Furch Red Gc-SR - gitara akustyczna

10390.00 zł
Idź do sklepu
Music Center
Music Center

ul. Chwaliszewo 64
61-105 Poznań

tel: +48 61 222 49 19
www.musiccenter.com.pl
Napisz email

Opis produktu:

Gitara akustyczna Furch Red Gc-SR
Furch, to czeska firma o ponad 30-letniej tradycji, wytwarzająca gitary akustyczne i elektroakustyczne najwyższej klasy. Właścicielem firmy jest Frantisek Furch, muzyk, który swego czasu grał w znanych zespołach country i bluegrass. Utarło się już, że Amerykanie, którzy na tourne po Europie przyjeżdżają bez swoich kapel, często współpracują z muzykami z Czech lub Finlandii. Swoje spore doświadczenie Frantisek przelał na budowę doskonałych gitar akustycznych.
Seria Red wykonana jest z wysokiej klasy, litego palisandru i amerykańskiego cedru, litego palisandru i świerku sitkajskiego lub litego orzechu i amerykańskiego cedru, w zależności od wersji. Każda kombinacja zapewnia inne brzmienie. W przypadku cedru na płycie wierzchniej, będzie ono ciepłe, pełne, dynamiczne, okrągłe i bogate harmonicznie. Modele ze świerkiem dostarczają zdecydowanie jaśniejszego i bardziej jaskrawego soundu. Każdy z nich wpasuje się natomiast z łatwością w każdy styl muzyczny. Drewno na płytę wierzchnią zostało specjalnie wyselekcjonowane, tak, by posiadało złote odcienie. Lakierowane pudło rezonansowe podkreśla niskie częstotliwości, a w pełni lite elementy zapewniają bardzo głębokie i przestrzenne brzmienie. Tak jak każda gitara tej marki, wyposażona została w podwójny pręt w gryfie, poprawiający stabilność i umożliwiający wygodną regulacje w dwóch kierunkach. Binding i zdobienie rozetki wykonane z drewna doskonale prezentuje się wizualnie i sprawia, że już na pierwszy rzut oka, mamy do czynienia z instrumentami z wyższej półki. Do budowy gitar zastosowano drewno najwyższej selekcji z półki master grade.
Red zastępuje dotychczasowe modele 25.

Występuje również w wersji Plus. Różnice w stosunku do modelu podstawowego to:
- binding wykonany z koa, zamiast palisandru,
- rozetka zdobiona drewnem koa, zamiast palisandru,
- mostek wykonany z ziricote, zamiast hebanu,
- podstrunnica wykonany z ziricote, zamiast hebanu,
- znaczniki na froncie podstrunnicy wykonane z drewna koa (w wersji podstawowej nie występują w ogóle),
- inna kombinacja drewna do wyboru w przypadku pudła rezonansowego.

SeriaRed
Kształt pudła rezonansowegoGrand Auditorium cutaway
Płyta rezonansowaLity świerk sitkajski (Sitka spruce, najwyższa klasa master grade)
Boki i płyta spodniaLity palisander (Indian rosewood, najwyższa klasa master grade)
PodstrunnicaHeban
SzyjkaMahoń (African mahogany), kształt Furch Soft V, dwustronny pręt (CNR System with dual-action adjustment)
Menzura650 mm
Ilość progów20
MostekHeban, siodełko TUSQ
KluczeGotoh 510 Silver Patina (przełożenie 1:21)
Dodatkowe daneZnaczniki podstrunnicy: perłowe linie, tylko na boku Binding: palisander z białymi, kontrastującymi liniami, przód, tył, główka oraz gryf Struny: Elixir Phosphor Bronze 12 - 53 Szerokość siodełka: 45mm (na zamówienie również 43 lub 48 mm) Pickguard: transparentny Rozetka zdobiona litym palisandrem Kołki gryfu wykonane z hebanu
WyposażenieFuterał
OpcjeDostępne kształty pudła rezonansowego: Dreadnought (D) Grand Auditorium (G) Orchestra Model (OM) OOM (OOM) Round Shoulder (RS) Za dopłatą możliwość zamówienia gitary: z wycięciem cutaway (prócz modeli OOM i RS), 9-strunowej, 12-strunowej, leworęcznej, barytonowej, o krótkiej skali (625 mm), o szerszym lub węższym gryfie (48 lub 43 mm), w kolorze sunburst na płycie wierzchniej, w kolorze sunburst na całym pudle rezonansowym. Za dopłatą możliwość zamówienia gitary elektroakustycznej z elektroniką: LR Baggs EAS-VTC (montowana w otworze rezonansowym) LR Baggs Stage Pro Element LR Baggs Stage Pro Anthem LR Baggs Stage Pro Anthem (montowana w otworze rezonansowym)
WykończeniePłyta wierzchnia: połysk Boki i tył: połysk
KolorNaturalny
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz