Yamaha THR-100 HD Dual - tranzystorowa głowa gitarowa

3851.00 zł
Idź do sklepu
Music Center
Music Center

ul. Chwaliszewo 64
61-105 Poznań

tel: +48 61 222 49 19
www.musiccenter.com.pl
Napisz email

Opis produktu:

Ultra dynamiczna końcówka mocy
Nasze nowe, doskonałe wzmacniacze wyróżniają się na tle konkurencji. Nie chodzi tylko o świetne brzmienie, ale także o dynamikę, która ożywia każdą nutę i nadaje mocy każdemu akordowi. We wzmacniaczach THR typu head, inżynierowie Yamaha uchwycili interakcje zachodzące pomiędzy głośnikami, a końcówką mocy, dopracowując je do perfekcji. Pozwoliło to na osiągnięcie zupełnie nowej jakości brzmienia, nawet na niskich poziomach głośności. Nie zastanawiaj się, czy usłyszysz różnicę – poczujesz ją, gdy tylko podłączysz gitarę do THR100. 

THR100H oferuje 5 trybów wzmacniacza
Modern: „Amerykańska” wersja wzmacniacza typu Lead daje nieco większe nasycenie i gładkie przesterowane brzmienie.
Lead: Brytyjskie brzmienie o średnim wzmocnieniu sygnału (gain). Kontrolowany, bardzo czytelny przester. 
Crunch: Jasne, brytyjskie brzmienie wzmacniacza niskiej mocy. Świetnie eksponuje górne pasmo.
Clean: Ciepłe, niesamowicie dynamiczne i okrągłe amerykańskie brzmienie. Charakteryzuje się dużym zakresem dynamiki i niewielkim przesterowaniu brzmienia, uzyskiwanym po ustawieniu wysokiej wartości wzmocnienia (gain).
Solid: Czysty wzmacniacz tranzystorowy, zero przesteru na każdym poziomie.

THR100H oferuje 5 rodzajów lamp
6V6: Ciepłe, miękkie, okrągłe brzmienie. Bogate harmonicznie, pomagają w szybki uzyskaniu przesterowane brzmienia.
EL84:Delikatne, harmoniczne brzmienie, podatne na artykulacyjne niuanse. Przyjemne brzmienie górnego pasma. Często stosowane we współczesnych wzmacniaczach klasy A.
KT88: Potężne, czyste, zwarte brzmienie. Ogromny headroom. Świetne do muzyki rockowej, gdzie pożądane jest bardziej wyraźne brzmienie dźwięków składowych.
6L6GC: Silny, wyraźnie środkowy charakter i jasny, czysty i mocny atak. Typowe dla amerykańskich brzmień gitarowych.
EL34: Uwypuklony środek, zwarty dół i ostre wysokie tony. Najbardziej rozpoznawalna brytyjska barwa.

*THR100H Dual/THR100H nie zawierają fizycznych lamp. Zamiast tego wykorzystują technologię Yamaha VCM, aby wiernie odtworzyć brzmieniowe charakterystyki lamp. 

Lekki design . . . brzmienie wagi ciężkiej!
Niesamowite brzmienie, poziom głośności gwarantujący pełnię mocy nawet na największych scenach, komfort grania na wzmacniaczu wyposażonym w szereg lamp i transformatorów – a to wszystko w ważącej niecałe 5 kilogramów obudowie! Jesteśmy pewni, że nigdy w życiu nie spotkałeś wzmacniacza, który jest tak lekki i kompaktowy, a brzmi jak zawodowy piec wagi ciężkiej!

Funkcja BOOST
Wzmacniacze THR wyposażone są w specjalny Booster, który możesz aktywować bezpośrednio na wzmacniaczu lub za pomocą dedykowanego przełącznika nożnego. Trzy niesamowicie brzmiące boostery VCM, od czystego do siarczystego przesterowanego brzmienia. Wybierz swój ulubiony efekt, za pomocą dołączonego oprogramowania. Funkcja Boost wyniesie Twoje brzmienie na wyżyny, dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebujesz.

Symulacja kolumny Impulse Response
Brzmienie każdego wzmacniacza jest uzależnione od ostatniego elementu na ścieżce sygnału. W świetnie brzmiącym zestawie jest to zazwyczaj kolumna głośnikowa i mikrofon. Wzmacniacze THR wykorzystują symulację głośnika impulse response (IR), gwarantując brzmienie DI, które jest nie do odróżnienia od brzmienia perfekcyjnie nagłośnionej kolumny gitarowej. Masz do dyspozycji symulacje wielu standardowych kolumn i mikrofonów dostępnych poprzez połączenie USB z komputerem. Ale to nie wszystko – możesz użyć dowolnych plików IR dostępnych w sieci. Możesz także tworzyć własne konfiguracje, używając z oprogramowania innych firm. Różnica w brzmieniu może być nieznaczna lub kolosalna, a możliwości są nieograniczone.

Obsługiwany format pliku IR
Format pliku: .aif / .aiff / .wav
Rozdzielczość: 16bit / 24bit / 32bit Integer
Kanał: Mono / *Stereo (*Można używać tylko dla jednego kanału)
Częstotliwość próbkowania: 44.1 kHz

Długość IR: 2048 punktów

Komunikacja w wysokiej rozdzielczości
Wzmacniacze THR są wyposażone w złącze liniowe XLR do podłączenia do profesjonalnego sprzętu studyjnego lub do nagłośnienia. Złącza głośnikowe nie potrzebują nawet obojętnego obciążenia, możesz więc odłączyć głośniki, aby nagrywać po cichu. Możesz też grać koncerty nie martwiąc się o uszkodzenie wzmacniacza.

Klasyczna kontrola
Obsługa THR jest genialna w swej prostocie. Dzięki modelowaniu komponentów VCM ustawiania brzmienie jest dokładnie takie, jak się tego spodziewasz. Żadnych menu, żadnych opcji, żadnych ukrytych funkcji. Po prostu podłącz się i graj.

Dołączony przełącznik nożny
Dołączony do zestawu, dedykowany przełącznik nożny jest dostępny dla każdego modelu. Zapewnia kontrolę, która przydaje się zarówno w domu, w studio, czy na scenie. Dostęp do funkcji Boost, Reverb i FX Loop, a także przełączanie A/B i A+B dla THR100H Dual – przełącznik nożny daje większe możliwości kontroli, nie wpływając na jakość Twojej gry. Dzięki standardowym złączom 5-pin DIN MIDI możesz łatwo i tanio wymienić lub przedłużyć przewód.

Wszechstronne oprogramowanie
Wzmacniacze THR typy head posiadają funkcje USB. Po podłączeniu do komputera w szybki i łatwy sposób skonfigurujesz efekty Reverb i Booster, przełączysz pomiędzy ustawieniem efektów: szeregowym i równoległym, a także wczytasz dane IR.

Kolumna idealna dla THR100H
Praktycznie wszystkie klasyczne lampowe brzmienia ostatnich kilku dekad są efektem działania wysokiej jakości wzmacniacza i dedykowanej kolumny, zaprojektowanej dla uzupełnienia brzmieniowych właściwości wzmacniacza. THRC112/THRC212 nie stanowią wyjątku – zostały stworzone do współpracy z wszechstronnymi symulacjami wzmacniaczy, głośników oraz lamp wzmacniacza THR. 

TechnologiaTranzystorowa
Moc RMS100 W (8, 16 Ohm) 50 W (4 Ohm)
Impedancja4, 8, 16 Ohm
KanałyNa każdą sekcję: 5: Solid, clean, crunch, lead, modern
KontroleryAmp type, booster, gain, master, bass, middle, treble, presence, reverb, level
Procesor efektówBooster, reverb, bramka szumów
Dodatkowe dane5 modeli wzmacniacza 5 modeli lamp Booster Wyjście liniowe Przełącznik wyboru mocy (25, 50, 100 W)
ZłączaWejście: jack Pętla efektów: 2 x jack mono Wyjście symetryczne: XLR Złącze USB Wyjście słuchawkowe: mini jack
WyposażenieFootswitch, przewód zasilający
Wymiary445 x 248 x 125 mm
Waga4,2 kg
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz