Roland TB-3 Aira - dotykowy cyfrowy syntezator basowy

1155.00 zł
Idź do sklepu
Music Center
Music Center

ul. Chwaliszewo 64
61-105 Poznań

tel: +48 61 222 49 19
www.musiccenter.com.pl
Napisz email

Opis produktu:

Magia TB-303 z nowymi brzmieniami i nowoczesnymi, zorientowanymi scenicznie funkcjami. 
Bazując na dobrze znanym i uznanym TB-303, nowy TB-3 TouchBassline jest syntezatorem basowym przygotowanym do gry na scenie z autentycznym brzmieniem i intuicyjnym sterowaniem zaprojektowanym do gry. TB-3 zawiera bezbłędny charakter jego poprzednika, zapakowany w nowoczesną konstrukcję z ekranem dociskowym, który uprzyjemnia grę i programowanie.

Uchwycenie Oryginału
Pieczołowicie odtworzona jednostka TB-303, oryginalne specyfikacje i dane archiwalne
Technologia Rolanda ACB modeluje każdy komponent i każdy aspekt oryginalnego dźwięku TB-303
Wierne odtworzenie oryginalnego kształtu fal oscylatora piły i kwadratu 
Attack, slide, tie, i inne elementy charakteryzujące TB-303 zostały w pełni odtworzone, wraz z tym jak one współpracują ze sobą 
Autentyczne zachowanie filtra z płynną pracą i klasycznym brzmieniem 

Ewolucja TB
Czuły na docisk pad dotykowy
134 zniewalających brzmień, w tym oryginalne brzmienia z TB-303 i nowe cztero oscylatorowe, przetworzone przez efekty basy, leady, i efekty dźwiękowe
Dedykowane sterowanie Tempa z funkcjami shuffle i tap tempo
Sterowanie wbudowanymi efektami poprzez płynnie pracujące gałki
7-segmentowy , 3-znakowy wyświetlacz LED
Płynne przełączanie pomiędzy tworzeniem patternu a grą
16-krokowy wskaźnik dla wsparcia procesu tworzenia patternów
Pattern wspiera do 32 kroków
Łatwy dostęp do sterowania shuffle dla linii basowej z groove
Wprowadzaj kroki manualnie lub nagrywaj w czasie rzeczywistym na padzie dotykowym
Zmieniaj ilość kroków w czasie rzeczywistym podczas odtwarzania dla wpływania na długość fraz
Tworzenie patternów losowych i modyfikacji patternów
Funkcja kopiowania patternu

 

Rodowód
Nikt nie mógł przewidzieć tego co się stanie ze światem muzyki tanecznej, kiedy twórcy muzyczni na obu stronach Atlantyku dostali legendarnego-teraz Rolanda TB-303. Od `80 był on surowcem dla muzyki elektronicznej - zdefiniował brzmienie acid house i stał się częstym elementem przełomowych utworów elektronicznej muzyki tanecznej. Był nie tylko stosowany do pisania utworów, ale też o nim pisano utwory. W rzeczy samej wypuszczenie na rynek oryginalnego TB-303 miało swój wielki wpływ jako jedno z najważniejszych wydarzeń w historii muzyki tanecznej. Nieźle jak na małe srebrne pudełko.

Dźwięk
Powstały w 1981, TB-303 nadal jest niezbędnym syntezatorem basowym do muzyki tanecznej. W tworzeniu TB-3 pieczołowicie analizowaliśmy obwody oryginalnego TB-303 po kolei, razem z tym jak zachowuje się cały obwód. Używając technologii Analog Circuit Behavior (ACB), w pełni odtworzyliśmy oscylatory piły i kwadratu z TB-303, a także filtr -18dB na oktawę dolno przepustowy zastosowany w oryginale, zachowując ten bezbłędny charakter cutoff i resonance.
Oprócz dokładnego odtworzenia klasycznych brzmień TB, TB-3 napakowany jest też nowymi brzmieniami, które żyją i oddychają. Bubbling synth bassy, hard distortion bassy, trippy delay brzmienia, i drippy efekty-to wszystko tutaj też jest, a nawet więcej.

Czucie
Partia basowa TB-303 nie tylko brzmiała wyjątkowo, ale miała też swój indywidualny znak firmowy . TB pulsowało, drive'owało. Sączyło się i pykało. To był powód dla którego pracowaliśmy tak ciężko dla wiernego odtworzenia akcentu, ślizgu, zachowania sequencera krokowego z oryginalnej jednostki. Ale mieliśmy wizję wyjścia ponad prostą reprodukcję. Prawdą jest, że trudno było wprowadzać kroki w oryginalnym TB-303, klawiatura była niewygodna do grania, specjalne manewry były konieczne dla funkcji shuffle. Zatem eksperymentowaliśmy z różnymi prototypami szukając optymalnego interfejsu dla TB.

Pad Dotykowy
Nowy TB-3 wyposażony jest w jasno podświetlany, czuły na docisk pad dotykowy, który pozwala płynnie zmieniać patterny i wpływać na nie podczas grania. Oprócz parametrów pitch i  volume, możesz zmieniać filtry i kontrolować modulację przez dotykanie padu palcem. Z łatwością też zagrasz na klawiaturze. 
Modulacja i wybrzmiewanie mogą być kontrolowane pojedynczym palcem. 
Przełączanie patternów, transpozycja i łączenie patternów za pomocą gestów palców 
Wewnętrznie podzielony na interwały klawiaturowe, daje naturalny komfort do gry w czasie rzeczywistym 
XY Play-X dla ciągłej zmiany wysokości brzmienia, Y dla głośności, a docisk dla modulowania 

Sequencer Krokowy
Sequencer krokowy w TB-3 dzięki ewolucji jest łatwy w użyciu i umożliwia płynne przełączanie między edycją a graniem. Oczywiście atrakcyjnym aspektem oryginalnego TB-303 było to jak czasami generował niezaplanowane dźwięki podczas gry użytkownik manewrował poprzez jego skomplikowane procedury tworzenia patternów. Aby zachować ten aspekt przypadkowości i odkrywania, TB-3 posiada automatyczny pattern generator oraz funkcję losowego modyfikowania patternu.

Scatter
Funkcja Scatter w TB-3 wyposażona jest w plasterkowanie, odwracanie, bramkowanie i inne efekty, umożliwiając tworzenie zmian, zacięć i zakłóceń, które normalnie wymagały by mozolnej edycji w DAW. Skomplikowane, dostępne dla kroków sequencera funkcje wyzwalane są łatwo poprzez pad dotykowy i palec. Możesz utrzymać zainteresowanie dzięki przełączaniu 8 różnych wariacji Scatter i 10 poziomów głębi działania Scatter-wszystko sterowane w czasie rzeczywistym i idealnie zsynchronizowane.

I jeszcze coś
TB-3 świetnie wygląda, jest zaprojektowany do płynnej współpracy z innymi produktami AIRA. Oprócz tego możesz podłączyć TB-3 do komputera poprzez USB, by wysłać i odbierać zarówno audio jak i dane MIDI, w tym zegar MIDI dla synchronizacji z urządzeniami zewnętrznymi i innymi jednostkami AIRA.

KlawiaturaCzuła na docisk klawiatura ekranowa
Rodzaj syntezyACB (Analog Circuit Behavior)
Polifonia/Multitimbralb/d
Brzmienia134
Próbkib/d
Zestawy perkusyjnebrak
FunkcjeTranspozycja Scatter
WyświetlaczLCD: 3 znaki
KontroleryPokrętła: Volume, cutoff, resonance, accent, effect, value Przyciski: Key-board, xx play, env mod, ptn select, scatter, step rec, realtime rec, start/stop
Procesor efektówTak, brak szczegółowych danych
Arpeggiator32 ściezki
Sekwencer/Rejestrator64 patterny po 32 kroki
Nośniki pamięciROM
Dodatkowe danePrzełączanie patternów, transpozycja i łączenie patternów za pomocą gestów palców Funkcja kopiowania patternu
Złącza MIDIIn, Out
Złącza audioWyjście liniowe: 2 x jack Wyjście słuchawkowe: jack stereo
Złącza kontrolerówMIDI-USB
WyposażenieInstrukcja obsługi, przewód USB, zasilacz dedykowany
Wymiary240 mm x 173 mm x 57 mm
Waga820 g
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz