RELACJA: Adam Hall Dealer's Day 2017 - Zobacz, co się działo!

18 września 2017 / 11:00

13 września w siedzibie Adam Hall w Kluczborku odbyła się kolejna edycja Adam Hall Dealer's Day. Podobnie jak w latach ubiegłych - wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem, a przedstawiciele Adam Hall, jak zwykle, przygotowali masę niespodzianek i jeszcze więcej nowości.

Stali bywalcy z pewnością zwrócili uwagę na to, że w tym roku po raz pierwszy zdecydowano się na inną formę prezentacji sprzętu. Oprócz zagłębiania się w szczegóły techniczne, uczestnicy mogli namacalnie poznać możliwości każdego z prezentowanych systemów w najbardziej bojowych warunkach - z muzyką wykonywaną na żywo. W tym celu zaproszono poznański zespół LaGuardia, który ze swojego zadania wywiązał się lepiej niż dobrze. 

 

[img:9]

[img:6]

Johan Gunsing - Adam Hall International Sales Manager UK / Benelux / Nordic

 

Wszyscy zgromadzeniu zgodnie stwierdzili, że zastosowanie takiej formy prezentacji było bardzo trafionym pomysłem, ponieważ tylko w ten sposób można wyrobić sobie jednoznaczną opinię na temat brzmienia danego systemu, a same prezentacje stały się przez to dużo bardziej wartościowe i co najważniejsze - miarodajne. Przybyłych gości powitał Johan Gunsing - International Sales Manager grupy Adam Hall. Następnie przeszliśmy do zasadniczej części imprezy.

Zaczęło się od prezentacji dobrze znanej i cenionej serii przenośnych systemów nagłośnieniowych - MAUI. Ich wciąż rosnąca popularność wynika nie tylko z wysokiej jakości komponentów ale też z prostoty obsługi oraz faktu, że wszystkie modele serii mają bardzo szerokie zastosowanie. Wprawdzie są to systemy przenośne, ale z powodzeniem mogą być również wykorzystywane do aplikacji stałych - w restauracjach, salach konferencyjnych, dyskotekach czy szkołach tańca.

 

[img:5]

[img:8]

 

LD Systems MAUI 5 i MAUI 5 GO

Na pierwszy ogień poszedł najmniejszy z systemów MAUI - model MAUI 5, który jest obecny na rynku już od ponad dwóch lat. Zestaw jest bardzo lekki (11.3 kg), a mimo to dysponuje szerokim pasmem przenoszenia i mocą rzędu 200W RMS - wystarczającą do małych pokazów muzycznych i konferencji. Zapowiedziano również, że w tym roku na rynek wejdzie jego kolejna odsłona - MAUI5 GO. Będzie to system o takich samych parametrach jak MAUI 5 ale z wbudowanym akumulatorem litowo-jonowym, pozwalającym na 6 godzin pracy na pełnej mocy, z możliwością wymiany akumulatora, dzięki której czas ten może ulec przedłużeniu.

 

[img:7]

Dagmara Majewska - Adam Hall Sales Manager Poland

 

[img:1]

Boleslaw Bernacki - Adam Hall Sales Representative Poland

 

LD Systems MAUI 11

W stosunku do poprzednika, system MAUI 11 posiada zdecydowanie większą moc - 500W RMS. Wyposażono go w 24-bitowy procesor DSP, który zdecydowanie poprawia jakość dźwięku. Dla lepszego przenoszenia niskich częstotliwości, w nowej wersji moduł basowy wyposażono w trzy 6-calowe głośniki. Na pokładzie znajdziemy również wbudowany mikser, dzięki któremu możliwe jest podłączenie mikrofonu czy gitary. Ponadto, urządzenie posiada port bluetooth.

 

[img:2]

 

MAUI 28 G2

MAUI 28 G2 to kolejna generacja bardzo popularnego poprzednika. System dysponuje mocą rzędu 1000W RMS. Podobnie jak w przypadku MAUI 11, również tutaj znajdziemy procesor DSP z 24-bitowym przetwarzaniem. Zasadnicza różnica polega jednak na tym, że mamy tu więcej głośników w sekcji wysoko/średnio tonowej i moduł basowy wyposażony w dwa 8-calowe głośniki. Podobnie jak MAUI 11, również w tym modelu znajdziemy mikser i port bluetooth.

 

[img:12]

Zespół LaGuardia - Sylwia Pawłowicz, Jakub Kaczmarek

 

MAUI P900

Wisienką na torcie była prezentacja prototypu najnowszego systemu opracowanego we współpracy z Porshe Design Studio. Po raz pierwszy można było zobaczyć go na tegorocznych targach we Frankfurcie. Dzięki współpracy z Porshe Design Studio, najnowsze dziecko LD Systems, oprócz znakomitego brzmienia, cechuje się również powalającym wyglądem.

Obudowę wykonano z aluminium najwyższej próby. Imponująca jest tu liczba głośników - 32 wysokotonowe i 16 średniotonowych. Moduł basowy składa się natomiast z dwóch głośników 10-calowych. Łączna moc wzmacniacza wynosi 1400W RMS. System trafi do sprzedaży pod koniec 2017 roku.

 

[img:13]

Johan Gunsing z mikrofonem systemu LD Systems U505 HHD

 

CURV 500 TS

Jest to kolejna generacja popularnej serii. Koncepcją producenta było stworzenie systemu wyrównanego liniowo ale w wersji kompaktowej. Model TS (Touring Set) jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którym zależało na mocniejszym systemie z większą ilością dolnego pasma. Dlatego też w systemie TS zamontowano 15-calowy głośnik basowy, dzięki czemu nagłośnienie perkusji czy gitary basowej nie stanowi problemu.

Całkowita moc systemu jest natomiast dwukrotnie większa niż w standardowym CURV 500 i wynosi 1000W RMS przy 131dB maksymalnej skuteczności. CURV 500 TS wyposażono również w technologię Adam Hall - Wave Ahead. Na pokładzie znajduje się procesor DSP, który zawiera 6 gotowych ustawień.

System jest bardzo prosty w montażu dzięki zastosowaniu Smart Link Adaptor. Obudowę wykonano z 18-milimetrowej sklejki brzozowej, które zdecydowanie poprawi brzmienie zwłaszcza w dolnej części pasma. System trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku.

 

[img:15]

System bezprzewodowy LD Systems U505 HHD i U506 HHD

 

U505 HHD i U506 HHD

Mikrofony pracują w częstotliwościach odpowiednio: 550MHz i 650MHz. Wyposażone są w kapsułę dynamiczną i dwie kapsuły pojemnościowe - kardioidalną i hiperkardioidalną. Warto zaznaczyć, że kapsuły te można swobodnie wymieniać. Ponadto, można też regulować moc transmitera. Oba mikrofony wyposażono w wyświetlacze typu OLED o bardzo wysokiej kontrastowości.

Nie ulega wątpliwości, że gwoździem programu tegorocznego Dealer's Day były systemy nagłośnieniowe LD Systems. Warto jednak dodać, że oprócz nich, podczas imprezy można było bliżej poznać również flagowe produkty oświetleniowe Cameo oraz najpopularniejsze modele profesjonalnych statywów scenicznych Gravity, dzięki czemu każdy znalazł tam coś dla siebie. Pytanie brzmi: czym Adam Hall zaskoczy nas w przyszłym roku?

 

Producent

ADAM HALL ADAM HALL www.adamhall.com

Dystrybutor

Pozostałe aktualności nagłośnieniowe

Czy zastanawialiście się jaki statyw wybrać do laptopa ?

Czy zastanawialiście się jaki statyw wybrać do laptopa ?

Wielu z nas muzyków dotyka problem umiejscowienia laptopa podczas koncertu, czy pracy w studiu. Problem być może prozaiczny, ale jak nasz laptop to centrum...

ART TubeMix - kompaktowy lampowy mikser/interfejs

ART TubeMix - kompaktowy lampowy mikser/interfejs

TubeMix to najnowsza i jeszcze ciepła propozycja od inżynierów ART. Urządzenie jest kompaktowym mikserem a jednocześnie interfejsem. Do dyspozycji mamy dwa...

SAS-18 NEO LINE - nowość od LDM Electronic

SAS-18 NEO LINE - nowość od LDM Electronic

SAS-18 NEO LINE to aktywny, trzykanałowy zestaw nagłośnieniowy składający się z subbasu z głośnikiem 18" oraz dwóch satelit o liniowej konfiguracji...

HD 660 S - nowa propozycja od Sennheiser już w Polsce

HD 660 S - nowa propozycja od Sennheiser już w Polsce

Firma Sennheiser, specjalizująca się w rozwiązaniach audio najwyższej jakości, zaprezentowała nowe otwarte dynamiczne słuchawki HD 660 S dedykowane...

NOVOX FREE - nowe zestawy bezprzewodowe już dostępne

NOVOX FREE - nowe zestawy bezprzewodowe już dostępne

FREE to najnowsza seria mikrofonów bezprzewodowych NOVOX, która charakteryzuje się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Systemy z serii FREE pracują w...

Townsend Labs Sphere L22 - nowy wymiar symulacji

Townsend Labs Sphere L22 - nowy wymiar symulacji

System mikrofonowy Sphere L22™ firmy Townsend Labs symuluje charakterystykę najbardziej pożądanych pojemnościowych mikrofonów wielkomembranowych, w tym np....

zobacz więcej
mikrofon