Furch Blue Plus Dc-CM LR Baggs Stage Pro Element - gitara elektroakustyczna

4790.00 zł
Idź do sklepu
Music Center
Music Center

ul. Chwaliszewo 64
61-105 Poznań

tel: +48 61 222 49 19
www.musiccenter.com.pl
Napisz email

Opis produktu:

Gitara elektroakustyczna Furch Blue Plus Dc-CM LR Baggs Stage Pro Element
Furch, to czeska firma o ponad 30-letniej tradycji, wytwarzająca gitary akustyczne i elektroakustyczne najwyższej klasy. Właścicielem firmy jest Frantisek Furch, muzyk, który swego czasu grał w znanych zespołach country i bluegrass. Utarło się już, że Amerykanie, którzy na tourne po Europie przyjeżdżają bez swoich kapel, często współpracują z muzykami z Czech lub Finlandii. Swoje spore doświadczenie Frantisek przelał na budowę doskonałych gitar akustycznych.
Seria Blue wykonana jest z wysokiej klasy, litego mahoniu i amerykańskiego cedru lub litego orzechu i świerku sitkajskiego, w zależności od wersji. Pierwsza kombinacja zapewnia ciepłe, pełne, dynamiczne, okrągłe i bogate harmonicznie brzmienie. Druga dostarcza zdecydowanie jaśniejszego i bardziej jaskrawego soundu. Każda z nich wpasuje się natomiast z łatwością w każdy styl muzyczny. Wykończenie open-pore podkreśla naturalny charakter dźwięku drewna, a w pełni lite elementy zapewniają bardzo głębokie i przestrzenne brzmienie. Tak jak każda gitara tej marki, wyposażona została w podwójny pręt w gryfie, poprawiający stabilność i umożliwiający wygodną regulacje w dwóch kierunkach.
Blue zastępuje dotychczasowe modele 20 i 21.

Występuje również w wersji Plus. Różnice w stosunku do modelu podstawowego to:
- top wykończony w połysku, zamiast matu open-pore,
- transparentny pickguard zamiast imitacji tortoise.

SeriaBlue
Kształt pudła rezonansowegoDreadnought cutaway
Płyta rezonansowaLity czerwony amerykański cedr (American red cedar, klasa AA)
Boki i płyta spodniaLity mahoń (African mahogany, kalsa AA)
PodstrunnicaHeban
SzyjkaMahoń (African mahogany), kształt Furch Soft V, dwustronny pręt (CNR System with dual-action adjustment)
Menzura650 mm
Ilość progów20
MostekHeban, siodełko TUSQ
KluczeFurch, chromowane (przełożenie 1:15)
PrzedwzmacniaczLR Baggs Stage Pro Element
KontroleryVolume, notch, phase, bass, middle, treble, wbudowany tuner
Dodatkowe daneZnaczniki podstrunnicy: kropki, przód i boki Binding: imitacja tortoise, przód i tył Struny: Elixir Phosphor Bronze 12 - 53 Szerokość siodełka: 45mm (na zamówienie również 43 lub 48 mm) Pickguard: transparentny
WyposażenieGigbag Furch
OpcjeDostępne kształty pudła rezonansowego: Dreadnought (D) Grand Auditorium (G) Orchestra Model (OM) Za dopłatą możliwość zamówienia gitary: z wycięciem cutaway, 9-strunowej, 12-strunowej, leworęcznej, barytonowej, o krótkiej skali (625 mm), o szerszym lub węższym gryfie (48 lub 43 mm). Za dopłatą możliwość zamówienia gitary elektroakustycznej z elektroniką: LR Baggs EAS-VTC (montowana w otworze rezonansowym) LR Baggs Stage Pro Element LR Baggs Stage Pro Anthem LR Baggs Stage Pro Anthem (montowana w otworze rezonansowym)
WykończeniePłyta wierzchnia: połysk Boki i tył: mat z otwartymi porami
KolorNaturalny
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz