Musoneo - Kompresja dynamiki - Kurs video PL (wersja elektroniczna) ♦ 30 DNI NA ZWROT ♦ GWARANCJA DOOR-TO-DOOR ♦ SZYBKA WYSYŁKA
Opis produktu:
Produkt sprzedawany w wersji elektronicznej (wysyłany na maila)
Kompresja dynamiki - czas: 03h 16m 07s, 31 części
Kompresja to obok korekcji jedno z podstawowych narzędzi realizacji dźwięku. Kurs pt. "Kompresja dynamiki" to najbardziej wyczerpujące opracowanie na ten temat dostępne obecnie online w języku polskim. Wszystkie odcinki, bez wyjątków, zawierają przykłady dźwiękowe.
Zaczynamy od podstaw, czyli zasady działania kompresora. Szczegółowo omawiamy zarówno typowe, jak i rzadziej wykorzystywane funkcje, jak choćby regulacja kolana charakterystyki kompresji, tryb RMS czy obwód side-chain.
Następnie omawiamy różne rodzaje kompresorów. Na warsztat bierzemy kompresory optyczne, VCA, Vari-mu i typu FET. Prezentujemy najsłynniejsze urządzenia sprzętowe, ich budowę oraz zalety i wady zastosowanych rozwiązań. Na przykładach dźwiękowych pokażemy ich klony w akcji, wskazując na typowe zastosowania każdego z nich. Dobrym przykładem może być odcinek o kompresorach VCA. Prezentujemy w nim słynny SSL Buss Compressor oraz jego wirtualny odpowiednik. Na przykładzie profesjonalnie przygotowanego miksu w stylistyce funk, pokazujemy jak uzyskać owo dynamiczne, ciepłe brzmienie, tak charakterystyczne dla miksów stworzonych w oparciu o wielkoformatowe konsolety tego słynnego brytyjskiego producenta.
Włożyliśmy w wyżej wymienione odcinki szczególno wiele pracy, abyście bez trudu mogli dobrać odpowiedni w danej sytuacji typ kompresji oraz jej parametry. Bo jak się przekonacie, obsługa wielu klasyków jest zupełnie inna niż typowych kompresorów... A dotyczy to w zasadzie wszystkich istotnych ustawień.
W trzech osobnych odcinkach omawiamy obsługę pokładowego kompresora Ableton Live 9 oraz jego najróżniejsze tryby i widoki, z którymi zapewne spotkacie się prędzej czy później w innych kompresorach programowych i sprzętowych. Kolejna godzina lekcyjna upływa nam na przedstawieniu zalecanych ustawień kompresji dla wybranych elementów miksu (wokalu, fortepianu, gitary akustycznej i basu). Korzystamy głównie z narzędzi programu Live 9 oraz kompresorów marki Waves, ale prezentowane techniki możecie przenieść na grunt dowolnej platformy DAW.
Dalej robi się jeszcze ciekawiej. Omawiamy stosowane w nowoczesnych produkcjach muzycznych zaawansowane techniki kompresji, m.in. efekt pompowania, kompresję nowojorską oraz metody wzmocnienia niskiego zakresu bez istotnego wpływu na obwiednię sygnału.
Rozszyfrowujemy dla Was także kompresję wielopasmową. W centrum naszych zainteresowań są strategie kompresji pasmowej na etapie masteringu. W kolejnych odcinkach stawiamy sobie za cel uzyskanie kolejno: 1. okrągłego w dole i klarownego w górze brzmienia, 2. szerokiej bazy stereo oraz 3. dynamicznego brzmienia, typowego dla nagrań rockowych. Wyczerpująco, zwięźle i przy dużej dawce przykładów muzycznych!
Wisienką na torcie jest studium przypadku, w którym przedstawiamy różne zabiegi z użyciem kompresorów na przykładzie profesjonalnie zrealizowanej sesji w stylistyce klubowej.
Kurs przeznaczony jest zarówno dla początkujących jak wszystkich tych, którzy chcą uporządkować i poszerzyć swoją wiedzę na temat zastosowań kompresji. Z kursu dowiesz się m.in.
jak działa kompresor?
jakie są najczęstsze zastosowania kompresji?
do czego służą różne tryby pracy i dodatkowe funkcje kompresorów?
jakie są rodzaje kompresorów oraz ich budowa oraz własności brzmieniowe?
jakie są typowe zastosowania i zalecane ustawienia dla różnych konstrukcji (VCA, FET, Vari-mu, optyczne)?
co to jest kompresja sumy i jak ją stosować?
jakie ustawienia są zwykle właściwe dla wokalu, basu, gitary czy werbla?
jakie są zalety dwustopniowej kompresji?
jak wystrzec się błędów?
jak korzystać z obwodu side-chain?
co to jest kompresja równoległa / nowojorska i jak ją stosować?
jak działa kompresor wielopasmowy?
czym kierować się podczas podziału pasma na kilka podzakresów?
jakie są zalecane ustawienia w poszczególnych pasmach?
poznasz przykładowe strategii kompresji pasmowej dla uzyskania klarownego, szerokiego i dynamicznego brzmienia miksu lub partii bębnów.
dowiesz się, jak świadomie korzystać z kompresji i kiedy... z niej nie korzystać!
Format wideo: HD 720p, Format dźwięku: MP3 256 kbps lub 320kbps.
Po zakupie kursu otrzymasz licencję z kodem do uzyskania 180 dniowej subskrypcji na oglądanie kursu ONLINE.
Lista odcinków:
1. Kompresor dynamiki - do czego...
2. Próg i współczynnik kompresji
3. Atak i powrót kompresora
4. Korekta poziomu, czyli wzmocnienie...
5. Tryb Peak vs RMS
6. Kolano kompresji
7. Kompresory optyczne
8. Kompresory typu FET
9. Kompresory Vari-Mu
10. Kompresory typu VCA
11. Wskaźnik głębokości tłumienia
12. Charakterystyka statyczna kompresora
13. Kompresja w funkcji czasu
14. Dwustopniowa kompresja wokalu
15. Kompresja barwy fortepianu
16. Kompresja gitary akustycznej
17. Kompresja basu
18. Kompresja stopy
19. Kompresja werbla
20. Dygresja dot. bębnów elektronicznych
21. Podwójny side-chaining i efekt...
22. Kompresja nowojorska / kompresja...
23. Turbodoładowanie bitu
24. Obsługa kompresora wielopasmowego
25. Podział pasma
26. 7 zaleceń dot. kompresji pasmowej
27. Kompresja 2-pasmowa - okrągłe...
28. Kompresja 3-pasmowa - szerokie...
29. Kompresja 4-pasmowa - dynamiczne...
30. Mastering w muzyce elektronicznej...
31. Kompresja w muzyce elektronicznej...
Po otrzymaniu llicencji cyfrowej konsument tracić prawo do odstąpienia od umowy kupna, zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 poz. 827)