Gigantyczny system L-Acoustics nagłośnił 50. Kinder Urodziny

18 stycznia 2019 / 12:00

Rok 2018 dla marki Kinder - słynnego producenta słodyczy i zabawek - był jubileuszowy: firma obchodziła 50-lecie istnienia. Z tej okazji w połowie października na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się huczna impreza dla dzieci i rodziców. Jej częścią był Koncert Pełen Marzeń, podczas którego wystąpili Dawid Kwiatkowski, Natalia Szroeder, Grzegorz Hyży i Katarzyna Łaska oraz orkiestra symfoniczna.

Organizatorem imprezy była agencja Generations, zaś za obsługę techniczną odpowiedzialna była Grupa TSE. Dostarczyła ona konstrukcje, scenę, oraz multimedia i oświetlenie, a przede wszystkim nagłośnienie, oparte w całości na jednym producencie: L-Acoustics. Dla TSE była to jedna z większych realizacji audio - łącznie zagrało aż 198 zestawów głośnikowych!

 

[img:1]

 

Grupa TSE została założona w 1996 roku przez Łukasza Kubiaka oraz Piotra Baska. Specjalizuje się w multimediach, oświetleniu, nagłośnieniu oraz konstrukcjach scenicznych. Firma ma szerokie doświadczenie od imprez typu festiwalowego (Solidarity of Arts, Live Festival, Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie), po eventy polityczne (Szczyt Nato w Warszawie, wizyty prezydenta Obamy i prezydenta Trumpa w Polsce). Na stałe zatrudnia ponad 60 osób, realizuje około 500 imprez rocznie i stale inwestuje w najlepszy na rynku sprzęt. W samym tylko 2017 roku firma zainwestowała ponad 4 mln zł! Piotr Basek mówi:

 

Jestem zadowolony z poczynionych inwestycji w sprzęt L-Acoustics.  Kiedy realizatorzy słyszą ‘L-Acoustics’, mają świadomość, że cały sprzęt jest na najwyższym poziomie i dotyczy to zarówno audio, jak i wszystkich pozostałych urządzeń.

Piotr Basek - Grupa TSE

 

[img:3]

 

Grupa TSE od wielu lat na stale współpracuje z agencją eventową Generations, obsługującą markę Kinder. Przy tak wielkiej realizacji, jaką były 50. urodziny marki Kinder, klient brał pod uwagę nie tylko dobrą dotychczasową współpracę, ale również doświadczenie „stadionowe”, które Piotr Basek i jego pracownicy zyskali przy evencie organizowanym na Stadionie Miejskim w Poznaniu.

Była to również impreza urodzinowa, tym razem dla jednego z największych światowych producentów samochodów. Wówczas na całej płycie stadionu odbywała się gigantyczna projekcja z 36 projektorów laserowych o sile 30 tys. lumenów każdy, zaś nagłośnienie zrealizowano również za pomocą rozbudowanego systemu L-Acoustics. Widownia zgromadzona była na całej koronie, system obejmował więc 360 stopni. Jednak jest to dużo mniejszy stadion od warszawskiego, niezadaszony i generalnie „łatwiejszy”. Przygotowując się do eventu na Narodowym, Piotr Basek zrozumiał, że musi zaangażować dużo większe środki.

 

[img:2]

 

Początkowo planowaliśmy skromniejszy system, ale plany te zweryfikowaliśmy po wykonaniu modelu stadionu i projektu nagłośnienia w programie L-Acoustics Soundvision, oraz podczas odprawy całej ekipy odpowiedzialnej za dźwięk na evencie Kindera. Realizatorzy stwierdzili jednogłośnie, że potrzebujemy więcej mocy i większej liczby głośników. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom klienta, niezależnie od zaplanowanego budżetu. Firma Audio Plus, przede wszystkim w osobie Wojtka Mazurka, bardzo nam tu pomogła. Nie bylibyśmy w stanie zrealizować tego przedsięwzięcia, korzystając tylko z własnych zasobów. Wojtek ściągnął z rynku chyba każdą wolną paczkę L-Acoustics w tym kraju!

Piotr Basek - Grupa TSE

 

Zawieszenie i strojenie tak dużego systemu, przy jednorodności marki L-Acoustics i prowadzonych przez nas szkoleniach, nie było problemem. Prawdziwym wyzwaniem było zorganizowanie takiego systemu! Na szczęście się udało i mogę być dumny z udziału w tak wymagającym przedsięwzięciu.

Wojciech Mazurek - Manager działu Concert Sound w firmie Audio Plus

 

[img:4]

 

Łącznie użytych zostało prawie 200 zestawów głośnikowych. To, że cały system pochodził od jednego producenta, było istotną przewagą.

 

Kluczem marki L-Acoustics jest elastyczność. To są jednolite klocki, na całym świecie takie same, które pracują w jednej stabilnej sieci LA Network. Wszystko konfiguruje się z poziomu jednego komputera. Jeden człowiek ma kontrolę nad całym systemem audio, nawet w tak dużym obiekcie jak Narodowy.

Piotr Basek - Grupa TSE

 

System składał się z następujących elementów: 24 zestawy szerokopasmowe K2 jako nagłośnienie frontowe, wspomagane przez 16 subwooferów SB28. Jako frontfill grały cztery zestawy ARCS, zaś jako monitory posłużyło 12 zestawów X12. Poszczególne linie opóźniające realizowały modele Kara (aż 117 sztuk) oraz Kiva II (24 sztuki). Wszystkie zestawy głośnikowe były zasilane z końcówek mocy LA4X, LA8 oraz LA12X. Ponadto wykorzystano sześć kompletów urządzeń pomiarowych Teqsas LAP TEQ oraz LAP TEQ plus, które pomogły ustawić odpowiednie kąty propagacji. Cały projekt został wykonany w dedykowanym programie Soundvision, którego Piotr Basek jest fanem. Nic dziwnego - oprogramowanie to ułatwia wycenę imprezy, co bezpośrednio wpływa na relacje z klientem, a więc na stabilność biznesu.

 

[img:5]

 

W kontekście 50-lecia marki Kinder Piotr Basek w samych superlatywach wypowiada się o pracy w środowisku L-Acoustics:

 

Nad całym systemem jest nadzór i kontrola jednego człowieka. Dźwięk na całym stadionie upakowaliśmy w jednym światłowodzie! A to niełatwe. Mam duży respekt do Stadionu Narodowego, zwykle nie doceniamy jego rozmiarów. Na przykład, jeśli zapomnisz czegoś z samochodu, przygotuj się na piętnastominutowy spacer.

Piotr Basek - Grupa TSE

 

  • Scenariusz i reżyseria: Mateusz Polit
  • Produkcja i koordynacja eventu: Krzysztof Wąs
  • Projekt techniczny: Krzysztof Wąs, Piotr Basek
  • Ekipa dźwiękowa: Sebastian Byczyński, Paweł Nowicki, Karol Talik
  • Członkowie pozostałych ekip: Arkadiusz Pindor, Marcin Kałużyński, Zygmunt Charytonik, Paweł Baran, Adrian Kuzyk, Adam Kuznowicz, Adam Krząstek, Łukasz Rosiński, Jacek Kęsik
  • Zdjęcia: Marcin Kałużyński, Krzysztof Skłodowski

 

[img:6]

 
więcej: audioplus.pl

Producent

L-acoustics L-acoustics www.l-acoustics.com

Dystrybutor

Pozostałe aktualności nagłośnieniowe

Systemy nagłośnieniowe Alcons na OFF Festivalu 2019

Systemy nagłośnieniowe Alcons na OFF Festivalu 2019

Bazujące na unikalnej, opatentowanej technologii Alcons ProRibbon systemy nagłośnieniowe Alcons Audio LR18 po raz trzeci zostaną użyte do nagłośnienia Sceny...

Nowość od CODA Audio - moduły liniowe N-APS

Nowość od CODA Audio - moduły liniowe N-APS

Firma CODA Audio od wielu lat, z pozytywnym skutkiem zyskuje poparcie i zainteresowanie wśród realizatorów dźwięku i firm nagłośnieniowych na całym globie. W...

Nowe słuchawki monitorowe od Sennheiser już w Polsce

Nowe słuchawki monitorowe od Sennheiser już w Polsce

Zaprezentowane podczas wystawy NAMM Show najnowsze modele z odświeżonej rodziny profesjonalnych słuchawek do monitoringu dousznego Sennheiser IE 400 PRO oraz...

Koncert Diany Krall nagłośniony systemami V d&b audiotechnik

Koncert Diany Krall nagłośniony systemami V d&b audiotechnik

Wokalistka i pianistka jazzowa wystąpiła pod koniec czerwca po raz pierwszy w Krakowie, w hali Tauron Arena. Fani Diany Krall usłyszeli zarówno jej nowe...

InfoComm'19: Alcons łączy siły z Avid i Astro Spartial Audio

InfoComm'19: Alcons łączy siły z Avid i Astro Spartial Audio

Z całą pewnością można stwierdzić, że firma Alcons Audio jest niekwestionowanym liderem w zakresie projektowania i produkcji przetworników wstęgowych,...

Najnowsze konsolety Midas M dostępne w sprzedaży

Najnowsze konsolety Midas M dostępne w sprzedaży

Firma Midas wprowadza do sprzedaży nowe konsolety z serii M. Ulepszone M32 LIVE i M32R LIVE, poza swoimi dotychczasowymi funkcjonalnościami, wyposażone są...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz