Relacja: Trzęsienie ziemi w Łodzi - Meyer Sound Lina i Leopard w Wytwórnia TOYA

20 marca 2018 / 13:00

Jakie są moje wrażenia z prezentacji systemów nagłaśniających z rodziny LEO firmy Meyer Sound, która miała miesjce w Łodzi 14 marca 2018? W dwóch słowach to trzęsienie ziemi i "popielec".

Uważam, że wybór miejsca na prezentację produktów amerykańskiej firmy Meyer Sound w Łodzi był znakomity. Centralne miejsce w Polsce, do którego szybko i sprawnie można dotrzeć, ponadto warunki sceniczne Wytwórni oddają w pełni plac boju dla realizatorów dźwięku. Skoro o nich mowa to słuchaczami byli w większości młodzi dźwiękowcy w wieku od 19-stu do 35-ciu lat obojga płci. Starej generacji, do której sam należę, było niewielu. Dodatkowym atutem organizatorów, czyli firmy Polsound, było zorganizowanie aprowizacji dla uczestników prezentacji. Nikt nie musiał opuszczać obiektu w poszukiwaniu jedzenia, mogliśmy delektować się dźwiękiem bez zbędnych przerw. 

 

[img:2]

[img:3]

 

Pomieszczenia, w których odbywały się prezentacje były świetnie wytłumione co pozwalało na obiektywną ocenę produktów. Na dużej sali zaprezentowany został system Leopard wsparty subbasami 900-LFC, 1100-LFC plus odsłuchy z serii MJF, natomiast mniejsza sala wyposażona była w system Lina z subami 750-LFC pracującymi w układzie  kardioidalnym.

Dwóch przedstawicieli firmy Meyer Sound - tu warto wspomnieć "Scott Gledhill i Jose Gaudin - wprowadziło uczestników prezentacji w historię powstania czołowego producenta aparatury nagłaśniającej jak też w problemy z jakimi spotkała się ekipa przy realizacji nietypowych rozwiązań.

 

[img:4]

[img:5]

Scott Gledhill

 

Poruszona została też sprawa metod pomiaru i podawania wartości SPL, która może być mylnie wykorzystywana przez innych producentów. Pokaz zawierał też prezentacje z wykorzystaniem nagrań różnych gatunków muzyki oraz gry zespołu na żywo. Test z wykorzystaniem 12-stu głośników 18-sto calowych był lekkim trzęsieniem ziemi. Posypał się tynk i farba z sufitu. Prezesowi Polsoundu Wojtkowi Puczyńskiemu pogratulowałem przedwczesnego „popielca”. Natomiast na małej sali prezentowana Lina z 750 była oblegana przez uczestników, którzy mogli sprawdzić funkcjonalność i możliwości zestawu dedykowanego na potrzeby mniejszych imprez.

Uważam, że tak profesjonalnie przygotowanych prezentacji powinno być w Polsce jak najwięcej, dają one realną możliwość oceny skuteczności systemów przed jego zakupem.

Wrażenia

Przejdźmy może do moich osobistych wrażeń na temat pasma średnio-wysokotonowego aktywnych kolumn z serii Leo czyli Leopard i Lina. Pierwszy system nadaje się ze względu na zasięg na imprezy plenerowe, duże hale, ale także w mniejszych pomieszczeniach zachowując właściwą ilość i odpowiednie ustawienie kolumn. Natomiast Lina w moim przekonaniu znakomicie spełnia swoją rolę w mniejszych salach gdzie duże natężenie dźwięku nie jest pożądane.

Barwę obu systemów ustawiają fachowcy z miksera, który może być wspierany procesorami Galileo lub Galaxy. Same kolumny mają tak ustawioną barwę, że mogą pracować bez wspomnianych procesorów. Oczywiście dotyczy to ustawień symetrycznych lewej i prawej strony nagłośnienia w postaci dwóch gron przy zachowaniu identyczności ścian bocznych pomieszczenia. Barwa obu zestawów jest miła dla ucha i nie powoduje chęci opuszczenia pomieszczenia z powodu przejaskrawień pasma od 1,5kHz do 3kHz-ów.

Z wiekiem każdego człowieka obniża się słyszalność górnych częstotliwości, a prezentowane zestawy cechowała precyzja - rzekłbym wręcz sterylna. Trzeba sobie zdać sprawę z faktu, że inaczej zachowuje się aparatura wykorzystana w 30-stu procentach, a inaczej w 90-ciu. Na tym polu produkty Meyer Sound zachowują się bardzo przyzwoicie i nie chciałbym w tym momencie zostać posądzony o działanie czysto reklamowe. 

Korekcja barwy z udziałem DSP zwłaszcza w obrębie zmniejszania zniekształceń fazowych powoduje w moim odczuciu wąskie ubytki w wykorzystywanym paśmie. Miało to miejsce podczas testu na żywo z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych. Wydaje mi się, że na stanowisku miksującego mogło wszystko się zgadzać. Być może wynikałoby to z ustawień w mikserze, a być może z faktu, że podest realizatora był umieszczony zbyt wysoko. Analiza tego wymagałaby jednak wykonania przeze mnie własnych dodatkowych testów do czego Was - realizatorzy - gorąco zachęcam.  

 

Auto relacji: Andrzej Modrzejewski

 

[img:11]

[img:8]

[img:9]

[img:1]

[img:6]

 

Producent

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybutor

Polsound sp. z o.o www.polsound.pl
+48 22 2041 100 +48 22 2041 150 (serwis)

Pozostałe aktualności nagłośnieniowe

Rafał Zbytniewski z Audiolight wybrał systemy d&b Audiotechnik

Rafał Zbytniewski z Audiolight wybrał systemy d&b Audiotechnik

Niedawno firma Audiolight zdecydowała się na zakup systemu V d&b audiotechnik. Jest to dobry moment, by przyjrzeć się historii firmy i jej rozwojowi,...

RELACJA: Jak zabrzmiał VIO na pokazie w Warszawie?

RELACJA: Jak zabrzmiał VIO na pokazie w Warszawie?

Kolejny sezon plenerowy nadciąga wilkiem krokami, a razem z nim konieczne wydatki, w związku z czym rzutem na taśmę organizowane są przez dystrybutorów...

Nowe ramy rack od Caymon

Nowe ramy rack od Caymon

Caymon to pochodząca z Belgii firma zajmująca się produkcją szerokiego zakresu akcesoriów studyjnych i scenicznych. W jej ofercie znajdują się ramy, szafy...

Wybierając subbas warto wziąć pod uwagę Alto TS3 sub. Dlaczego?

Wybierając subbas warto wziąć pod uwagę Alto TS3 sub. Dlaczego?

Aby news nie był zwykłym newsem zapytaliśmy: Co zdaniem dystrybutora jest szczególnego w nowych kolumnach subbasowych serii T3? Okazuje się, że dość sporo.

RELACJA: HIGH END'19 - nieco geriatryczne, gigantyczne HiFi-Show

RELACJA: HIGH END'19 - nieco geriatryczne, gigantyczne HiFi-Show

Na tak wielką imprezę trzeba znaleźć „własny sposób”, w przeciwnym razie nie mamy szans w tej nierównej potyczce. Daje się zaobserwować 4 strategie na...

Nowe najazdy kablowe Adam Hall MiCRO 2

Nowe najazdy kablowe Adam Hall MiCRO 2

Chyba każdy, kto kiedykolwiek pracował w terenie lub sytuacji, gdzie trzeba było wykonywać długie trasy kablowe docenił zastosowanie specjalistycznych...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz