompaktowym - mieści się w dłoni i waży ledwie 51 gramów. Co więcej, zaprojektowany jest tak, aby mógł być przenoszony wraz z nadajnikiem, jak jedno urządzenie. Do umocowania do nadajnika użyć można dołączonej taśmy silikonowej oraz wytrzymałego uchwytu paskowego – daje to szereg sposobów użycia, w zależności od sytuacji.

[img:4]

 

Możliwość transferu danych pomiędzy rejestratorami DR-10C

Funkcja transmisji w podczerwieni umożliwia łatwe przenoszenie ustawień z jednego DR-10C do kolejnego. Funkcji tej można użyć, gdy wykorzystywanych jest kilka rejestratorów, a w jednym z nich dokonano już niezbędnych ustawień.

 [img:5]

Specyfikacja techniczna:

 
 • Nagrywanie PCM mono/poly przy 44.1/48 kHz, 16/24 bitów 
 • Nagrywanie na karty microSD/microSDHC o pojemności do 32GB 
 • Format nagrywania: WAV (kompatybilny z BWF) 
 • Przełączalny limiter zapobiegający przesterom 
 • Przełączalny filtr dolno-zaporowy redukujący szumy o niskiej częstotliwości 
 • Tryby nagrywania: Low/Mid/High i High+ 
 • Automatyczna kontrola poziomów 
 • Funkcja jednoczesnego nagrywania do dwóch osobnych plików (o różnych poziomach) dla zapewnienia kopii bezpieczeństwa na wypadek przesterów 
 • Przesuwany przełącznik nagrywania z funkcją blokady 
 • Automatyczne zamykanie plików zapobiegające utracie już zarejestrowanych danych 
 • Wbudowany zegar - wsparcie dla plików BWF z kodem czasowym 
 • Możliwość automatycznego tworzenia nowych plików w regularnych odstępach czasowych (co 15 minut) 
 • Funkcja odsłuchu umożliwiająca natychmiastową weryfikację poprawności zapisu 
 • Wyjście słuchawkowe 
 • Czytelny wyświetlacz OLED o wysokim kontraście 
 • Złącze USB typu B ułatwiające transfer plików do komputera 
 • Możliwość ciągłej pracy przez co najmniej 10 godzin na jednym komplecie alkalicznych baterii AAA 
 • Możliwość tworzenia ustawień w pliku tekstowym na PC i późniejsze przesłanie ich poprzez USB do rejestratora
 • Możliwość aktualizacji firmwaru za pomocą karty microSD 
 • W zestawie: Mikrofon typu Lavalier (długość kabla 160 cm), klips mocujący, osłona przeciwwietrzna, pokrowiec 
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 52 x 56 x 25 mm 
 • Waga: 63g (z bateriami)

Producent

Tascam Tascam tascam.com

Dystrybutor

Polsound sp. z o.o www.polsound.pl
+48 22 2041 100 +48 22 2041 150 (serwis)

Pozostałe aktualności nagłośnieniowe

Krakowski klub Prozak 2.0 z systemami Funktion-One

Krakowski klub Prozak 2.0 z systemami Funktion-One

Reinkarnacja popularnego, undergroundowego klubu Prozak - Prozak 2.0 to ponad 600 m2 klubu muzycznego, który składa się z trzech parkietów, czterech barów i...

ROADSHOW 2019 zakończone. Zobacz jak było!

ROADSHOW 2019 zakończone. Zobacz jak było!

Zaprezentowane zostały najnowsze produkty i trendy w systemach AV. Tematyka warsztatów była precyzyjnie wycelowana w integratorów i instalatorów AV.

23. edycja wystawy Audio Show już w listopadzie

23. edycja wystawy Audio Show już w listopadzie

Do startu 23. odsłony Audio Video Show zostało już mniej niż dwa miesiące. W dniach 8-10 listopada loże VIP PGE Narodowego oraz apartamenty luksusowych...

Świat komunikacji interkomowej wg RTS

Świat komunikacji interkomowej wg RTS

W jaki sposób zapewnić jeszcze lepszą komunikację swoim użytkownikom? Firma RTS nieustannie mierzy się z tym dylematem i dostarcza nowe urządzenia. Zobacz nowości zaprezentowane podczas IBC w Amsterdamie.

Unikalny system Meyer Sound nagłośnił festiwal w Szwajcarii

Unikalny system Meyer Sound nagłośnił festiwal w Szwajcarii

Meyer Sound zapewnia unikalne rozwiązanie systemowe „5 w 1” dla szwajcarskiego Lavish Fête des Vignerons. Szwajcarska tradycja kulturalna, która sięga 1797...

Mackie aktualizuje miksery ProFX

Mackie aktualizuje miksery ProFX

Mackie to jeden z najpopularniejszych producentów profesjonalnego sprzętu pro audio, który prezentuje najwyższą możliwą jakość, przy zachowaniu bardzo...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz