Radial PZ-DI

To ogłoszenie jest nieaktualne

Opis produktu:

Radial PZ-DI, czyli nowe dzieło kanadyjskiej firmy Radial Engineering będące przełącznikiem przetworników i jednocześnie direct boxem. Urządzenie to jest stworzone do współpracy z popularnymi ostatnio instrumentami wykorzystującymi podwójny (piezo i elektromagnetyczny) system przetworników.

PZ-DI oferuje dwa wejścia jack 1/4" (jeśli wykorzystywane są dwa kable), ale przyjmuje też sygnały z kabla TRS, rozdzielając je na dwie ścieżki. Wejście kanału piezo posiada oporność 4 MOhmów dla otrzymania autentycznego brzmienia. Filtr górnoprzepustowy limituje rezonans niskich częstotliwości, który w gitarach akustycznych, semi-akustycznych i kontrabasach ma tendencje do generowania przydźwięków.

Radial wykorzystuje również filtr dolnoprzepustowy, który przytłumi wysokie trzaski średniej klasy preampów montowanych w instrumentach. Ścieżka piezo może zasilić w sygnał sceniczny wzmacniacz akustyczny. Pozwala również na bezpośrednie wysłanie sygnału do systemu PA.

Ścieżka sygnału przetworników magnetycznych zaczyna się od korekcji obciążenia Drag Control, która aplikuje przetwornikom regulowane obciążenie rektyfikujące problemy związane z buferem, przywracając sprawną interakcję pomiędzy gitarą i wzmacniaczem. Oddzielne wyjście 1/4" wysyła sygnał do wzmacniacza gitarowego.

PZ-DI pozwala na łączenie dwóch sygnałów, lub przełączanie się pomiędzy nimi. Radial posiada też zawsze aktywne wyjście do stroika, co stanowi bardzo pożyteczny dodatek.