Yamaha FS-820 NT - gitara akustyczna

1583.00 zł
Idź do sklepu
Music Center
Music Center

ul. Chwaliszewo 64
61-105 Poznań

tel: +48 61 222 49 19
www.musiccenter.com.pl
Napisz email

Opis produktu:

Yamaha FS-820 to kompaktowy model gitary akustycznej wywodzący się ze stajni koncernu Yamaha. Instrument ten jest spadkobiercą najlepszych rozwiązań legendarnych gitar akustycznych z połowy lat 60. XX w - gitar FG-150 i FG-180. Przez ponad 50 lat poszukiwań i stosowania innowacji możemy dzisiaj cieszyć się świetnie wykonanymi i brzmiącymi instrumentami. W FS-820 zastosowano litą, świerkową płytę wierzchnią, rozszerzając dzięki temu możliwości brzmieniowe.Na uwagę zasługuje także zastosowanie drewna mahoniowego na bokach i tyle gitary, które poprawia słyszalność i dynmikę środkowego pasma, dając ciepłe, bluesowe brzmienie. Poprawiono także ożebrowanie wewnątrz pudła rezonansowego, które nie tylko dodatkowo wzmacnia konstrukcję, ale także wspomaga rezonans wypełniając brzmienie. Model posiada zmniejszony rozmiar pudła rezonansowego, dzięki czemu jest wygodniejszy w grze na scenie i nie tylko. FS-820 jest jednym z najpopularniejszych modeli z rodziny gitar akustycznych Yamaha, tak samo chętnie wybieranym przez amatorów, jak i profesjonalistów.

Instrument oferuje:
Kompaktowy korpus typu Yamaha Concert
Nowoczesne, opracowane przez inżynierów z koncernu Yamaha, ożebrowanie wzmacniające konstrukcję oraz możliwości rezonansowe korpusu.
Płyta wierzchnia wykonana z litego świerku
Boki i tył wykonane z mahoniu
Wygodny, wąski gryf
Jakość Yamaha w przystępnej cenie
Music Center Poznań

SeriaFS
Kształt pudła rezonansowegoConcert
Płyta rezonansowaLity świerk
Boki i płyta spodniaMahoń
PodstrunnicaPalisander
SzyjkaNato
Menzura634 mm
Ilość progów20
MostekPalisander
KluczeYamaha Die-Cast, chromowane
Dodatkowe daneSzerokość siodełka: 43 mm Znaczniki podstrunnicy: kropki Ożebrowanie w kształcie półokręgów (Scalloped Bracing), dzięki któremu brzmienie instrumentu jest głośniejsze i bogatsze w niskim i średnim paśmie.
WykończeniePołysk
KolorNaturalny (NT)
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz