Korg SP-280 BK - przenośne pianino cyfrowe

2499.00 zł
Idź do sklepu
Music Center
Music Center

ul. Chwaliszewo 64
61-105 Poznań

tel: +48 61 222 49 19
www.musiccenter.com.pl
Napisz email

Opis produktu:

Korg SP-280 to przenośne pianino elektroniczne zapewniające wysoki komfort gry i dobre brzmienie pianin oraz piękną, nowo zaprojektowaną, elegancką, lekką obudowę. Dzięki temu jest idealnym instrumentem, dobrze prezentującym się zarówno w domu jak i na scenie, który wiernie odtwarza brzmienie i klawiaturę fortepianu koncertowego. Dzięki możliwości przełączania pomiędzy czterema brzmieniami samplowanego fortepianu, w zależności od dynamiki gry, SP-280 zapewnia odczucie niewiarygodnie przypominające grę na pianinie akustycznym. Od delikatnego pianissimo do dynamicznego fortissimo, dźwięk reaguje realistycznie na styl gry muzyka. Szczególnie słychać to w brzmieniu fortepianu koncertowego, które również reprodukuje dźwięk rezonansu damper. SP-280 posiada 30 wyrazistych, wysokiej jakości brzmień, pośród nich: pianina, elektryczne pianina, organy, klawesyn, smyczki i inne. Możliwa jest również gra trybem warstwowym, który pozwala grać dwoma brzmieniami na raz oraz tryb partner, który dzieli klawiaturę na część lewą i prawą, umożliwiając grę dwóm osobą w tym samym obszarze klawiatury. Wbudowane dwa gniazda słuchawkowe sprawiają, że jest to idealne pianino do gry z nauczycielem. Konstruując SP-280 inżynierowie KORGa szczególną uwagę zwrócili na zapewnienie wysokiej jakości barwy elektrycznych pianin, które są bardzo precyzyjne i brzmią satysfakcjonująco. Jednak na brzmienie klasycznego elektrycznego pianina składa się nie tylko odegrana barwa odpowiednia do dynamiki gry, ale również subtelne odgłosy, które występują po zwolnieniu klawisza. To również udało się odtworzyć bardzo wiernie. Dostępnych jest 6 odmian brzmień e-piano powszechnie używanych w muzyce pop lat 60-tych i 70-tych oraz w muzyce soul.

Instrument oferuje:
Bogate, dynamiczne brzmienia fortepianu
Autentyczne, vintagowe brzmienia elektrycznych pianin (Rhodes, Wurlitzer i inne), idealne do występów na żywo
Nową klawiaturę NH (Natural Weighted Hammer Action) wiernie odtwarzającą klawiaturę akustycznego pianina
Dużą moc wzmacniacza, zapewnijąca zapas głośności;Lekką konstrukcję, która sprawia, że instrument jest łatwy w transporcie (w tym nowo zaprojektowany statyw, który jest lekki i łatwy do rozstawienia)
Wejście stereo, dedykowane do grania z zewnętrznymi źródłami dźwięku (np. z podkładami z zewnętrznego odtwarzacza).
Music Center Poznań 

Klawiatura88 klawiszy dynamicznych z ważoną mechaniką młotkową Natural Weighted Hammer (NH)
Czułość klawiatury3 stopnie (Light, Normal, Heavy)
Rodzaj syntezyStereo Piano System
Polifonia/Multitimbral120
Brzmienia30 (3 banki po 10 brzmień)-w tym: Acoustic Piano x 5 Electric Grand Electric Piano x 6 Harpsichord, Clavi x 2, Vibraphone, Marimba, Acoustic Guitar, Jazz Organ x 3, Pipe Organ x 3, Strings x 3, Choir 3
FunkcjePodział klawiatury: Dual/Layer, Partner (Duo) Transpozycja +5/-6 Temperament: 9 typów Metronom: 40-120 BPM Metrum: 2/4, 3/4, 4/4, 5/4, 4/6 Damper Resonance: akustyczny efekt pracy pedału sustain jak w instrumencie klasycznym. Efekt dostępny tylko dla brzmień Piano. Key off Resonance: rezonans "puszczanego klawisza" (tłumik opada na struny i blokuje ich wybrzmiewanie) Funkcja Half Pedal (t.zw. półpedał) Partner: funkcja edukacyjna pozwalająca podzielić klawiaturę na 2 niezależne piana grające w tym samym rejestrze. Funkcja szczególnie przydatna dla uczących się z nauczycielem.
KontroleryObrotowy potencjometr głośności Przyciski wyboru brzmienia Przyciski funkcyjne i wyboru efektów Metronom
Procesor efektówReverb (3), Chorus (3), Brillance (3) Tylko dla brzmień fortepianu: Damper Resonance (zawsze włączone) Key Off Resonance (zawsze włączone)
Sekwencer/RejestratorBrak
Nośniki pamięciPamięć wewnętrzna
Ilość pedałów1: sustain (w komplecie) 3: damper (sustain), soft, sostenuto za pomocą jednostki pedałowej PU-2 (opcja dodatkowo płatna)
Dodatkowe daneKlawiatura Natural Weighted Hammer (NH) dająca odczucie gry na tradycyjnym fortepianie (dolne klawisze są "cięższe", górne "lżejsze") Statyw dedykowany: w komplecie 30 utworów DEMO Auto Power Off (ECO): automatyczne wyłączanie urządzenia pozostającego w stanie spoczynku.
ZłączaWyjście liniowe: 2 x jack (L/Mono, R) Wejście liniowe: mini jack stereo Wyjście słuchawkowe: 1 x jack stereo MIDI: In, Out Pedał sustain: jack Jednostka pedałowa PU-2 (opcja) Wejście zasilacza
System nagłośnieniaMoc: 2 x 22 W Głośniki: 2 x 8x12 cm owalne
WyposażenieZasilacz dedykowany, pedał sustain, pulpit nutowy, polska instrukcja obsługi
Wymiary1361 x 406 x 785 mm
Waga19 kg
KolorCzarny (BK)
GwarancjaAby bezpłatnie przedłużyć gwarancję, proszę wejść na stronę dystrybutora www.megamusic.pl w połowie strony znajduje się pole po kliknięciu, którego zostaniesz przekierowany na formularz, który należy wypełnić. W odpowiedzi otrzymasz e-mailem certyfikat potwierdzający przedłużenie gwarancji.
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz