Yamaha NTX-1 NT - gitara elektroklasyczna

1793.00 zł
Idź do sklepu
Music Center
Music Center

ul. Chwaliszewo 64
61-105 Poznań

tel: +48 61 222 49 19
www.musiccenter.com.pl
Napisz email

Opis produktu:

Korporacja Yamaha znana jest z produkcji świetnych instrumentów, wśród których możemy znaleźć gitary akustyczne z nylonowymi strunami. Podczas tragów NAMM 2020 zostały zaprezentowane nowe instrumenty z serii NCX oraz NTX, które zastępują dotychczasowe produkty. Podczas gdy gitary NCX to ukłon w stronę typowej gitary klasycznej (standardowy rozstaw strun, szeroki, zwyczajowy gryf, tradycyjny kształt i głębokość pudła rezonansowego), instrumenty NTX posiadają kształt i walory dobrze znanych i lubianych akustycznych APX-ów – wąski, wygodny gryf oraz kompaktowe pudło rezonansowe, które nie traci dynamiki brzmienia jak to bywa wśród pomniejszanych gabarytów. W instrumentach tych spotyka się dwa typy systemów elektronicznych w zależności od wybranego modelu – w „jedynkach” (NCX-1NTX-1 itd.) jest to wysokiej jakości pickup piezo podsiodełkowy z equalizerem zaprojektowany i produkowany przez firmę Yamaha, natomiast w seriach wyższych (NCX-3NTX-3NCX-5NTX-5 itd.) zamontowany jest zaawansowany, autorski system Atmosfeel, na który składają się trzy przetworniki dźwięku: piezo, mikrofon oraz innowacyjny przetwornik kontaktowy zbierający wibrację bezpośrednio z płyty wierzchniej. Dzięki temu rozwiązaniu Atmosfeel wyciąga z gitary pełnię brzmienia i otwiera wiele możliwości w jego kreowaniu.

Instrument oferuje:
Nylonowe struny
Wąski i wygodny gryf wykonany z mahoniu z orzechową podstrunnicą
Kompaktowe pudło rezonansowe typu APX
Top ze świerku sitkajskiego, bardzo popularnego drewna o świetnych walorach akustycznych i brzmieniowych (jasne, wyraziste, z wybijającymi się alikwotami niskimi oraz wysokimi), używanego w konstrukcji instrumentów akustycznych
Boki i tył wykonane z laminatu nato lub okoume, w zależności od fabryki. Drewna te mają zbliżone właściwości brzmieniowe.
Uznany i ceniony przetwornik podsiodełkowy firmy Yamaha
Equalizer z możliwością korekcji w zakresie tonów niskich i wysokich oraz wbudowanym tunerem.
Music Center Poznań

SeriaNTX
Kształt pudła rezonansowegoAPX
Płyta rezonansowaLity świerk sitka
Boki i płyta spodniaNato lub okoume
PodstrunnicaOrzech
SzyjkaNato
Menzura650 mm
Ilość progów20
Mostekheban + orzech
KluczeChromowane z czarnymi motylkami
Przedwzmacniacz3-band EQ + tuner Przetwornik: piezo
KontroleryMaster volume, high, low, tuner
Dodatkowe daneWyjście liniowe: jack Rozeta: mahoń + padauk Zaczepy do paska Struny: Yamaha S10 (medium) Wyposażenie: 2x bateria AA, klucz do regulacji
WykończenieKorpus: połysk Gryf: mat
KolorNatural (NT)
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz