Yamaha FG-820 12 NT - gitara akustyczna 12-strunowa

1743.00 zł
Idź do sklepu
Music Center
Music Center

ul. Chwaliszewo 64
61-105 Poznań

tel: +48 61 222 49 19
www.musiccenter.com.pl
Napisz email

Opis produktu:

Yamaha FG-820 to podstawowy model gitary akustycznej wywodzący się ze stajni koncernu Yamaha. Instrument ten jest spadkobiercą najlepszych rozwiązań legendarnych gitar akustycznych z połowy lat 60. XX w - gitar FG-150 i FG-180. Przez ponad 50 lat poszukiwań i stosowania innowacji możemy dzisiaj cieszyć się świetnie wykonanymi i brzmiącymi instrumentami. W FG-820 zastosowano litą, świerkową płytę wierzchnią, rozszerzając dzięki temu możliwości brzmieniowe. Na uwagę zasługuje także zastosowanie drewna mahoniowego na bokach i tyle gitary, które poprawia słyszalność i dynmikę środkowego pasma, dając ciepłe, bluesowe brzmienie. Poprawiono także ożebrowanie wewnątrz pudła rezonansowego, które nie tylko dodatkowo wzmacnia konstrukcję, ale także wspomaga rezonans wypełniając brzmienie. FG-820 jest jednym z najpopularniejszych modeli z całej rodziny gitar akustycznych Yamaha, tak samo chętnie wybieranym przez amatorów, jak i profesjonalistów. Wersja dwunastostrunowa.

Instrument oferuje:
Tradycyjny westernowy korpus
Nowoczesne, opracowane przez inżynierów z koncernu Yamaha, ożebrowanie wzmacniające konstrukcję oraz możliwości rezonansowe korpusu.
Płyta wierzchnia wykonana z litego świerku
Boki i tył wykonane z mahoniu
Wygodny, wąski gryf
Konstrukcja dwunastrunowa - podkręcone brzmienia harmoniczne
Jakość Yamaha w przystępnej cenie
Music Center Poznań

SeriaFG
Kształt pudła rezonansowegoDreadnought
Płyta rezonansowaLity świerk
Boki i płyta spodniaMahoń
PodstrunnicaPalisander
SzyjkaNato
Menzura634 mm
Ilość progów20
MostekPalisander
KluczeYamaha Die-Cast, chromowane
Dodatkowe daneSzerokość siodełka: 46 mm Znaczniki podstrunnicy: kropki Ożebrowanie w kształcie półokręgów (Scalloped Bracing), dzięki któremu brzmienie instrumentu jest głośniejsze i bogatsze w niskim i średnim paśmie.
WykończeniePołysk
KolorNaturalny
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz