NORD Lead 4 - Wirtualny syntezator analogowy I Expresowa wysyłka I 30 dni na zwrot !!

Opis produktu:

Sekcja oscylatorów

Nord Lead 4 to klawisz hojnie zaopatrzony w 2 oscylatory przypadające na jeden głos (barwę).

Idealne unisono

W prawdziwym trybie Unisono możesz nałożyć na siebie jednocześnie nawet cztery głosy i wydobyć z instrumentu wyjątkowo mocne i szerokie barwy solowe bądź basowe.

Hard i Soft Sync

Funkcja Hard Sync umożliwia tworzenie przebiegów o niestandardowych kształtach. Dzięki temu brzmienie staje się bardziej przybrudzone i wzbogacone harmoniczne - zastosowano tego typu rozwiązanie pierwszy raz w słynnym syntezatorze Prophet 5.Wśród funkcji Nord Lead 4 znajduje się również modulator FM, znacznie poszerzający spektrum dźwiękowe instrumentu. Dzięki temu Nord Lead 4, jeśli istnieje taka potrzeba, moze brzmieć naprawde ostro.

Blok obwiedni modulacji (Mod Env)

W Nord Lead 4 znajduje się niezwykle przydatna obwiedni modulacji, do której można przypisać wiele zróżnicowanych parametrów.

Drive

Posiada tez w sekcji filtrów funkcje Drive, która działa zupełnie niezależnie i przesterowuje sygnał jeszcze przed sekcją efektów. Drive to idealna symulacja przesterowania z klasycznego wzmacniacza lampowego. Możesz dodać trochę ciepła do barwy solowej, albo rozkręć przester, by usłyszeć niezwykły efekt overdrive, w którym poziom przesterowania wzrasta wraz z poziomem sygnału trafiającego do efektu.

Kompresor

Kompresor wyposażono w regulację progu zadziałania. Ustawienia tego parametru można poddać modulacji, przez co mozemy m.in. uzyskać efekt kompresji kluczowanej.

Reverb / Delay

W sekcji efektów przestrzennych jest jeszcze kilka nowości. Są tam 3 rodzaje wybrzmienia (Feedback), kontroler Dry/Wet oraz włącznik synchronizacji efektu do tempa Master Clock. Znakomity pogłos (Reverb) działa zamiennie z efektem Delay. Regulacja pogłosu obejmuje kontroler poziomów Dry/Wet, przełącznik 3 rodzajów pogłosu i pokrętło barwy tonu, którym jeśli trzeba można zmniejszyć poziom najwyższych tonów w sygnale pogłosu.

Performance, czyli gra na żywo

Warstwy

Kiedy posiadasz 4 identyczne syntezatory o ogromnych możliwościach, możesz budować brzmienie z kolejnych warstw, świetnie brzmiących pod kątem rytmicznym i tonalnym. W trybie Split na każdą stronę przypadają dwie barwy. Świrtna funkcja Hold pozwala nam na zablokowanie poszczególnych barw, podczas gdy na grasz coś innego.

Wyjątkowy kontroler Pitch

W pozycji środkowej kontrolera nie ma martwego punktu. Wysokość zmiany wysokości dźwięku można dla każdego programu ustalić manualnie, w zakresie od zera do 48 tonów w górę i w dół.

Funkcje specjalne

Koło modulacji i Velocity Morph

Lead 4 Morph to klasyczna dla syntezatorów Nord'owa funkcja, umożliwiająca sterowanie dowolnym parametrem za pomocą koła modulacji, sterownika nożnego lub dynamiką klawiatury. Możliwości są nieograniczone!

Chord Memory - zapamiętasz każdy akord

Chord Memory to funkcja pozwalająca na zapamiętanie dowolnego układu dźwięków. Każdy akord możesz zagrać jednym palcem - to świetnie rozwiązanie w partiach solowych i kiedy szukasz nowych, niebanalnych dźwięków grając solo,

Master Clock

W sercu Nord Lead’a 4 tyka Master Clock, czyli zegar kontrolujący globalne tempo instrumentu. Do tempa Master Clock można synchronizować Arpeggiator, LFO a także efekt Delaya. Tempo zmienia się bardzo łatwo. Służy do tego przycisk Tap-tempo, którym wybijasz tempo do rytmu podanego przez perkusistę. Od tego momentu skomplikowane rytmicznie partie możesz grać w pełnej synchronizacji. Tempo Master Clock - w ustawieniu slave - można podporządkować do tempa podanego z zewnątrz za pomocą MIDI.

Najważniejsze informacje:
Oscylatory
• 2 oscylatory na jeden głos / 20-głosowa polifonia
• Modulacja FM, Hard i Soft Sync

Modulacja
• 2 sekcje LFO i blok obwiedni modulacji
• Szerokie możliwości synchronizowania i przekierowania sygnału

Filtry
• Filtr dolno-przepustowy (LP) 12, 24 i 48 dB/okt.
• Filtr górno-przepustowy HP oraz filtr pasmowo-przepustowy (BP)
• Symulacje filtra drabinkowego, tranzystorowego i diodowego z instrumentów Mini i TB-303

Efekty
• Crush, Drive, filtr Comb, Talk, kompresor i sekcja Reverb/Delay

Inne funkcje
• 4-częściowy multi-timbral
• Synchronizacja Arpeggiatora, LFO i efektu delay przez Master Clock
• Impulse Morph – do 7 różnych wersji brzmienia pod ręką
• Funkcja Morph obsługiwana za pomocą koła modulacji i dynamiką (velocity)
• MIDI przez USB

Dwie wersje instrumentu
• Nord Lead 4 z klawiaturą syntezatorową 49 klawiszy oraz Nord Lead 4R w wersji biurkowej, do montażu w racku

Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz