RCF M20X - najnowszy mikser już w Polsce

27 listopada 2019 / 12:00

M 20X od RCF to w pełni przenośny, zdalnie sterowany mikser z 16 preampami i 11 zmotoryzowanymi suwakami. Pomimo swoich wymiarów oferuje cały zestaw możliwości, takich jak wysokiej klasy przedwzmacniacze, najwyższej klasy procesory DSP z przetwarzaniem w jakości studyjnej, zdalne sterowanie WiFi oraz wszechstronny zestaw funkcji nagrywania i odtwarzania wielościeżkowego. Mikser oferuje łącznie 20 wejść analogowych i 14 kanałów wyjściowych, z symetrycznymi wyjściami analogowymi oraz wyjściem cyfrowym AES/EBU.

Touringowa metalowa konstrukcja i niezawodna elektronika, zapewniająca ponadczasową najwyższą trwałość. Wysoko kontrastowa grafika i pokrętła, wysokiej jakości złącza i trwałe elementy sterujące zwiększają zarówno funkcjonalność, jak i niezawodność. Uniwersalny napięciowo zasilacz sprawia, że doskonale nadaje się do użytku na całym świecie, zapewniając możliwość bezpiecznego podróżowania z mikserem.

 

[img:1]

 

Przechwytywanie wielościeżkowych nagrań koncertów jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Dźwięk wielościeżkowy może być obsługiwany przez wbudowany interfejs USB 2.0 Digital Audio Interface, dla maksymalnie 24 x 24 kanałów, oraz przez wewnętrzny odtwarzacz/nagrywarkę kart SD, bez konieczności korzystania z komputera. Ponadto dostępny jest stereofoniczny odtwarzacz multimedialny i rejestrator USB, obsługujący wiele formatów plików (WAV, MP3, AIFF).

Każde z 20 wejść posiada filtr HPF 12 dB/okt, bramkę redukcji szumów, kompresor/de esser (tylko kan. 1-16), elastyczny 4-pasmowy korektor parametryczny, linię opóźniającą i ustawienia kanałów z narzędziami do kopiowania i wklejania; źródło może być wybierane pomiędzy wejściem analogowym, interfejsem audio USB, odtwarzaczem kart SD, w różnych punktach insertowych w celu zapewnienia maksymalnej elastyczności. Strona SEND VIEW umożliwia natychmiastową weryfikację poziomów wysyłek na wszystkich szynach dla określonego kanału wejściowego, w tym informacji o włączeniu/wyłączeniu i informacji pre/post.

 

 

Każda funkcja jest oddalona tylko o jeden lub dwa kroki, z intuicyjną nawigacją i bardzo przejrzystym interfejsem w każdym menu. Masz pełną kontrolę nad swoim miksem na żywo, a wszystko to w jednym z najbardziej kompaktowych systemów, jakie można znaleźć na rynku.

Dostępne suwaki działają płynnie i cicho, umożliwiają szybki podgląd wszystkich poziomów miksu. Fadery można przypisać do jednej z dostępnych warstw miksu (MAIN, FX1-FX4, MIX1-MIX8) oraz do grup wejść (1-10, 11-20, FX1-4 i Custom). Dziesięć wyjść MIX można również przypisać do banku faderów, co pozwala na podgląd wszystkich sygnałów wyjściowych. Mikser może być w pełni sterowany i konfigurowany lokalnie, ale także zdalnie, za pomocą aplikacji M20 MixRemote. Wejścia można łączyć w pary stereo, a magistrale MIX można łączyć w pary stereo do zastosowań monitoringu stereo. Wszystkie parametry, w tym wzmocnienia przedwzmacniacza, mogą być zapisywane i przywoływane w celu zapewnienia pełnej kontroli w dowolnym kontekście. Funkcje klawiszy użytkownika mogą być również sterowane zdalnie poprzez MIDI (poprzez interfejs MIDI-USB).

 

[img:2]

 

Cztery magistrale dedykowane są wewnętrznym silnikom FX, rozmieszczone jako dwa wysokiej jakości cyfrowe pogłosy, programowalny delay i czwarty FX, który może być skonfigurowany jako delay lub modulacja. Wszystkie silniki FX oferują wiele algorytmów dopasowanych do specyficznych potrzeb imprezy. Możliwe jest zarezerwowanie jednego pogłosu dla niektórych wejść i wykorzystanie drugiego pogłosu jako FX ogólnego zastosowania dla innych źródeł.

 

Lista efektów:

 
  • REVERB Hall, Plate, Room, Ambience
  • DELAY Stereo, Modern, Vintage, Dual, Early Reflections
  • MODULATION Chorus, Flanger, Tremolo

 

[img:3]

 

Na wszystkich wyjściach dostępna jest pełna sekcja przetwarzania wyjściowego: elastyczny 8-pasmowy korektor parametryczny EQ z kilkoma wybieranymi trybami, które pozwalają również na różne zbocza, opóźnienie czasowe z kompensacją do 85 metrów, kompresor/limiter oraz ustawienia kanałów z narzędziami do kopiowania i wklejania. Na wyjściach MAIN dostępny jest 30-pasmowy stereofoniczny korektor graficzny, umożliwiający precyzyjną korekcję całkowitego pasma przenoszenia. Szerokie możliwości routingu pozwalają na elastyczne wykorzystanie fizycznych wyjść.

Na wszystkich wyjściach, 8-pasmowy korektor parametryczny może być konfigurowany w różnych trybach pracy: pierwsze dwa i ostatnie dwa pasma mają wybieralne typy filtrów i mogą być łączone w jeden, 24-dB/oct HPF lub LPF. Pozwala to również na filtrowanie crossovera, przydatne w połączeniu z szerokimi możliwościami routingu, gdy subwoofer jest podłączony do jednego z wyjść MIX.

 

 

Pełne zdalne sterowanie wszystkimi modelami M 20 jest dostępne z dedykowaną aplikacją M20 MixRemote, opracowaną dla systemów iOS i Android. Istnieje kilka opcji połączenia z Digital Mixer:

 

  • Bezprzewodowość, poprzez zewnętrzny punkt dostępowy WiFi podłączony do sieci LAN
  • Połączenie USB z tabletem z systemem Android
  • Podłączone do tabletu z systemem iOS lub Android (poprzez adapter LAN)
  • WiFi Dongle, maksymalnie dwóch klientów

 

[img:4]

 

Czytaj także: Nowe kompaktowe miksery cyfrowe RCF M 20X

[img:5]

 
więcej: www.rcf.it

Producent

Dystrybutor

ARCADE AUDIO Sp. z o.o. www.arcadeaudio.com.pl
+48 (12) 420 63 00 +48 (12) 442 43 42

Pozostałe aktualności nagłośnieniowe

Sztuczka czy genialna technologia? Jerzy Kubiak o systemie L-ISA L-Acoustics

Sztuczka czy genialna technologia? Jerzy Kubiak o systemie L-ISA L-Acoustics

Jerzy Kubiak jest cenionym inżynierem systemów nagłośnieniowych i realizatorem dźwięku, doświadczonym w pracy przy dużych wydarzeniach live. Prowadzi własną...

Allen & Heath dLive w trasie ze Skunk Anansie

Allen & Heath dLive w trasie ze Skunk Anansie

Kultowy brytyjski zespół Skunk Anansie zakończył niedawno trasę koncertową z okazji 25. rocznicy działalności. Grupie towarzyszył system Allen & Heath dLive....

Samson G-Track Pro - profesjonalny mikrofon USB już dostępny

Samson G-Track Pro - profesjonalny mikrofon USB już dostępny

Firma Samson ogłasiła wprowadzenie na polski rynek G-Track Pro, pojemnościowego mikrofonu USB do nagrywania głosu i instrumentów muzycznych. G-Track Pro ma...

Cameo ZENIT i LD Systems U300 z nagrodami za wzornictwo

Cameo ZENIT i LD Systems U300 z nagrodami za wzornictwo

Znamy już zwycięzców: urządzenie ZENIT B200 marki Cameo i seria U300 marki LD Systems to dwa produkty firmy Adam Hall Group wyróżnione nagrodą o...

SoundTrade zaprasza na szkolenie "MIDAS - w teorii i praktyce"

SoundTrade zaprasza na szkolenie "MIDAS - w teorii i praktyce"

SoundTrade zaprasza na cykl wydarzeń „MIDAS - w teorii i praktyce”, podczas których specjaliści firmy będą prowadzić szkolenia, zarówno z dotychczasowych,...

Raty 0% tylko do końca listopada w Lighting Center

Raty 0% tylko do końca listopada w Lighting Center

Tylko do końca listopada w sklepie muzycznym Lighting Center płatność możesz rozłożyć na 10, 20 lub nawet 30 rat bez oprocentowania i odsetek!* Wejdź na...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz