Dynacord pokazał nowe wzmacniacze L oraz C series

13 września 2017 / 12:00

Zrobienie prawdziwie profesjonalnego występu jest bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej: Dynacord wprowadza do globalnej dystrybucji nowe wzmacniacze mocy dedykowane do użycia w instalacjach stałych oraz aplikacjach koncertowych.

 

  • Dynacord wprowadza wzmacniacze mocy serii L oraz serii C, po cztery modele w każdej z tych serii, które wyróżnia nowe wzornictwo.
  • Cechy świadczące o wytrzymałości w trasie oraz układy zabezpieczeń, które zwykle dostępne są w znacznie droższych wzmacniaczach, zapewniają znakomitą jakość audio oraz niezawodność pracy.
  • Cyfrowe przetwarzanie sygnału o dużej wydajności z dostępnym łatwym
    w użyciu oprogramowaniem zdalnej kontroli.

 

Na targach Infocomm 2017 firma Dynacord pokazała dwie nowe serie dwukanałowych wzmacniaczy mocy: L Series oraz C Series. Profesjonalne systemy audio Dynacord sprawdziły się w niezliczonych aplikacjach, włączając w to obiekty, w których są organizowane największe widowiska rozrywkowe oraz zawody sportowe. Premiera tych serii jest powiązana z jubileuszem 70-lecia istnienia firmy Dynacord. Wzmacniacze te będą dostępne w sprzedaży na całym świecie.

 

[img:3]

Rozwiązania klasy tourowej oraz układy zabezpieczeń, które można zazwyczaj znaleźć w znacznie droższych wzmacniaczach: Dynacord L Series.

 

[img:4]

Linia wzmacniaczy Dynacord C Series składa się z czterech modeli wyróżniających się nowym przemysłowym wzornictwem.

 

Obydwie serie wzmacniaczy posiadają konstrukcję wykorzystującą potężny wzmacniacz liniowy i są wyposażone w najlepszy w swojej klasie zestaw funkcji. Połączenie to przenosi prawdziwie profesjonalną wydajność pracy na zupełnie nowy, bardziej dostępny dla użytkowników poziom cenowy. Całkowicie nowe, wydajne i łatwe w obsłudze narzędzia programowe zapewniają możliwość pełnej konfiguracji, sterowania oraz nadzoru systemów dźwiękowych, w których pracuje wiele wzmacniaczy. To oprogramowanie będzie dostępne na stronie internetowej Dynacord. Zaawansowane obwody elektroniczne oraz bardzo odporne na uszkodzenia i działające niezwykle efektywnie i bezpiecznie moduły wysokonapięciowe zapewniają użytkownikowi duży spokój podczas ich pracy.

Wzmacniacze oraz podłączone zestawy głośnikowe są zabezpieczone przed uszkodzeniem i będą działać bez najmniejszych problemów nawet w najbardziej wymagających środowiskach. W każdej z tych serii są dostępne cztery różne modele, które oferują całkowitą moc wyjściową od 1300 W do 3600 W. Zaprojektowane do stabilnej pracy przy obciążeniu 2 omów są one ucieleśnieniem najnowszych osiągnięć w zakresie wydajności i niezawodności pracy wzmacniaczy w tym segmencie produktów.

 

[img:2]

Najwyższej jakości podzespoły wewnątrz modelu L3600 FD zapewniają nadzwyczajne brzmienie.

 

Wzmacniacze mocy Dynacord L Series są zaprojektowane do ich użycia w systemach dźwiękowych wykorzystywanych w wymagających aplikacjach związanych z nagłośnieniami koncertowymi. Są one idealnym wyborem w przypadku występujących muzyków oraz firm producenckich zajmujących się zapewnieniem systemów nagłośnieniowych podczas występów live w takich obiektach jak kluby muzyczne, hale widowiskowe czy obiekty sportowe. 

Wzmacniacze mocy Dynacord C Series posiadają konstrukcję predestynującą je do pracy w aplikacjach związanych z instalacjami stacjonarnymi, których zadaniem jest zapewnienie muzyki tła lub granej na żywo, w takich obiektach jak bary, obiekty sakralne, restauracje, hale sportowe czy też sale w centrach kultury i sztuki. Wzmacniacze z serii C są również odpowiednie do bezpośredniego zasilania linii głośnikowych 70V / 100V, zapewniając bardzo wysoką elastyczność dla różnego typu scenariuszy instalacji. Dodatkowo wzmacniacze są wyposażone w złącza Euroblock, które umożliwiają łatwe wykonanie połączeń kablowych, moduł opóźnienia uruchomienia wzmacniacza, czy też blok GPIO (wejść/wyjść ogólnego przeznaczenia) pozwalający na połączenia z urządzeniami kontroli pracy innych producentów. Efektywny w działaniu tryb uśpienia istotnie ogranicza koszty pracy i pobór prądu, osiągając nawet wydajność na poziomie 90 procent. Tym samym uzyskujemy bardzo niski całkowity koszt posiadania sprzętu.

 

[img:1]

Wzmacniacz mocy Dynacord C3600 Fdi jest dedykowany do użycia w instalacjach stacjonarnych.

 

Podobnie jak w przypadku wszystkich wzmacniaczy marki Dynacord, obydwie serie są zbudowane z użyciem najwyższej jakości podzespołów, które zapewniają prawdziwie profesjonalne właściwości działania i niezbędną moc obliczeniową potrzebną do przetwarzania sygnału. Ich konstrukcja oraz zastosowane technologie gwarantują wyjątkową jakość dźwięków z dużym zapasem dynamiki.

Wbudowany moduł DSP (cyfrowy procesor sygnałowy) posiada wielopasmowy PEQ (parametryczny korektor barwy), crossovery, limitery oraz linię opóźniającą dla każdego kanału. Dostępna jest też prawdziwa kontrola grupowania kanałów z dodatkowymi możliwościami użycia DSP w postaci PEQ, GEQ (graficznego korektora barwy) oraz linii opóźniającej dla każdej z grup.

 

[img:5]

 

Zaawansowany FIR-Drive*, który wykorzystuje filtry skończonej odpowiedzi impulsowej jest rozwiązaniem, które zwykle jest zarezerwowane dla najwyższej jakości DSP stosowanych w urządzeniach klasy tourowej.

 

Wzmacniacze L Series oraz C Series korzystają z tej doskonałej w działaniu funkcji w celu optymalizowania oryginalnych fabrycznych ustawień kolumn głośnikowych, zapewniając poziom wydajności, którego nie jesteśmy w stanie usłyszeć z urządzeń z tego pułapu cenowego.

Jonathan Bailey - Global Product Manager Pro Sound Electronics and Software w firmie Dynacord

 

W obydwu seriach dostępne są cztery modele dwukanałowe, z których każdy ma inną moc wyjściową. L Series oraz C Series - maksymalna moc wyjściowa na kanał:

 

  • C3600FDi / L3600FD - 1800 W @ 4 Ω, 3200 W @ 2 Ω
  • C2800FDi / L2800FD - 1400 W @ 4 Ω, 2300 W @ 2 Ω
  • C1800FDi / L1800FD - 900 W @ 4 Ω, 1600 W @ 2 Ω
  • C1300FDi / L1300FD - 650 W @ 4 Ω, 1100 W @ 2 Ω

 

*FIR: Finite Impulse Response (skończona odpowiedź impulsowa)


Producent

Dynacord Public Address Dynacord Public Address www.dynacord.com

Dystrybutor

Audio Plus Sp. z o.o. www.audioplus.pl
+48 (22) 732 16 00
TOMMEX www.tommex.pl
+48 (22) 853 58 02

Producent

Dynacord Pro Audio Dynacord Pro Audio www.dynacord.com

Dystrybutor

Audio Plus Sp. z o.o. www.audioplus.pl
+48 (22) 732 16 00
TOMMEX www.tommex.pl
+48 (22) 853 58 02

Pozostałe aktualności nagłośnieniowe

Allen & Heath SQ Roadshow wkrótce w Warszawie

Allen & Heath SQ Roadshow wkrótce w Warszawie

Zapraszamy na prezentację nowych mikserów cyfrowych Allen & Heath z serii SQ, która odbędzie się 29 maja 2018 w Warszawie. Prezentacje poprowadzą specjaliści...

dB Technologies - Nowe modele kolumn Opera UNICA oraz VIO X

dB Technologies - Nowe modele kolumn Opera UNICA oraz VIO X

Na tegoroczne targi Prolight + Sound 2018 firma dBTechnologies przywiozła ze sobą wiele nowości, a w nich m.in. kolumny rozszerzające popularny system...

Najczystszy, najwyraźniejszy, najlepszy - nowości od KV2 Audio

Najczystszy, najwyraźniejszy, najlepszy - nowości od KV2 Audio

Od samego początku istnienia firmy KV2 Audio jej inżynierowie zauważyli, że od wielu lat w dziedzinie audio dzieje się coś złego. Mowa tutaj o ciągłej bitwie...

GSP 500 - Sennheiser pokazał nowy headset dla graczy

GSP 500 - Sennheiser pokazał nowy headset dla graczy

Sennheiser GSP 500 - nowy profesjonalny zestaw słuchawkowy dla graczy jest już dostępny w Polsce. Producent zapewnia, że otwarta konstrukcja nowego modelu...

Procesor wokalowy TC VoiceLive2 teraz w zestawie z mikrofonem

Procesor wokalowy TC VoiceLive2 teraz w zestawie z mikrofonem

Dobra wiadomość dla wszystkich wokalistów! SoundTrade, polski dystrybutor marki TC Helicon, przygotował dla Was świetną promocję. Tylko teraz możecie nabyć...

RCF E-Series - Najnowsze miksery premium już w sprzedaży

RCF E-Series - Najnowsze miksery premium już w sprzedaży

W skład serii mikserów RCF E-Series wchodzą trzy modele: E24, E16 oraz E12. Wszystkie modele są od najmniejszego szczegółu zaprojektowane przez RCF Itaty,...

zobacz więcej
mikrofon