‌Avantone MixCube Active Creme Pair - mini monitory referencyjne (para)

2499.00 zł
Idź do sklepu
Supersound.pl - Sklep Muzyczny
Supersound.pl - Sklep Muzyczny

Krakowiaków 64A
02-255 Warszawa

tel: +48 22 12 303 77
www.supersound.pl
Napisz email

Opis produktu:

Para monitorów aktywnych studyjnych bliskiego pola, odwzorowują brzmienie systemów audio o ograniczonym paśmie przenoszenia, konstrukcja zamknięta, pasmo przenoszenia 90Hz - 17kHz, moc 35W RMS, głośnik 5.25”, wejścia XLR, TRS, RCA, kolor kremowy


Avantone MixCube Active Creme pełnozakresowe mini monitory referencyjne (para)
Mixcube Active Creme
Oryginalnie inspirowane kostkami dźwiękowymi 5C sprzed dziesięcioleci, Avantone MixCubes stały się standardem branżowym w studiach na całym świecie i stały się najlepiej sprzedającymi się głośnikami tego typu w historii.

Monitory aktywnego nagrywania / miksowania

Avantone Active Mixcubes są przeznaczone do pełnozakresowych, monitorów referencyjnych o wysokiej rozdzielczości do lokalizacji stałych lub zdalnych.
Drugi aspekt inżynieryjny polegał na stworzeniu ponadczasowego projektu, który uzupełnia pojedynczy przetwornik szerokopasmowy.

Studia używają głównie dwukierunkowych i trójdrożnych większych monitorów zaprojektowanych do reprezentowania szerokiego zakresu referencyjnego punktu widzenia przy wyższych poziomach odsłuchu. Jednak w tej nowo rozwijającej się erze High Definition Audio nadal istnieje potrzeba usłyszenia, jak będzie brzmiał Twój miks podczas odtwarzania przez małe systemy „z niskimi basami”, takie jak telewizory, radia z budzikiem, komputery, samochodowe odtwarzacze stereo, iPod. stacje dokujące itp. Ważne jest, aby oceniać miksowanie częściowo w oparciu o słuchanie monitorów referencyjnych, które nie będą powodować anomalii tonalnych spowodowanych przez zwrotnice lub gorsze przetworniki szerokopasmowe. Szczególną uwagę zwraca się zawsze na krytyczne obszary wokalu / gitary / klawiatury średniego zakresu. W tym przypadku posiadanie pełnozakresowego monitora bez zwrotnicy jest naprawdę odkrywcze. Dziesięć miesięcy odsłuchu porównawczego R & D i poprawiania jakości dotyczyło brzmienia AVANTONE MixCubes. Rezultatem jest bardzo gładko brzmiąca, pełnozakresowa aktualizacja z oryginalnych 5C Sound Cubes. Testy odsłuchowe wykazały, że MixCubes mają płynną, bardziej otwartą, przezroczystą odpowiedź górnego końca z rozszerzonym basem, zachowując jednocześnie swój pierwotny charakter.

Chociaż oryginalnie inspirowane kostkami dźwiękowymi 5C sprzed dziesięcioleci, Avantone MixCubes stały się standardem branżowym w studiach na całym świecie i stały się najlepiej sprzedającymi się głośnikami tego typu w historii.
Projekt szafy
Oryginalne kostki 5C Sound Cubes ™ zostały wykonane z ½ ”płyty wiórowej pokrytej klejem na papierze kontaktowym z słojami drewna. Zdecydowaliśmy się na użycie grubszej, gęstszej płyty MDF ze względu na jej wysoką sztywność i nieodłączną charakterystykę niskiego rezonansu. Zaczęliśmy od sześcianu o grubości 165 mm (6 1/2 ") z zaokrąglonymi krawędziami. Następnie wybraliśmy eleganckie wykończenie„ RETRO-CREAM ”z poliuretanu o wysokim połysku. Oryginały miały śruby lub w późniejszych modelach plastikowe słupki mocujące plastikowy kubek. Zmodernizowaliśmy do wysokiej klasy niklowanych, obrabianych maszynowo solidnych metalowych zacisków (rozstaw podwójnych bananów) zamontowanych na czarnej anodowanej, frezowanej i sitodruku aluminiowej listwie zaciskowej. Następnie dodaliśmy podkładkę z neoprenu o grubości 7 mm osadzoną w podstawie Obudowa służy jako izolator akustyczny odporny na poślizg. Dodatkowo, w przypadku kreatywnych sytuacji montażowych, w podstawie wbudowaliśmy w podstawę standardowy statyw mikrofonowy 5/8 ”-27.

Projekt sterownika
Oryginały stanowiły podstawową 5-calową tłoczoną ramę. Zaprojektowaliśmy opatentowany 5,25-calowy zespół przetwornika / stożka z odlewanego ciśnieniowo aluminium, który przewyższa parametry oryginałów. Ramka montażowa jest następnie polerowana, aby uzyskać elegancki wygląd. Papierowy stożek, wybrany ze względu na jego muzyczny charakter, został zaprojektowany i wykonany na zamówienie przy użyciu najlepszej masy celulozowej z Nowej Zelandii z dodatkiem włókien miki w celu uzyskania mniejszej wagi i sztywności. Obramowanie z tkaniny jest produkowane w Japonii w celu uzyskania jednolitych tolerancji grubości. Górna płyta i T-Yoke przetwornika wykonane są ze stali niskowęglowej Sumitomo 1008, co zapewnia najwyższą modelowaną gęstość strumienia w szczelinie. Magnesy są klasy Y-40 (MIL-SPEC), co daje 43 uncje. Struktura silnika o dużej mocy i niskim poziomie zniekształceń.

Konstrukcja wzmacniacza
Zaprojektowaliśmy moduł wzmacniacza od podstaw, aby był prawdziwym wzmacniaczem profesjonalnej klasy. Uwzględnia koncepcje „przesady” w doborze komponentów oraz bezpieczeństwie. Rezultatem jest „bezkompromisowy” wzmacniacz z solidną charakterystyką headroomu, który będzie konkurował z osiągami znacznie droższych wzmacniaczy studyjnych do montażu w racku.