RELACJA: Adam Hall Dealer's Day 2017 - Zobacz, co się działo!

18 września 2017 / 11:00

13 września w siedzibie Adam Hall w Kluczborku odbyła się kolejna edycja Adam Hall Dealer's Day. Podobnie jak w latach ubiegłych - wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem, a przedstawiciele Adam Hall, jak zwykle, przygotowali masę niespodzianek i jeszcze więcej nowości.

Stali bywalcy z pewnością zwrócili uwagę na to, że w tym roku po raz pierwszy zdecydowano się na inną formę prezentacji sprzętu. Oprócz zagłębiania się w szczegóły techniczne, uczestnicy mogli namacalnie poznać możliwości każdego z prezentowanych systemów w najbardziej bojowych warunkach - z muzyką wykonywaną na żywo. W tym celu zaproszono poznański zespół LaGuardia, który ze swojego zadania wywiązał się lepiej niż dobrze. 

 

[img:9]

[img:6]

Johan Gunsing - Adam Hall International Sales Manager UK / Benelux / Nordic

 

Wszyscy zgromadzeniu zgodnie stwierdzili, że zastosowanie takiej formy prezentacji było bardzo trafionym pomysłem, ponieważ tylko w ten sposób można wyrobić sobie jednoznaczną opinię na temat brzmienia danego systemu, a same prezentacje stały się przez to dużo bardziej wartościowe i co najważniejsze - miarodajne. Przybyłych gości powitał Johan Gunsing - International Sales Manager grupy Adam Hall. Następnie przeszliśmy do zasadniczej części imprezy.

Zaczęło się od prezentacji dobrze znanej i cenionej serii przenośnych systemów nagłośnieniowych - MAUI. Ich wciąż rosnąca popularność wynika nie tylko z wysokiej jakości komponentów ale też z prostoty obsługi oraz faktu, że wszystkie modele serii mają bardzo szerokie zastosowanie. Wprawdzie są to systemy przenośne, ale z powodzeniem mogą być również wykorzystywane do aplikacji stałych - w restauracjach, salach konferencyjnych, dyskotekach czy szkołach tańca.

 

[img:5]

[img:8]

 

LD Systems MAUI 5 i MAUI 5 GO

Na pierwszy ogień poszedł najmniejszy z systemów MAUI - model MAUI 5, który jest obecny na rynku już od ponad dwóch lat. Zestaw jest bardzo lekki (11.3 kg), a mimo to dysponuje szerokim pasmem przenoszenia i mocą rzędu 200W RMS - wystarczającą do małych pokazów muzycznych i konferencji. Zapowiedziano również, że w tym roku na rynek wejdzie jego kolejna odsłona - MAUI5 GO. Będzie to system o takich samych parametrach jak MAUI 5 ale z wbudowanym akumulatorem litowo-jonowym, pozwalającym na 6 godzin pracy na pełnej mocy, z możliwością wymiany akumulatora, dzięki której czas ten może ulec przedłużeniu.

 

[img:7]

Dagmara Majewska - Adam Hall Sales Manager Poland

 

[img:1]

Boleslaw Bernacki - Adam Hall Sales Representative Poland

 

LD Systems MAUI 11

W stosunku do poprzednika, system MAUI 11 posiada zdecydowanie większą moc - 500W RMS. Wyposażono go w 24-bitowy procesor DSP, który zdecydowanie poprawia jakość dźwięku. Dla lepszego przenoszenia niskich częstotliwości, w nowej wersji moduł basowy wyposażono w trzy 6-calowe głośniki. Na pokładzie znajdziemy również wbudowany mikser, dzięki któremu możliwe jest podłączenie mikrofonu czy gitary. Ponadto, urządzenie posiada port bluetooth.

 

[img:2]

 

MAUI 28 G2

MAUI 28 G2 to kolejna generacja bardzo popularnego poprzednika. System dysponuje mocą rzędu 1000W RMS. Podobnie jak w przypadku MAUI 11, również tutaj znajdziemy procesor DSP z 24-bitowym przetwarzaniem. Zasadnicza różnica polega jednak na tym, że mamy tu więcej głośników w sekcji wysoko/średnio tonowej i moduł basowy wyposażony w dwa 8-calowe głośniki. Podobnie jak MAUI 11, również w tym modelu znajdziemy mikser i port bluetooth.

 

[img:12]

Zespół LaGuardia - Sylwia Pawłowicz, Jakub Kaczmarek

 

MAUI P900

Wisienką na torcie była prezentacja prototypu najnowszego systemu opracowanego we współpracy z Porshe Design Studio. Po raz pierwszy można było zobaczyć go na tegorocznych targach we Frankfurcie. Dzięki współpracy z Porshe Design Studio, najnowsze dziecko LD Systems, oprócz znakomitego brzmienia, cechuje się również powalającym wyglądem.

Obudowę wykonano z aluminium najwyższej próby. Imponująca jest tu liczba głośników - 32 wysokotonowe i 16 średniotonowych. Moduł basowy składa się natomiast z dwóch głośników 10-calowych. Łączna moc wzmacniacza wynosi 1400W RMS. System trafi do sprzedaży pod koniec 2017 roku.

 

[img:13]

Johan Gunsing z mikrofonem systemu LD Systems U505 HHD

 

CURV 500 TS

Jest to kolejna generacja popularnej serii. Koncepcją producenta było stworzenie systemu wyrównanego liniowo ale w wersji kompaktowej. Model TS (Touring Set) jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którym zależało na mocniejszym systemie z większą ilością dolnego pasma. Dlatego też w systemie TS zamontowano 15-calowy głośnik basowy, dzięki czemu nagłośnienie perkusji czy gitary basowej nie stanowi problemu.

Całkowita moc systemu jest natomiast dwukrotnie większa niż w standardowym CURV 500 i wynosi 1000W RMS przy 131dB maksymalnej skuteczności. CURV 500 TS wyposażono również w technologię Adam Hall - Wave Ahead. Na pokładzie znajduje się procesor DSP, który zawiera 6 gotowych ustawień.

System jest bardzo prosty w montażu dzięki zastosowaniu Smart Link Adaptor. Obudowę wykonano z 18-milimetrowej sklejki brzozowej, które zdecydowanie poprawi brzmienie zwłaszcza w dolnej części pasma. System trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku.

 

[img:15]

System bezprzewodowy LD Systems U505 HHD i U506 HHD

 

U505 HHD i U506 HHD

Mikrofony pracują w częstotliwościach odpowiednio: 550MHz i 650MHz. Wyposażone są w kapsułę dynamiczną i dwie kapsuły pojemnościowe - kardioidalną i hiperkardioidalną. Warto zaznaczyć, że kapsuły te można swobodnie wymieniać. Ponadto, można też regulować moc transmitera. Oba mikrofony wyposażono w wyświetlacze typu OLED o bardzo wysokiej kontrastowości.

Nie ulega wątpliwości, że gwoździem programu tegorocznego Dealer's Day były systemy nagłośnieniowe LD Systems. Warto jednak dodać, że oprócz nich, podczas imprezy można było bliżej poznać również flagowe produkty oświetleniowe Cameo oraz najpopularniejsze modele profesjonalnych statywów scenicznych Gravity, dzięki czemu każdy znalazł tam coś dla siebie. Pytanie brzmi: czym Adam Hall zaskoczy nas w przyszłym roku?

 

Producent

ADAM HALL ADAM HALL www.adamhall.com

Dystrybutor

Pozostałe aktualności nagłośnieniowe

Testuj i wygraj EVOLVE 50 - Akcja promocyjna Electro-Voice

Testuj i wygraj EVOLVE 50 - Akcja promocyjna Electro-Voice

Wypożycz system nagłośnieniowy EVOLVE 50 do testu. Podziel się zdjęciami lub nagraniem na Facebooku, by mieć szansę wygrania systemu EVOLVE 50! W tym roku...

Sennheiser HD 820 - Audiofilskie słuchawki już w Polsce

Sennheiser HD 820 - Audiofilskie słuchawki już w Polsce

Najnowsze audiofilskie słuchawki Sennheiser HD 820 są już dostępne na polskim rynku. Dynamiczne stereofoniczne słuchawki o zamkniętej konstrukcji zapewniają...

Systemy d&b audiotechnik nagłośniły Open'er Festival 2018

Systemy d&b audiotechnik nagłośniły Open'er Festival 2018

Open’er Festival to największy i najbardziej rozpoznawalny festiwal muzyczny w Polsce, na którym co roku goszczą gwiazdy z całego świata. Za nagłośnienie...

Sennheiser aktualizuje oprogramowanie systemów bezprzewodowych

Sennheiser aktualizuje oprogramowanie systemów bezprzewodowych

Firma Sennheiser udostępniła najnowsze wersje oprogramowania Wireless Systems Manager 4.4.2 do zarządzania bezprzewodowymi systemami mikrofonowymi oraz DANTE...

Pierwszy system CODA Audio AiRAY już w Polsce!

Pierwszy system CODA Audio AiRAY już w Polsce!

Astral to firma istniejąca na polskim rynku nagłośnieniowym od 1999 roku. Jako pierwsza w Polsce dokonała niedawno zakupu systemu nagłośnieniowego Coda Audio...

Soundtrade: Letnia promocja na urządzenia Midas i Klark Teknik

Soundtrade: Letnia promocja na urządzenia Midas i Klark Teknik

Wakacje w pełni, ale nie dla wszystkich. Dla branży muzycznej to czas "żniw" i gorącej pracy. Aby umilić ten intensywny sezon dystrybutor produktów MIDAS i...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz