Dowina Rustica GAS - gitara akustyczna - KOŃCÓWKA SERII

1499.00 zł 1599.00 zł
Idź do sklepu
Music Center
Music Center

ul. Chwaliszewo 64
61-105 Poznań

tel: +48 61 222 49 19
www.musiccenter.com.pl
Napisz email

Opis produktu:

Gitara akustyczna Dowina Rustica GAS
Instrument posiada płytę wierzchnią z litego drewna świerkowego, zapewniającego nasyconą, przejrzystą i jasną barwę, oraz boki i tył wykonane z laminatu mahoniowego, który uszlachetnia i nieco przyciemnia brzmienie. Wykończenie jest matowe z pozostawionymi otwartymi porami drewna. Wszystkie gitary tej marki produkowane są w Słowacji.
Słowo "dowina" w języku staro-słowackim oznaczało dziewczynę. Jest to również nazwa fortecy, o której pierwsze wzmianki pochodzą już z 864 roku. To właśnie u jej podnóża znajduje się fabryka, w której produkowane są gitary Dowina. Nazwa Rustica wzięła się od nazwy starożytnej rzymskiej osady Villa Rustica, która została odkryta niedaleko owej fabryki i oznacza wieśniaczkę, chłopkę.

Kształt pudła rezonansowegoGrand Auditorium
Płyta rezonansowaLity świerk sitkajski
Boki i płyta spodniaMahoń laminat
PodstrunnicaEbonised
SzyjkaMahoń
Menzura25,5"
Ilość progów20
MostekEbonised
KluczeChromowane
Dodatkowe daneZnaczniki podstrunnicy: kropki Szerokość siodełka: 45mm
WykończenieSatynowe, otwarte pory. Laserowo zdobiona rozetka.
KolorNaturalny
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz