Avantone CLA-10A - Aktywne monitory studyjne ♦ 30 DNI NA ZWROT ♦ GWARANCJA DOOR-TO-DOOR ♦ SZYBKA WYSYŁKA

To ogłoszenie jest nieaktualne

Opis produktu:

SPECYFIKACJA

Typ systemu: Para stereo aktywnych, dwudrożnych, szerokopasmowych monitorów,
Pasmo przenoszenia systemu: 60 Hz – 20 000 Hz (osiągalny zakres muzyczny),
Przetworniki:
– Niskotonowy: AV10-MLF membrana 18 cm,
– Wysokotonowy: AV10-MHF miękka kopułka 3,5 cm,
Obudowa: objętość 10,4 litra, konstrukcja zamknięta, 18 mm płyta MDF z okleiną z prawdziwego drewna,
Wymiary obudowy: 381,5 mm x 215 mm x 197,5 mm,
Waga: 8,2 kg (1 szt.),
Waga z opakowaniem: 18,5 kg,
SPL: 104 dB,
Maksymalna wydajność muzyczna: 110 dB (materiał muzyczny),
Wzmacniacz: 200 W, klasa AB, zasilacz liniowy,
THD: 0,05% przy 1 kHz, 1W,
Wejścia symetryczne: combo XLR/TRS,
Wejście niesymetryczne: RCA,
Głośność: +0 dB, -120 dB,
VTPC: Variable Tissue Paper Control Fc 1,8 kHz +6 dB, -30 dB,
Włącznik zasilania: On/off,
Przełącznik odcięcia masy,
Zasilanie: 115 V AC/230V AC (do wyboru),
Pobór prądu:
– Stan gotowości: 3W
– Pełna moc: 250 W
OPIS SZCZEGÓŁOWY

W czerwcu 2018 roku Avantone Pro wypuściło na rynek monitory studyjne CLA-10, które stały się numerem 1 w sprzedaży pasywnych monitorów studyjnych na świecie. Wkrótce potem wzmacniacz mocy CLA-200 stał się kolejnym sukcesem wypełniającym lukę dla niedrogiego studyjnego wzmacniacza mocy pracującego w klasie AB. Avantone Pro z dumą ogłasza teraz premierę aktywnych monitorów studyjnych CLA-10A.

W CLA-10A zastosowano przetworniki AV10MHF i AV10MLF oraz konstrukcję obudowy z CLA-10. Modele CLA-10A posiadają również potężną sekcję wzmacniacza mocy pracującą w klasie A/B.
CLA-10A mają nowe pokrętło „VTPC” („Variable Tissue Paper Control”). VTPC umożliwia symulację brzmienia pionowego modelu „m”, poziomego modelu „Studio” i wszystkiego pomiędzy.

Jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących CLA-10 jest to, na której wersji oryginalnych monitorów one bazują. Teraz można z dumą powiedzieć… na wszystkich! CLA-10A mają nowe pokrętło „VTPC” („Variable Tissue Paper Control”). VTPC pozwala na symulację wszystkiego od pionowego modelu „m” do poziomego modelu „Studio” i wszystkiego pomiędzy. Ta regulacja barwy dźwięku pozwala każdemu użytkownikowi wybrać optymalną jaskrawość głośnika wysokotonowego, dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

Większość dwudrożnych monitorów aktywnych wykorzystuje zasilacze impulsowe i wzmacniacze pracujące w klasie D. O ile w ostatnich latach sprawdza się to dobrze, o tyle konstruktorzy z Avantone w tej kwestii są nadal tradycjonalistami. Po sukcesie monitorów CLA-10 ze wzmacniaczem CLA-200 postanowiono pozostać przy tym, czego realizatorzy na całym świecie oczekują od tej kombinacji. CLA-10 Active wykorzystuje zasilacz liniowy i zapewnia 200 W mocy wyjściowej w klasie A/B. Tak, to wymaga radiatora, więcej waży, ale za to brzmi niesamowicie.

Zastosowano monolityczny układ scalony wzmacniacza pracującego w klasie A/B o szerokim zakresie napięć i wysokiej wydajności prądowej. Praca w trybie równoległym z dwoma urządzeniami połączonymi ze sobą w celu dostarczenia większej mocy wyjściowej przy obciążeniach o niskiej impedancji pozwala na lepsze parametry termiczne przy dużej mocy. Przy niskiej mocy THD to fenomenalne 0,005%; przy obciążeniu znamionowym wynosi 0,1%, co daje doskonałą wydajność mocy w porównaniu do wzmacniaczy klasy D. Układ wykorzystuje połączenie technologii bipolarnej i MOS o nazwie BCDII 100/120, która pozwala uniknąć zjawiska przebicia wtórnego. Technologia ta zapewnia wysokie napięcie wyjściowe bez skomplikowanych obwodów i elementów zewnętrznych. Pozwala to na dostarczenie bardzo dużej mocy przy zachowaniu rozsądnych rozmiarów i uzyskaniu czystego i gładkiego brzmienia typowego dla wzmacniacza liniowego.

System działa przy napięciu +/-40 VDC, dając solidną moc 200 W RMS przy 1 kHz i przy oporności 8 Ω. Zamiast zasilacza impulsowego z towarzyszącym mu szumem zastosowano tradycyjne zasilanie liniowe. Zasilacz ma tradycyjny, masywny transformator toroidalny zapewniający pracę wzmacniacza w klasie AB. Wiele firm używa zasilaczy impulsowych i klasy D dla tego typu systemów. Podjęto decyzję o pozostaniu przy klasycznej technologii w celu zachowania dotychczasowego brzmienia, które każdy kojarzy z tą konstrukcją.