Dowina Danubius GA - gitara akustyczna

1999.00 zł
Idź do sklepu
Music Center
Music Center

ul. Chwaliszewo 64
61-105 Poznań

tel: +48 61 222 49 19
www.musiccenter.com.pl
Napisz email

Opis produktu:

Gitara akustyczna Dowina Danubius GA
Modele Danubius występują z dwoma wersjami płyt wierzchnich. Wykonane są one z litego drewna świerkowego, zapewniającego nasycone, przejrzyste i jasne brzmienie, lub z litego cedru kanadyjskiego o ciepłej, klarownej barwie. W obydwu przypadkach instrumenty zwieńczone są bokami i tyłem z hebanu, o głębokim, pełnym tonie. Wykończenie jest matowe z pozostawionymi otwartymi porami drewna. Wszystkie gitary tej marki produkowane są w Słowacji.
Słowo "dowina" w języku staro-słowackim oznaczało dziewczynę. Jest to również nazwa fortecy, o której pierwsze wzmianki pochodzą już z 864 roku. To właśnie u jej podnóża znajduje się fabryka, w której produkowane są gitary Dowina. Danubius to łacińska nazwa rzeki Dunaj, u jego zbiegu, w miejscu, gdzie łączy się z rzeką Morawa, położona jest owa forteca.

Kształt pudła rezonansowegoGrand Auditorium
Płyta rezonansowaLity cedr kanadyjski
Boki i płyta spodniaHeban laminat
PodstrunnicaHeban
SzyjkaMahoń
Menzura25,5"
Ilość progów20
MostekEbonised
KluczeChromowane
Dodatkowe daneZnaczniki podstrunnicy: kropki Szerokość siodełka: 45mm
WykończenieSatynowe, otwarte pory. Laserowo zdobiona rozetka.
KolorNaturalny
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz